Koszyk 0
Opis:
Emilia, zdolna studentka dziennikarstwa, poznaje aroganckiego, choć bardzo przystojnego Emila. Niefortunny początek ich znajomości dziwnym zbiegiem okoliczności splecie się z historią miłosną sprzed lat. Co łączy Emila z mężczyzną ze starej fotografii znalezionej na strychu w domu babci Geni? Jaką siłę mają przechowywane głęboko w sercu wspomnienia? I czy pierwszy raz może być piękny... O tym wszystkim przeczytacie we wspaniałej, ciepłej, podszytej subtelną erotyką powieści.
 • Lucky
 • miękka
Mniej Więcej
 • Daria Pruszyńska-Obiedzińska
 • 2014
 • 1
 • 224
 • 190
 • 123
 • 978-83-62502-81-3
 • 9788362502813
 • ZBNUK

Recenzje czytelników

romans

Ocena:
Autor:
Data:
Młodość ma swoje prawa. Wśród nich jest prawo do popełniania błędów, podporządkowania się rodzicom, otoczeniu. Tak było w przypadku Wiktora i Geni. Ich drogi się rozeszły, by mogli założyć nowe rodziny, wychować dzieci i wnuki oraz pożegnać się z małżonkami. Wydawałoby się, że teraz czeka ich umieranie w samotności. Los jednak spłata im figla, a wszystko dzięki Emilii, wnuczce Geni. Dziewczyna ma dość swoich rodziców trzymających ją w domu jak we więzieniu ... Po skończeniu liceum pragnie zakosztować wolności i ku zaskoczeniu wszystkich szuka jej w babci. Dom na Wilanowie skrywa wiele tajemnic. jedną z nich są stare fotografie, a wśród nich zdjęcie ukochanego babci.
Emilia jak na przyszłą dziennikarkę przystało przeprowadzi mini śledztwo. Zbiegi okoliczności bardzo jej ułatwią sprawę. Nie przewidziała tylko jednej rzeczy: będzie musiała nawiązać relacje z opryskliwym Kamilem ze swojego roku. Nie zabraknie też czarnego charakteru... Co z tego wszystkiego wyniknie? Przekonajcie się sami.
„Wole Ciebie” to dwie splecione historie miłosne, które w dziwny sposób będą się rozwijały. Lekka i przyjemna lektura z łatwym językiem umili wieczory licealistów, którzy chcą wejść w świat problemów rówieśników takich jak oni i inaczej spojrzeć na starsze pokolenie. Książka przypadnie do gustu miłośnikom romantycznych opowieści.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wolę Ciebie

Ocena:
Autor:
Data:
Daria Pruszyńska-Obiedzińska jest autorką książki Wolę Ciebie. Pozycja została wydana w 2014 roku przez radomskie wydawnictwo Lucky.
Genia przed rokiem straciła męża. Sama ma już siedemdziesiąt lat i czuje się nieco samotna. Jej wnuczka, Emilia, postanawia, że się do niej wprowadzi. Dziewczyna od października zaczyna wymarzone studia, chce wyrwać się spod opieki nadopiekuńczych rodziców, a z babcią dogaduje się doskonale. Podczas domowych porządków Emilia odnajduje stare zdjęcie i pyta babci ... kto na nim jest. Okazuje się, że to Wiktor, pierwsza miłość Geni. Dziewczyna widzi, że był to ktoś ważny i obiecuje babci, że go odnajdzie. Jednak najpierw musi uporać się z własnymi problemami. Kamil i Julia, znajomi z uczelni, gnębią Emilię. Przeszkadza im jej styl ubioru i to, że jest inteligentna i świetnie radzi sobie z każdym zadaniem. Czy Emilia zdoła odnaleźć Wiktora? I czemu Julia jej tak nienawidzi?
Dzięki narratorowi trzecioosobowemu możemy śledzić różne postaci. Początkowo wydaje się, że to Genia będzie główną bohaterką. To z nią rozpoczynamy tę książkę. Jednak po kilku stronach okazuje się, że to historia Emilii będzie najważniejsza.
Emilia jest młodą dziewczyną, która zaczyna dorosłe życie. Nie chce żyć pod kloszem, który oferują jej rodzice. Przeprowadza się do babci, którą kocha. Jest spokojna i ambitna. Czasem przemawia przez nią złośliwość lub gniew, ale to normalne. Emilia nie zawsze jest pewna tego, co czuje. Wiele rzeczy jest dla niej nowych. Potrafi jednak zjednać sobie ludzi i dlatego radzi sobie z każdą trudnością.
Wątków w powieści jest kilka, ale głównym jest miłość. Emilia nie wie, czy jest zakochana, czy nie. Genia natomiast nadal kocha chłopaka z młodości, choć nie wie, czy on w ogóle jeszcze żyje. Jest też historia miłości małżeńskiej i rodzicielskiej, które są nieco odsunięte na drugi plan w powieści.
Poza tym mamy do czynienia z zazdrością i zdradami. Są obelgi i konflikty, przyjaźnie i wybaczenie. Jest też wiele zmian, które zachodzą w życiu postaci z książki. Nie dla wszystkich okażą się one dobre, ale to wyjdzie dopiero po czasie.
Trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze styl autorki. Nie wiem, ile ma lat, ale mam wrażenie, że nie jest młodą osobą. Skąd to przypuszczenie? Niektóre zwroty pasowały bardziej do dojrzałych osób, nawet powiedziałabym bardzo dojrzałych, niż do młodych. Obelgi, które pojawiały się w treści, były raczej śmieszne niż obraźliwe. Także zachowanie młodych ludzi mnie rozśmieszyło. Kłócące się dziewczyny popychają się i to załatwia całą sprawę? W dzisiejszych czasach załatwiłyby wszystko w sieci, nie doszłoby do rękoczynów. O ile dialogi wypowiadane przez Genię mają sens w tym stylu, o tyle w ogóle nie pasują do dwudziestoletniej Emilii. Także Kamil, który pojawia się w narracji dość często, ma dość sztuczne wypowiedzi.
Drugą rzeczą jest redakcja. Wcześniej czytałam książki tego wydawnictwa i były bardzo poprawne. Teraz znalazłam zdanie bez kropki i zwrot „wydawało się być”. Nie mówię już o zdaniach, które notorycznie kończą się znakiem zapytania, chociaż dziwnie to wygląda i dziwnie brzmi.
Przez książkę brnie się naprawdę szybko. Wystarczą wolne dwie godziny i już można ją przeczytać. Czy warto? To inna sprawa. Ja nie wciągnęłam się w historię. Doceniam wiele rzeczy, niektóre intrygi i niektóre pomysły, ale w całości książka mi nie podeszła. Nie mogłam polubić stylu autorki, który wydawał mi się zbyt sztuczny. Zmęczyłam się niektórymi fragmentami, dlatego całość odbieram jako średnią lekturę.
Polecam tym, którzy nie czepiają się tak jak ja stylu i lubią lekkie powieści z kilkoma wątkami, w tym głównym – miłością. Być może spodoba wam się historia dwudziestolatki i jej babci.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena