Koszyk 0
Opis:
Książka okrzyknięta najlepszym poradnikiem parentingowym dla współczesnych kobiet! Kobiety, przestańcie na siłę dążyć do zachowania podyktowanej społecznie i kulturowo nieosiągalnej doskonałości. Kiedy zaakceptujecie życie takim, jakim ono naprawdę jest, i kiedy przejrzycie na oczy, że macie prawo do własnych wyborów, które niekoniecznie podobają się innym, to wtedy w koń ... cu same się przekonacie, że dopiero po zmianie nastawienia do życia ono samo ulegnie niesamowitej zmianie – na lepsze, rzecz jasna.  Oto przesłanie skierowane do wszystkich kobiet przez Glennon Doyle Melton, mężatkę z 12-letnim stażem, matkę trojga dzieci i autorkę jednego z najsłynniejszych blogów parentingowych w USA – Momastery.com. Glennon przez wiele lat budowała wokół siebie wysoki i potężny mur skutecznie oddzielający ją od najbliższych i przyjaciół. Walcząc z nałogami i trudami dnia codziennego, skryła się w wypełnionym poczuciem winy i wstydu bunkrze, z którego bardzo długo nie chciała wyjść. Pewnego dnia wszystko się zmieniło: Glennon się przebudziła i otworzyła na nowe życie. Zaczęła tworzyć niezwykle inspirujące teksty opisujące jej trudną walkę z codziennością, pomagając w ten sposób milionom kobiet  na całym świecie. Ten rewelacyjny, błyskotliwie napisany poradnik - stanowiący zbiór osobistych zapisków autorki dotyczących jej codziennych przeżyć i problemów rodzinnych - zawiera mnóstwo skutecznych porad dotyczących tego, jak wyrwać się z pułapki feminizmu i wizji doskonałej pani domu. To także książka dla wszystkich kobiet, które codziennie godzą to, co wydaje się niemożliwe do pogodzenia: życie rodzinne z pracą zawodową. NAUCZ SIĘ AKCEPTOWAĆ TO, CO NIESIE ŻYCIE, NAWET JEŚLI WYDAJE SIĘ ONO CHAOTYCZNE Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Glennon Doyle-Melton
  • 2016
  • 1
  • 338
  • 205
  • 135
  • *, 9788365170-11-8
  • 9788365170118
  • ZD479

Recenzje czytelników

Wojowniczki

Ocena:
Autor:
Data:
,,Przez dwadzieścia lat władzę nade mną miały jedzenie, alkohol, nieszczęśliwa miłość i narkotyki. Cierpiałam, a wraz ze mną cierpiała moja rodzina."

Glennon wycofywała się z życia, bardzo dużo jadła, gdyż czuła się wtedy bezpieczna. Jadła w nadmiarze i przeczyszczała się kilka razy dziennie. Do tego piła alkohol, by wprawić się w stan nieświadomości. W szkole udzielała się w samorządzie uczniowskim, uprawiała sport, była dosyć ładna i na pozór pewna siebie ... W ostatniej klasie szkoły średniej została nawet nominowana do tytułu absolwentki roku. Dla otoczenia była normalną dziewczyną, nikt nie przypuszczał, jak bardzo potrzebuje pomocy. W college`u sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, bo zaczęła palić trawkę, brać grzybki halucynogenne, tabletki i kokainę.

,,Podczas gdy trawka robiła ze mnie paranoiczkę, grzybki zrobiły ze mnie kompletnie obłąkaną...Kokaina na kilka godzin wymazywała moje niepewności, rozweselała mnie, dodawała energii i uroku."

Jej ciało, umysł i dusza były w coraz gorszym stanie, ale skończyła college i została nauczycielką. Proces autodestrukcji jednak się nie skończył. Po pracy nadal piła, ćpała, szalała na zakupach z kartą kredytową i myliła seks z miłością.
Pewnego dnia jednak przebudziła się z tego pędu samozagłady. Zrobiła test ciążowy i wynik był pozytywny. Była w ciąży z mężczyzną, którego znała kilka tygodni. Postanowiła wtedy ułożyć swoje życie na nowo dla dziecka, które miało przyjść na świat. Teraz jest mamą trójki dzieci i u swojego boku ma kochającego męża, którego w dniu ślubu prawie nie znała.

W książce ,,Wojowniczki. Jak być nieperfekcyjną i szczęśliwą kobietą" Glennon Doyle Melton dzieli się swoimi codziennymi przeżyciami i problemami rodzinnymi. Najpierw swoje perypetie opisywała na blogu Mamastery.com, który stał się bardzo popularny w USA. Później przyszedł czas na książkę i spotkania autorskie.

,,Wojowniczki" to nie tylko historia Glennon Doyle Melton, ale także historia wielu innych kobiet, które szukają miłości, popełniają błędy i starają się poprawić stosunki w rodzinie. Kobiety muszą walczyć z własnym strachem i złością, a także z poczuciem, że muszą być we wszystkim perfekcyjne. Autorka pokazuje na swoim przykładzie, że kobiety nie muszą być superwomen i powinny swoje życie akceptować takie jakie jest.

Glennon Doyle Melton pisze bardzo szczerze o tym co przeżywa w swoim codziennym życiu. Pokazuje, że nie ma się czego wstydzić, nie pozwala by strach i wstyd znów spowodowały, że ukryje się przed ludźmi. Każdy dzień to walka i dlatego kobiety nazywa ,,wojowniczkami". Ona także walczy każdego dnia, by nie wrócić do dawnych nałogów.

,,Wojowniczki" to zabawny, napisany lekkim stylem poradnik, który czyta się jak powieść obyczajową. Można zgadzać się lub nie z tym co pisze autorka, ale trzeba przyznać, że robi to w błyskotliwy sposób.
Książkę polecam na poprawę humoru:)

http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena