Koszyk 0
Opis:
Peter V. Brett jest dziś tak rozpoznawalnym autorem jak George R. R. Martin, Robert Jordan i Terry Brooks. Powieści z cyklu demonicznego - Malowany człowiek, Pustynna włócznia i Wojna w blasku dnia podbiły już księgarskie rynki całego świata. Świat, w którym nocą ludzkość chroni się przed atakiem demonów, a dzień przynosi rozgrywki polityczne i walkę o władzę. Tylko dwóch mężczyzn może stanąć na drodze Otchłańcom. Żeby wygrać wojnę, trzeba stoczyć walkę z sobą.
Mniej Więcej
  • Peter Brett
  • 2013
  • 1
  • 528
  • 205
  • 125
  • *, 97883-7574-8543
  • 9788375748543
  • ZB039

Recenzje czytelników

Arlen i Jardir - ostatnie starcie

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszy tom "Wojny w blasku dnia" zachwycił mnie i z niecierpliwością wyczekiwałam jego kontynuacji.
I oto jest - piękna, czerwona okładka, a wewnątrz niesamowite rysunki. Te ryciny są doskonałe, tak przestrzenne, że ma się wrażenie jakby wychodziły z kart. Zachwycam się nimi od początku!

W drugim tomie więcej czasu, dla odmiany, spędzamy z Arlenem Balesem niż z Jardirem, aby na finale obejrzeć oczami wyobraźni ich ostateczną potyczkę. Kto jest Wybawicielem ... Przecież Wybawiciel może być tylko jeden....
Wcześniej obserwujemy związek Arlena z Renną i reakcję Leeshy na ich bliskość. Trzymamy kciuki podczas walki z demonami i zamieramy, kiedy Arlen zostaje ciężko ranny i walczy o życie.
Tymczasem Inevera stara się utrzymać przy sobie Jardira i zatrzeć w jego umyśle wspomnienia Leeshy. Zielarka jest w ciąży z Ahmannem, o czym mężczyzna nie wie, i usiłuje ukryć ten fakt. Czy zdradzi się podczas spotkania z byłym kochankiem?
Och, działo się, działo... i ...koniec.

Jestem rozczarowana - chcę więcej!!!! Rozsmakowałam się w tym cyklu, pokochałam jego bohaterów, szczególnie impulsywną Rennę. Będzie mi ich brakowało.

Peter V.Brett stworzył magiczną i niezwykle barwną opowieść, która zapiera dech i pozostawia po sobie niezapomniane wspomnienia. Autor włada piórem lepiej niż Wybawiciel włócznią - jego opisy są tak sugestywne i plastyczne, że chwilami sama czułam na twarzy oddech demona pustyni. Opisy walk są bardzo drobiazgowe, a przy tym porywające, czytelnik ma wrażenie, że stoi obok i kibicuje uczestnikom.
Wrażenia podczas lektury są niesamowite, a jej specyficzny klimat zapada w pamięć. Mnie porwał styl i pomysłowość Bretta.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/06/wojna-w-blasku-dnia-ksiega-ii-peter-v.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

POLECAM!

Ocena:
Autor:
Data:
Księga druga „Wojny w Blasku Dnia” (tak, tytuł powinien być zapisany wielkimi literami, gdyż jest to nazwa własna) na krok nie odstępuje poprzedniczki, a także reszty cyklu – REWELACJA. Akcja rusza już od pierwszych stron, jest szybka i nie zwalnia praktycznie wcale, a w dodatku książka wciąga od samego początku. Do tego ogromną zaletą są bohaterowie – Arlen, Jardir, Inevera, Leesha, Abban i inni – oni wszyscy są silnymi, interesującymi i charakterystycznymi postaciami ... a ich losy wzbudzają zainteresowanie. „Wojnę w Blasku Dnia” czytałam z prawdziwą przyjemnością, ciekawa kolejnych wydarzeń, strony pochłaniałam błyskawicznie dzięki lekkiemu stylowi autora – Brett potrafił dokładnie wykreować mi w głowie całą sytuację. I cóż, zakończenie mnie całkowicie zaskoczyło – z jego winy muszę teraz koniecznie przeczytać kontynuację od razu po wydaniu. A do tego czasu ćwiczyć cierpliwość. :)
Krótko pisząc: bardzo dobrze spędziłam czas przy „Wojnie w Blasku Dnia” – bohaterowie są ciekawi, charakterystyczni i przykuwają uwagę, akcja wciąga i zaskakuje, a świat powala za sprawą rewelacyjnych pomysłów. Myślę, że osób, które czytały pierwszą księgę, nie trzeba zachęcać do przeczytania i tej, właśnie dlatego słowa kieruje do pozostałych: warto czytać Bretta, POLECAM!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena