Koszyk 0
Opis:
Trylogia pod pękniętym niebem to seria dla młodzieży i dorosłych, przede wszystkim fanów tematów dystopijnych. Świetnie zarysowane postaci nastolatków, jak i bohaterów drugoplanowych, oryginalny świat potworów, z którymi przyszło im walczyć. To co wyróżnia Trylogię to atmosfera grozy i niepewności budowana przez Marcina Mortkę poprzez kolejne strony poszczególnych tomów ... Wieloznaczność bohaterów jak i całej historii sprawia, że opisana przez niego historia wciąga i przykuwa uwagę na długo. Co więcej, wzbudza emocje i rozważania wychodzące poza karty książki - jacy jesteśmy naprawdę, jak zachowujemy się w sytuacji, gdy wszystkie znane nam reguły panujące światem, przestają obowiązywać itd. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Mortka
  • 2015
  • 248
  • 205
  • 145
  • 9788379831869
  • 9788379831869
  • ZCLAS
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Wojna pod pękniętym niebem

Ocena:
Autor:
Data:
Wszystko zniknęło z powierzchni Ziemi. Nie ma Rady Ocalenia Ludzkości, nie ma Heather. Po tym jak zakończył się drugi tom Domu Pod Pękniętym Niebem, Wendy próbuje wziąć sprawy w swoje ręce i podstępem zgłasza się do codziennego patrolu lasu. Niedługo po wyruszeniu dziewczyna odłącza się od grupy i galopem gna na swojej klaczy w głąb ciemnego lasu. Nagle zatrzymuje się i uświadamia sobie co zrobiła. Zamiast mieszkać dalej w bezpiecznym i ciepłym Domie wyrwała się w dziką podróż śladem Heather ... Dzięki jej pamiętnikowi wie co nastolatka przeszła i postanawia odnaleźć ją i przyłączyć się do niej. W ostatniej chwili Wendy spostrzega zielonkawego stwora, który próbuje podpełznąć do niej. Niespodziewanie spomiędzy drzew rozlega się donośny strzał i napastnik w jednej chwili leży z przestrzeloną na wylot głową. Dziewczyna wiedziona impulsem postanawia sprawdzić co stało się z dawniej zaludnionym miastem. Wchodząc coraz bardziej w głąb kamieniczek nadzieja na odnalezienie kogokolwiek spadła całkowicie do zera. Chcąc już odejść, Wendy zauważa małego zagłodzonego kotka, który patrzy na nią wielkimi zielonymi oczyma , urzeczona jego pięknem nastolatka bierze go na ręce i razem podążają do dawno opuszczonej willi jakiegoś bogatego prawnika. W środku okazuje się, że Wendy nie jest sama. Dziwna maź znajdująca się w akwarium zaczyna bulgotać i do pomieszczenia zbiega się kilka kotów alarmując swoim miauczeniem człekokształtnych. Przerażona wybiega na ulicę i spotyka dawnego członka ich siedmioosobowej grupy, który niedługo po powstaniu schroniska postanowił odłączyć się od grupy.
Czy Wendy spotykając dawnego uciekiniera dołączy do niego, odnajdzie Heather i tym samym rozpęta wojnę ze stworami?
Trzeci tom z serii Dom pod Pękniętym Niebem bardzo mnie zaskoczył, ale w sensie pozytywnym. Jednak trochę rozczarowała mnie fabuła i to, że zmieniła się główna bohaterka. Bardzo lubiłam czytać o zmaganiach Heather i szkoda, że w tej książce pojawiła się tylko może ze cztery razy. Jednak fabuła jest jak najbardziej w porządku. Nawet można powiedzieć, że nie będzie to ostatni tom, ponieważ na końcu książki znowu zostały zadane pytania na, które nikt nie zna odpowiedzi.
Czytam i jednocześnie zauważam jak zachowanie Wendy z pierwszego tomu bardzo się zmieniło. Nie tylko sylwetka nastolatki się zmieniła, ale i mentalna zmiana, która w niej zaszła sprawiła, że nawet polubiłam główną bohaterkę. Co do okładki to dalej mi się podoba jaki te z wcześniejszych książek. Ogólnie to cała trylogia jest warta polecenia jak i również przeczytania.
Ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czy ludzkość odbuduje cywilizację?

Ocena:
Autor:
Data:
"A więc to tak wygląda zwycięstwo?... Tylko dlaczego nie czuję euforii?"

Świetna książka, dzięki niej miałam sympatyczne przedpołudnie. Bardzo odpowiada mi taki styl pisania, klarowny, czytelny, a jednocześnie niezwykle wciągający, swobodnie prowadzący czytelnika po meandrach przygód bohaterów. Wszystko dzieje się za określoną przyczyną, nie ma przypadkowości, niepotrzebnych słów. Dialogi przekonywujące, a opisy trafiają do wyobraźni czytelnika ... Z wielką łatwością i zainteresowaniem śledziłam wydarzenia i zwroty akcji. Między rozdziałami ładna grafika, przyjemna dla oka, wzmacnia klimat opowieści. Co najważniejsze, książka podobała się mojemu nastoletniemu dziecku, z zapałem śledzącemu losy Wendy, Nolana i Marcusa, swoich ulubieńców. Losy Heather w tym tomie są tłem, a na plan pierwszy wysuwa się Wendy, bardzo zadziorna i sympatyczna osóbka.

Powieść prezentuje wspaniałą mieszankę różnorodnych postaci, nietuzinkowych, urozmaiconych, mających wady i zalety, ale również obdarzonych Darami. Od samych bohaterów i okoliczności życiowych, zależy czy Dary zostaną ujawnione, wykorzystane i udoskonalone. Mamy chociażby społecznika, zwiadowcę, znawczynię koni, lokalizującą ocalałych ludzi, niewidzialnego dla wrogów, telepatę, biegłego w żołnierskiej walce, wyszukującego bezpieczne miejsca. To gwarancja wielu niesamowitych przygód. A potwory, z którymi walczą, są dowodem na istnienie obrzydliwości i koszmarności, kreatury te doskonale podsycają nastrój grozy i niebezpieczeństwa.

Uczestniczymy z bohaterami w wojnie o odzyskanie, choć części, normalności, w postapokaliptycznym świecie. Ludzie wygrywają, ale dopiero wtedy, kiedy potrafią się zjednoczyć i wykorzystać najróżniejsze Dary członków zespołu. W pojedynkę niewiele mogą zrobić. Potrzebny jest też ktoś, kto jak iskra zapali w nich zapał do walki z potworami. Nie można poddać się tylko koncentrowaniu sił na przetrwaniu w fałszywie bezpiecznych kryjówkach wokół wrogiego świata. Ale czy ludzkość potrafi otrząsnąć się po katastrofie i podjąć walkę o odbudowę cywilizacji?

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena