Koszyk 0
Opis:
Cypr 1955 - wyspa jest podzielona, trwa partyzancka wojna domowa pomiędzy Cypryjczykami brytyjskiego i tureckiego pochodzenia. Na tym tle rozgrywa się saga greckiej rodziny, małżeństwa z pięciorgiem synów. Najmłodszy z nich. Lukis, w wyniku nieporozumienia z ukochaną, przyłączą się do walczących oddziałów partyzanckich. Gdy jego towarzysze broni giną tragicznie w przeddzień ogłoszenia niepodległości Cypru, ciężko doświadczony, ale też pełen nadziei Lukis wraca do domu ... licząc na powrót do ukochanej. Niestety, po kłótni i wyjeździe chłopaka, Parkis wyszła za mąż, by w legalnym związku urodzić poczęte wcześniej dziecko. Wciągająca i sugestywna powieść, która na przemian doprowadza do śmiechu i łez. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrea Busfield
  • 2014
  • 1
  • 432
  • 205
  • 140
  • 978-83-7659-767-6
  • 9788376597676
  • ZBBB0

Recenzje czytelników

Wojna i miłość

Ocena:
Autor:
Data:
„Wojna Afrodyty” to porywająca historia miłosna ukazana na tle wojny domowej na Cyprze. Arcyciekawa i świetnie napisana. Ale , ale – nie poznaliście jeszcze tytułowej bohaterki książki, Afrodyty!
Przedstawiam zatem Afrodytę …. oślicę, bardzo oryginalną zresztą, bo chodzącą w skórzanych butach :) Jak to kobieta, zwierzęca, ale kobieta, Afrodyta nie znosi deszczu i błota, i bez butów nie wychodzi na dwór – ot, indywidualność !
W jaki sposób ten niezwykły zwierzak łączy się z całą historią ... musicie doczytać sami! Czeka was moc wrażeń i pasjonująca opowieść. Znajdziecie tutaj miłość i walkę, zdradę i nienawiść, przebaczenie i tęsknotę.

Andrea Busfield w bardzo zgrabny sposób połączyła burzliwe wydarzenia na Cyprze z burzliwymi ludzkimi losami. Zrobiła to w lekkiej, lecz przemawiającej do wyobraźni formie. Książkę pochłania się błyskawicznie, jest bardzo ciekawa i bardzo prawdziwa. Widać przygotowanie Autorki do tematu, skrupulatne i dokładne. Kiedy doda się do tego, mocno zarysowane sylwetki bohaterów i barwne tło powieści, otrzymujemy dopracowaną i intrygującą książkę, którą aż chce się czytać.
Naprawdę świetna książka – polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/03/wojna-afrodyty-andrea-busfield.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała powieść, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest świetnie napisana. Autorce w fascynujące dzieje Loukasa i jego najbliższych udało się zręcznie wpleść burzliwą historię Cypru. Na tle walk o wyzwolenie, śledzimy dramat nie tylko tej jednej rodziny, ale także wielu setek, ba tysięcy mieszkańców narodowości zarówno greckiej, jak i tureckiej. Obserwujemy nienawiść przedstawicieli obu narodowości do siebie nawzajem, ale także częste przyjażnie, które zdarzały się między Grekami i Turkami ... Dzięki doskonałemu przygotowaniu merytorycznemu pisarki, poznajemy nie tylko historię wyspy, ale także zwyczaje jej mieszkańców, różnice w zachowaniu, kwestiach dot. dnia codziennego między Grekami i Cypryjczykami i wiele innych ciekawych szczegółów z życia każdej nacji. Dzięki temu dzieje Loukasa i jego rodziny, dzieje jego miłości i walki o ukochaną nie są tylko kolejną lekko ckliwą opowiastką, jakich wiele. Są one fantastyczną, doskonale dopracowaną powieścią historyczno-społeczno-obyczajową. Co prawda pewnym problemem dla niewprowadzonych w nazewnictwo i imiona greckie może na początku być ich przyswojenie, ale to tylko przez pierwsze powiedzmy dwa rozdziały. Póżniej wszystko staje się jasne, przejrzyste, a cała historia wciąga czytelnika. Wojna Afrodyty to jedna z tych lektur, do których trudno się oderwać. Mam nadzieję, iż wam także przypadnie do gustu.
Gorąco zachęcam was do lektury tej niebanalnej książki. Mam nadzieję, iż na kolejną książkę swojego autorstwa, Andrea Bushfield nie każe zbyt długo czekać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena