Koszyk 0
Opis:
Najsłynniejsza seria fantasy rynków czeskiego i słowackiego! Władca wilków to pierwszy tom opowieści o zemście potomka bogów, wojownika Rogana, wspieranego przez wilka z zaświatów, Gorywałda. Prawie dziesięć lat walczył w wojnach, które doprowadziły do rozbicia imperium Awarów, rozciągającego się na równinach pomiędzy Dunajem a Cisą. Należał do drużyn książąt słowiańskich, był najemnikiem, walczącym po stronie Karola Wielkiego, służył w szeregach armii bułgarskiego chana Kruma. Czarny Rogan ... Osławiony łucznik, bezlitosny pogromca Awarów. Każdy wódz pragnie mieć go po swojej stronie. Działa teraz na własną rękę, zapuszcza się w ciemne, zamieszkane przez duchy i demony lasy za Hronem. Tropi ślady Krwawych Psów - najokrutniejszych awarskich oprawców. Dzięki spotkaniu z wiedźmą Mireną i władcą wilków, Czarnobogiem, szybko się dowie, że jego powołaniem jest nie tylko zemsta za dawno nieżyjących bliskich. Aby sprawdzić, jakie drzemią w nim siły i jakie posłannictwo przypadło mu w spadku po nieznanych dotąd przodkach, będzie musiał udać się do królestwa Moreny, bogini śmierci? Czarnoksiężnik, to znakomita seria, która błyskawicznie wciąga w świat słowiańskich herosów, książąt oraz magii, kapryśnych bogów i żądnych krwi biesów, a wszystko to na tle prawdziwych wydarzeń historycznych. W przygotowaniu kolejne tomy przygód Rogana i jego wilczego towarzysza. Juraj Cervenak (ur. 1974 r.) to słowacki pisarz, który mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu fantastyczną przygodę z historycznymi detalami. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii "Najlepsza czeska i słowacka książka roku". Nareszcie ukazuje się w języku polskim, co więcej w nowej, poprawionej przez autora wersji. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Erica
 • miękka
Mniej Więcej
 • Juraj Cervenak
 • 2012
 • 1
 • 370
 • 205
 • 140
 • 978-83-62329-40-3
 • 9788362329403
 • ZAKXI

Recenzje czytelników

"Fantastyczny" powiew świeżości

Ocena:
Autor:
Data:
Juraj Červenák zajmie stałe miejsce wśród moich ukochanych pisarzy. "Władca wilków" to bowiem kawałek świetnego fantasy na miarę Sapkowskiego, który zainspirował autora do napisania tegoż cyklu.
Jeżeli ktoś jednak spodziewa się porównywania "Władcy wilków" z kultowym "Wiedźminem" zawiedzie się. Nie będę porównywała. Dlaczego? Bowiem wbrew temu co mogłoby się wydawać książka jest zupełnie inna od wiedźmińskiego cyklu ... Kto chce niech doszukuje się podobieństw - ja skupię się wyłącznie na "Władcy wilków".
Już sama okładka intryguje. Ma w sobie coś takiego co każe nam sięgnąć po ksiażkę choćby po to by zobaczyć co to. Grafika z okładki to debiut Michala Ivana - dziś najpopularniejszego chyba słowackiego ilustratora fantasy.
Od dawna wiadomo, że osadzenie fikcyjnej akcji w realiach historycznych może dać wspaniały efekt. Tak też stało się z "Władcą wilków". Fikcja przeplatająca się z realiami średniowiecza oraz elementami słowiańskiej mitologii to mieszanka wybuchowa. I choć fabuła jest niezwykle prosta - oparta wyłącznie na poszukiwaniu przez bohatera zemsty - nie można jej odmówić tego, że jest niezmiernie wciągająca. Choć nie znajdziecie tu wielkich, widowiskowych scen bitewnych oraz finezyjnych politycznych intryg to nie zabraknie wielu niespodziewanych i zaskakujących zwrotów akcji.
Również bohaterowie godni są uwagi. Rogan Czarny, któremu przyświeca w życiu jeden cel - pomścić śmierć ukochanych żony i syna. Doskonały łucznik, jego umiejętności przyniosły mu sławę w walkach z Awarami czyniąc go żywą legendą. Mirena - wiedźma i łowczyni biesów. Niezwykle przekorna, ciesząca się łaską bogini Chors. Kobieta jak na tamte czasy mega wyzwolona. No i Wielimir - wojownik, któremu niewielu może dorównać siłą.Nie można tu pominąć wilka - Grywałda, który ma się stać nieodłącznym towarzyszem Rogana, wilka o ciętym języku i rozbrajającej osobowości. Do tego cała plejada postaci zarówno pozytywnych jak i negatywnych.Wszyscy świetnie zarysowani i myślę,że dobrze przez autora przemyślani.
Jeszcze słowo o stylu Červenáka, który jest dość zwięzły i bardzo prosty. Dzięki temu czytelnik otrzymał ponad 350 stron wypełnionych akcją, bez zbędnych opisów czy charakterystyk. Ponad 350 stron czystej przyjemności płynącej z lektury naprawdę świetnej fantastyki.
Warto również wspomnieć o nocie historycznej autorstwa Branislava Kovara, która wyjaśnia nam wiele faktów dotyczących Awarów i Słowian, a co więcej napisana jest prawie równie ciekawie co sam "Władca wilków".
Podsumowując "Władca wilków" to bardzo dobry wybór dla każdego miłośnika fantasy. Jeżeli kogoś męczą wszechobecne elfy, krasnoludy czy upadłe anioły to tym bardziej powinien sięgnąć po tę książkę ponieważ wnosi ona powiew świeżości do literatury fantastycznej. Mnie Červenák w stu procentach przekonał do swojej twórczości dlatego z niecierpliwością czekać będę na kolejny tom cyklu oraz kolejne powieści jego autorstwa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niesamowita pozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Awarowie napadają na osady, chwytają niewolników, okradają posiadłości, gwałcą kobiety. Przeciw nim bojuje wiele wojowników, lecz jednego spośród nich imię zna każdy. Zwą go Rogan, Czarny Rogan. Najlepszy łucznik z najlepszych, a jego celowi przyświeca zemsta. Zemsta za zabicie żony i uprowadzenie syna. Zemsta, która nie uwoli go spod swojego władania póki nie pokona wszystkich wrogów. Do tej pory podróżujący sam zdobywa kompanów ... którzy także chcą zgładzić Awarów i którzy także wiele poświęcą dla sprawy.Przemierzając przez kolejne strony książki przez cały czas miałam wrażenie, że czytam coś naprawdę dobrego i to przekonanie nie opuściło mnie ani na jedną stronę. Wiele książek jest dobrych i które mi się podobają, lecz wiele z nich ma fragmenty, które mi się przeszkadzają w odbiorze, gdyż po prostu w którymś momencie autor się zapędza do przesady. W tej pozycji nie miałam ani razu takiego wrażenia, co skutkowało moim ogólnym zdumieniem i zafascynowaniem się książką.

W tej książce nie tylko nie znalazłam nie podobających się fragmentów, lecz także dla mnie brakuje w niej złych postaci. Każdy bohater, który się pojawił w tej pozycji czaruje czytelnika swoimi cechami, odwagą i siłą, tajemniczością, wrogością, niebezpieczeństwem jakie wprowadza w bieg zdarzeń. Mimo, że jakaś postać jest nam wroga, gdyż trzymamy stronę jego przeciwnika, to i tak potrafi nas zafascynować swoją charakterystyką, jaką ze sobą niesie, gdyż żadna postać nie jest omijana, by później, po przeczytaniu książki, zastanawiać się kto to był i po co został wtrącony w bieg zdarzeń.

Polecam tę książki dla wszystkich miłośników poznawania czegoś nowego, niebezpiecznego i co niesie ze sobą lubość do swej własnej historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena