Koszyk 0
Opis:
Biografia genialnego Serba, o którym mówi się, że to on wynalazł XX wiek. Przez wielu był uważany za ekscentryka i wariata, przez innych zaś - za człowieka, który wyprzedził stulecie. Mroczny wizjoner, geniusz i szaleniec, którego losy i dokonania wciąż owiane są tajemnicą. Największą zagadkę stanowią najbardziej wybiegające w przyszłość wynalazki genialnego naukowca: broń energetyczna, kontrola nad pogodą oraz jego największy sen - bezprzewodowa transmisja prądu.
Mniej Więcej
  • Przemysław Słowiński, Krzysztof K. Słowiński
  • 2013
  • 1
  • 528
  • 205
  • 130
  • 97883-7835-1740
  • 9788378351740
  • ZAVPJ

Recenzje czytelników

NAJSŁYNNIEJSZY ZA ZAPOMNIANYCH

Ocena:
Autor:
Data:
Dotychczas, jeśli chodzi o książki z oferty Videografu, do czynienia miałem jedynie z publikacjami stricte beletrystycznymi. Biografia Tesli stanowi więc pierwszą pozycję non fiction z oferty tego wydawnictwa, ale śmiało powiedzieć mogę, że ten pierwszy raz okazał się wprost rewelacyjny.

Kim był Tesla? Geniuszem czy szaleńcem? Największym wynalazcą w historii ludzkości czy powszechnie przecenianym twórcą, którego o włos ubiegali inni? Od pełnego niezwykłości dzieciństwa ... przez wiek rozkwitu tak życiowego jak i twórczego, po ekscentryczną starość. Od narodzin w chwili niespotykanie silnej burzy po wynoszenie jego dobytku tak przez krewnych jak i agentów FBI tuż po śmierci. Taką drogą wędrują dwaj twórcy tej książki, a wraz z nimi my, czytelnicy, kawałek po kawałku odkrywając codzienność i sekrety Nikoli Tesli…

O Nikoli po raz pierwszy przeczytałem jako nastolatek w artykule w jednym z paranormalnych pism. Nie przyłożyłem do niego zbyt wielkiej wagi, rewelacje jakie wyciągnął autor tamtego tekstu nie znajdowały bowiem żadnego logicznego umotywowania. Z czasem jednak poznałem też drugą, tę historyczną stronę Tesli i sądziłem, że wiem o nim dość dużo. Jakie więc było moje zaskoczenie, kiedy w samym prologu, który nawet nie przeszedł do omawiania szczegółów, dowiedziałem się więcej rzeczy niż z dotychczasowych artykułów? Rzeczy, które pokazały mi Teslę w zupełnie nowym świetle, zafascynowały i wciągnęły w prywatny świat największego wynalazcy wszechczasów.

Kim był Tesla, to pytanie nad którym zastanawiać można się godzinami. Jedni uważają go za kosmitę, inni za wariata, sam zainteresowany wielokrotnie dolewał oliwy do ognia, podsycając (świadomie czy nie) własny wizerunek. Autorzy jego biografii nie próbują odpowiadać, popychać nas w którąś stronę. Relacjonują tylko fakty, najbardziej drobiazgowo jak się tylko dało, ale nie przedstawiając ich w suchej, akademickiej formie, a zachowując stylistykę powieści. Nie skupili się zresztą jedynie na nich, oferując rzut oka na historię Chorwacji, sytuację na Bałkanach a nawet dodali do tego ciekawostki kulinarne! Na sam koniec zaś, obok indeksu, ulokowali kompletny spis patentów Tesli, a pomiędzy kolejnymi stronami tekstu zamieścili wiele zdjęć samego Nikoli jak i jego rodzinnych stron, wynalazków i ludzi związanych z jego życiem.

Najważniejsze jednak, że całość czyta się rewelacyjnie, nawet jeśli ktoś nie zna tematu, a na dodatek z każdą kolejną stroną narasta fascynacja Teslą i jego wynalazkami. Pikanterii zaś dodaje fakt, że nadal tak wiele pozostaje o tym geniuszu niewiadomych, które na długo jeszcze po odłożeniu książki na półkę będą rozpalać wyobraźnię czytelnika.

Dlatego też polecam gorąco, wydawnictwu Videograf zaś składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czekaqm na wznowienie

Ocena:
Autor:
Data:
Ksiazka polecona mi przez moje dzieci jako bardzo ciekawa z uwagi na bohatera....Jestem ciekawa ,ale brak jej w magazynie Waszym!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena