Koszyk 0
Opis:
Złote słońce Egiptu. Gorące piaski pustyni. Pozornie zwykły letni obóz. Ale tylko pozornie. Jak można wytłumaczyć tajemnicze zdarzenia, które mają tam miejsce? Czy to możliwe, że stoi za nimi przebudzona magia sprzed wieków? Jakie mroczne sekrety kryją się w cieniu? Czy wszyscy na pewno są tymi, za których się podają? Kim jest gorączkowo poszukiwany przez organizatora wyjazdu Wł ... adca Piasków? Co wspólnego z letnim obozem ma zbiegły nastoletni morderca? To wszystko próbuje zrozumieć ona. Zwykła dziewczyna wplątana w wir niezwykłych zdarzeń. I on. Tajemniczy chłopak wiedzący więcej niż inni. Razem muszą jakoś odnaleźć się w samym środku dziwnych wydarzeń. Jak sobie z nimi poradzą? Czy starczy im odwagi, by zmierzyć się z prawdą? Prawdą, w którą tak trudno uwierzyć. Prawdą, która zmieni świat. Prawdą o starożytnych egipskich bogach. Czy i Ty odważysz się poznać ich sekret...? Lecz uważaj. Świat sprzed tysięcy lat jest bliżej, niż myślisz. Zachowaj ostrożność. Nie ufaj nikomu. Nigdy nie wiesz, czyje oczy śledzą Cię z cienia. Eliza Drogosz – mieszka w Krakowie, gdzie uczęszcza do liceum. Uwielbia świat książek, podróży i historii, zwłaszcza starożytnej oraz średniowiecznej. Jednak najbardziej ze wszystkiego fascynuje ją cywilizacja Inków. „Władca Piasków” to jej debiut literacki, który opublikowała w wieku 17 lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Eliza Drogosz
  • 2015
  • 416
  • 206
  • 145
  • 97883-78562498
  • 9788378562498
  • ZCEUF
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Pozornie zwykły letni obóz. Ale tylko pozornie.

Ocena:
Autor:
Data:Tytuł: Władca Piasków
Autor: Eliza Drogosz
Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 14 stycznia 2015
Liczba stron: 415

Eliza Drogosz – Krakowianka, uwielbia świat książek, podróży i historii, zwłaszcza starożytnej i średniowiecznej. Jednak najbardziej ze wszystkiego fascynuje ją cywilizacja Inków. Władca Piasków to jej debiut literacki, który opublikowała w wieku siedemnastu lat.

Język utworu jest lekki. Szybko kartki z prawej dłoni przeskakują do lewej ... Dużym plusem jest liczna ilość opisów, które sprawiają, że z łatwością udaje nam się wyobrazić słoneczny Egipt. Najbardziej wkurzyło mnie ubogie słownictwo autorki, o czym świadczy duża liczba powtórzeń.

Przed czytaniem byłem sceptycznie nastawiony. Chodzą pogłoski, że autorka na portalu Lubimyczytac.pl tworzyła fałszywe konta, aby oceniać własną książkę, co jest grzechem śmiertelnym, jaki autor może popełnić.
Nie poddawaj się nigdy, bo wtedy przegrasz.


Najlepiej uczący się uczniowie całej Europy dostają zaproszenie na obóz do Egiptu. Wyjazd ma na celu zaproszenia ich w przygodę, dzięki której poznają kulturę starożytną. Całość nosi nazwę "Na piaskach egipskiej pustyni". Sonia, Polka, która na początku nie chciała brać udziału w wycieczce, ponieważ miała ciekawsze plany, które w ostatnim momencie diabli wzięły, poznaje Esterę oraz Olivera Greena, który nie darzy ją empatią. Czas mija im bardzo szybko, ale może dlatego, że odkrywają różne tajemnice oraz to, co na zawsze wywróci im świat do góry nogami. Czy i Ty odważysz się poznać ich sekret?

Zachowaj ostrożność. Nie ufaj nikomu. Nigdy nie wiesz, czyje oczy śledzą Cię z cienia.


Okładka jest przecudowna, oddająca klimat książki oraz skupiająca uwagę czytelnika. Niby proste balansowanie kolorów, które daje nieziemski efekt. Duży ukłon dla: Izabeli Surdykowskiej-Jurek oraz Magdaleny Muszyńskiej.

Wszyscy bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Od pierwszych chwil wciągają czytelnika niczym piaski pustyni, abyś poznał ich bliżej. Autorka starała się zbudować ich na bazie tajemnicy, ale raczej nie do końca jej to wyszło. Główne postacie są takie... beznadziejne, powszechne, za dużo dziecinne, jak na starożytnych bogów.

Oliver Green to bohater-zagadka. Z jednej strony: nieśmiały, wkurzający się na wszystko, ironiczny, starający pokazać się, jaki on jest dorosły, ale z drugiej: czarujący, elokwentny, zabawny...

Pozory czasem mylą.


Widać, że jest to książka dla młodzieży poniżej trzynastego roku życia. Autorka w oryginalny sposób próbuje zaciekawić kulturą starożytną, co – według mnie – wyszło jej znakomicie. Powieść młodzieżowa z domieszką fantasy bawi i uczy. Z ciekawością czekam na kolejną część.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

A czy ty, chcesz być Władcą Piasków?

Ocena:
Autor:
Data:
Jak by to było gdybyś dostał/a zaproszenie na obóz do Egiptu? Przyjął/Przyjęła byś czy raczej odrzucił/a? Mogłaby być to jedyna okazja do zobaczenia egipskich piramid, piasków i poczucia egipskiego słońca. A może miał/a byś inny powód do przybycia na ten obóz tak jak Oliver Green?

Jak już się można domyślić głównym bohaterem jest właśnie Oliver Green. Nie jest to jedyny główny bohater, ponieważ rolę tę dzieli z Sonią - Polką z Krakowa.
Oboje pojechali na międzynarodowy obóz do Egiptu ... Oliver, ponieważ chce zdobyć Amulet Ozyrysa, a Sonia, ponieważ jej siostra złamała nogę i ich rodzinny wyjazd nie może się odbyć. Cały obóz wydaje się być fajny, dopóki grupy nie wybierają się na wycieczkę do muzeum. Od tamtej pory zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Władca Piasków jest pierwszą moją książką o takiej tematyce. Mogliście zauważyć, że dość długo czytałam tę książkę i od razu mówię, że nie było to spowodowane brakiem czasu. Po prostu do połowy książki nie było zbyt ciekawie, wręcz zasypiałam czytając to. Po przeczytaniu połowy zaczynało się robić ciekawiej. Nawet był moment, w którym się śmiałam. Sądzę również, że czytanie tej książki szło mi mozolnie, ponieważ nie przepadam za polskimi autorami. Niezależnie czy ten autor ma 15, 30 czy 60 lat, po prostu polscy autorzy do mnie nie przemawiają.
Książka ta na pewno w jakimś stopniu jest ciekawa. Dzięki niej możemy się wiele dowiedzieć o egipskich bogach, ponieważ autorka - Eliza Drogosz - się nimi interesuje.

Moim zdaniem jest tu też świetnie ukazana istota iluzji. Możemy się z nią spotkać na co dzień, ale w książkach o niej nie słychać.
Pomimo, że na początku książka była nudna, to potem akcja się rozwinęła i wciągnęła. Na pewno jeżeli ukażą się kolejne tomy (w których mam nadzieję dowiemy się czy zostanie odnalezione ''Berło Zniszczenia'' i czy zostanie pokonany ''Wyklęty'' i pan Mandara) postaram się w nie zaopatrzyć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena