Koszyk 0
Opis:
Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć. Trafia do świata pełnego niebezpieczeństw. Widzi rzeczy ... których istnienia nigdy by nie podejrzewała. W dodatku nie wiadomo skąd, pojawia się jej dawno niewidziany kuzyn. Przychodzi do niej w chwili, gdy jest najbardziej potrzebny, i oświadcza, że chce jej pomóc. Tymczasem Sara nie wie już, komu ufać. Nie wie też, czy pożyje wystarczająco długo, aby misję rodziców doprowadzić do końca. Poznaj świat, w którym czyhają demony, gdzie śmierć nie przebiera w środkach... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Daniela Sacerdoti
  • 2013
  • 376
  • 205
  • 140
  • 978-83-63579-24-1
  • 9788363579241
  • ZAZN8

Recenzje czytelników

Między snem a jawą...

Ocena:
Autor:
Data:
"Demony to tylko jedna z nazw, jakie nadawano im przez wieki. Ich nazwa w starożytnym języku pierwszych ludzkich plemion brzmi Surari. Występują w legendach i mitach: opowieści o nich znajdują się w każdym folklorze świata."

To z nimi każdego dnia walczą rodzice Sary Midnight. Będąc członkami jednej z Tajnych Rodzin mają obowiązek chronić nieświadomych zagrożenia ludzi przez powrotem Czasów Demonów. Ich córka pełni w ich rodzinie szczególną rolę. Jest Śniącą. Nocą miewa wizje ... dzięki którym informuje rodziców o kolejnym ataku demonów. Po jednym z tych proroczych snów jej matka i ojciec nie wracają do domu. Zostają zamordowani. Teraz Sara musi stanąć do walki. Niestety rodzice nie przygotowali jej odpowiednio do tej roli i dziewczyna czuje się zagubiona, wręcz bezradna. Dlaczego jej nie szkolili? Co przed nią ukrywali? Na domiar złego zaczyna miewać dziwne wizje, w których ukazuje jej się tajemniczy czarnowłosy chłopak, do którego Sara czuje niesamowite przyciąganie. Kim jest? Człowiekiem czy demonem? Jakie zamiary ma względem niej? Czy można mu ufać?

Tymczasem w jej życiu pojawia się nie widziany od wielu lat kuzyn Harry. Obiecuje chronić Sarę przed grożącym jej niebezpieczeństwem. A jest się czego bać... Życie dziewczyny jest zagrożone. Komuś bardzo zależy na jej śmierci. Nie spoczną dopóki nie ujrzą jej martwej. Mówią o sobie Valaya... Czy pomoc Harry'ego wystarczy, aby ujść z życiem? Wkrótce wychodzi na jaw, że on też skrywa przed Sarą pewną tajemnicę. Sekret, który może zaważyć na ich dalszych losach.

Daniela Sacerdoti jest pisarką o włoskich korzeniach. Z zawodu nauczycielka, jednak postanowiła pozostać w domu, aby wychowywać dzieci. Oddała się pisarstwu. Ma na swoim koncie zarówno książeczki dla dzieci oraz powieść dla starszych czytelników. Największą popularnością cieszy się jej trylogia o Sarze Midnight. Dwa pierwsze tomy zostały już wydane, a nad zwieńczeniem historii pisarka cały czas pracuje. Dzięki Wydawnictwu Dreams na naszym rynku pojawił się pierwszy tom wspomnianej trylogii - "Wizje".

Książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu tej powieści się nie czyta, a przepływa przez nią, oddając się w pełni jej nurtowi, dając się porwać w wir wydarzeń, których jesteśmy świadkami podczas lektury. Daniela Sacerdoti miała ciekawy pomysł na historię. Jest ona ciekawa i intrygująca. Bohaterowie są różnorodni, a przy tym dobrze przedstawieni. Wielu z nich ma swoje tajemnice, które stopniowo są przed nami odkrywane. Poznajemy nie tylko losy Sary i Harry'ego, ale również członków innych Tajnych Rodzin, a nawet tych, którzy stoją po drugiej stronie pragnąc ich śmierci. Każda historia jest niczym kawałek puzzli, które razem składają się w jedną układankę tworząc spójną całość. A jeśli chodzi o demony, to trzeba przyznać autorce, że kobieta ma fantazję! Nikt z Was nie chciałby nigdy stanąć z żadnym z nich oko w oko. To istoty z piekła rodem, które spotkać można w najstraszliwszych koszmarach.

Oczywiste jest to, że największą uwagą w powieści cieszą się Sara oraz Harry. Dziewczyna nie wie, co ma myśleć o swoim kuzynie. Czasem zastanawia się, kim on właściwie jest. Kto tak naprawdę kryje się za fasadą opanowanego i w większości przypadków spokojnego młodego mężczyzny. Jest dla niej pełen sprzeczności i trudny do rozgryzienia. Z kolei Harry uważa dziewczynę za naiwną istotę, zwłaszcza że wielokrotnie daje mu ona ku temu powody. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej rodzice zataili przed nią tak wiele informacji, nie szkolili jej, pozostawili praktycznie bezbronną i zdaną na samą siebie. Jest świadom jej panicznego strachu przed tym, czemu musi stawić czoła. Odkąd zaczęła mieć wizje, żyje w ciągłym lęku. Wpierw o życie rodziców, a teraz Harry'ego. Sara nienawidzi walki, brzydzi się nią i gdyby mogła wolałaby wieść inne życie, być zwyczajną dziewczyną, a nie potomkinią rodziny, w której każdy z dziada pradziada był łowcą demonów. 

"Wizje" to początek fantastycznej trylogii. Jestem pewna, że spodoba się większości miłośników gatunku. Sama jestem pod wrażeniem historii stworzonej przez Danielę Sacerdoti. Z niecierpliwością będę wyglądała kontynuacji. Mam nadzieję, że Wydawnictwo Dreams nie każe mi długo na to czekać.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/wizje-daniela-sacerdoti-recenzja-285/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zapisane w snach

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas doświadczył marzeń sennych - obrazów, dźwięków, emocji i innych zmysłowych wrażeń pojawiających się podczas snu. Niektóre z nich zapominamy zaraz po przebudzeniu, inne wprawiają nas w dobry nastrój, a jeszcze inne napawają nas strachem i sprawiają, że budzimy się z krzykiem. Części elementów pojawiających się podczas snu przypisujemy znaczenie symboliczne, które może być zwiastunem nadchodzących zdarzeń. Sny jednak nie są dla nas zjawiskiem nadzwyczajnym ... ale czy zastanawialiście się kiedyś jak by wyglądało Wasze życie, gdyby sny stanowiły dla Was drogowskaz do miejsca, w którym czai się najgorsze zło ?

Sara Midnight od najmłodszych lat wie, że jej rodzina jest wyjątkowa, a sny, które miewa niewiele mają wspólnego z marzeniami sennymi. Kiedy w wieku siedemnastu lat traci rodziców uświadamia sobie, że nie jest przygotowana do misji, jaka spoczęła na jej barkach. Ostatnią deską ratunku wydaje się dawno niewidziany kuzyn Harry, który pojawia się akurat w momencie, kiedy Sara najbardziej go potrzebuje. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale ma zbyt mało informacji o życiu, jakie jest jej pisane, żeby zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Zaufane Harremu wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, ale czy rzeczywiście powierzenie swojego losu osobie, o której niewiele się wie jest właściwą decyzją ?

Autorka stworzyła fascynujący świat, w którym tajne rodziny prowadzą nieustanną walkę z demonami przenikającymi do naszej rzeczywistości. Zło ma jeden cel - opanowanie i podporządkowanie sobie Ziemi. Większość ludzi żyje w nieświadomości, ponieważ członkom tajnych rodzin udaje się w porę zażegnać niebezpieczeństwo. W każdej z nich znajduje się śniący - osoba, mająca podczas snów ma wizje z której dowiaduje się gdzie i pod jaką postacią pojawi się wróg. Wykorzystują też magiczne i nadprzyrodzone zdolności. Niestety, w tym od wieków działającym systemie, pojawił się zdrajca i wiele rodzin zostało wymordowanych, a na pozostałych zostały wydane wyroki śmierci.

Niewiele jest książek, które od pierwszych stron rzucają czytelnika w wir wydarzeń. Zanim zdążyłam oswoić się z wykreowaną rzeczywistością, musiałam stoczyć walkę z demonem. Byłam zdezorientowana, ale autorka nie pozwoliła mi ochłonąć, zarzucając mnie nowymi faktami i zaskakującymi zwrotami akcji. Każdy nowy bohater pojawiający się w powieści stanowił zagadkę i dopóki nie odkrył kart, trudno było przewidzieć czy jest przyjacielem, czy wrogiem. Niektóre sekrety autorka ujawnia przed czytelnikiem wcześniej niż przed główną bohaterką, dając mu przewagę i możliwość zrozumienia pobudek działań wybranych postaci.

Sami bohaterowie są bardzo sympatyczni i trudno ich nie polubić. Czasem ich postępowanie nie było zgodne z moim oczekiwaniami, ale rozumiałam motywy ich zachowań. Każdy z nich doskonale sprawdził się w swojej roli. Zarówno postacie pozytywne jak i negatywne posiadały wady i zalety, a to dodawało im wiarygodności. Najlepiej poznajemy parę głównych bohaterów, ale najwięcej emocji wzbudzają postacie drugoplanowe, które wprowadzają powiew tajemniczości, nieprzewidywalności, niepewności i niepokoju.

Wydarzenia śledzimy z punktu widzenia kilku bohaterów, mamy dostęp do ich myśli, wrażeń, emocji i wspomnień. Dzięki temu potrafimy zrozumieć podejmowane przez nich decyzje. Mamy też większą perspektywę na przedstawione wydarzenia oraz dostęp do informacji, których pozostali mogą się tylko domyślać.

Daniela Sacerdoti ma bardzo lekki styl, który sprawia, że ksiażkę pochłania się w błyskawicznym tempie. Opisy pobudzają wyobraźnię i nie pozostawiają czytelnikowi wątpliwości z czym aktualnie ma do czynienia. W wykreowanej rzeczywistości każdy elemement ma swoje miejsce i podlega określonym regułom. Autorka bardzo zgrabnie przemyca niezbędne informacje, które szybko pozwalają czytelnikowi zrozumieć zasady funkcjonowania tego świata.

W tej powieści poczujecie smak pierwszej miłości, bólu po stracie najbliższych osób, a także odrzucenia. Zazdrości i zemsty, która może zaprowadzić człowieka na drogę, z której nie ma już powrotu. Przekonacie się, że rodzice próbując chronić swoje dzieci, mogą nie przygotować ich odpowiednio życia, które czasem okazuje się bardzo brutalne.

Mnie ta książka wciągnęła od pierwszych, dostarczając fantastycznych i fascynujących wrażeń. Uwielbiam wampiry i wilkołaki, ale nie przypuszczałam, że w świecie demonów przeżyję taką ciekawą i emocjonującą przygodę. Autorka z każdą stroną podsycała napięcie, a na koniec pozostawiła z niedosytem i mnóstwem pytań bez odpowiedzi. Osobiście uwielbiam zakończenia, po których mam mętlik w głowie i nieodpartą chęć dorwania się do kolejnego tomu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena