Koszyk 0
Opis:
Kolejny kryminał z bestsellerowej serii Przeznaczenie! Tajemnicze zabójstwo sprzątaczki, zniknięcie dziecka i tragiczny wypadek policjanta - czy coś łączy te na pozór odległe od siebie sprawy? Komisarz Anna Sarnowicz staje przed jednym z najtrudniejszych zadań w swojej karierze. Zwłaszcza kiedy w samym centrum dramatycznych wydarzeń znajdzie się jej przyjaciółka, wróżka Małgorzata. Czy we dwie będą potrafiły pokonać obdarzonego nadprzyrodzoną mocą mordercę? Czy uda im się uratować życie dziecka ... Jedno jest pewne - muszą działać szybko. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
  • 2010
  • 1
  • 176
  • 210
  • 135
  • Przeznaczenie
  • 978-83-7489-3-091
  • 9788374893091
  • ZA05K

Recenzje czytelników

całkiem niezła

Ocena:
Autor:
Data:
Drugi tom serii „Przeznaczenie” nosi tytuł „Wisielec i Księżyc”. W głównej mierze skupia się na kilku dość istotnych wątkach: śmierci sprzątaczki, porwania pięcioletniego chłopca, wypadku komisarza Sołeckiego. A także ważnych postaciach Annie Sarnowicz która musi rozwiązać zagadkę powiązania ze sobą tych wątków oraz walce wróżki Małgorzaty Trzaskomy z mocami ciemności. Czy Annie i Małgorzacie uda się pokonać mordercę, który jest obdarzony nadprzyrodzoną mocą ... Czy śmierć sprzątaczki Alicji i porwania dziecka mają ze sobą coś wspólnego?

Autorki tak jak we wcześniejszej powieści „Mag i Diabeł” nie pozwalają czytelnikowi się nudzić. Zręcznie manewrują wątkami i postaciami. Czytając powieść nie można się od niej oderwać. Działa hipnotyzująco, dokładnie tak samo jak oczy Gerarda. Skądś znasz to imię? Mnie też na początku wydało się znajome. Dopiero po chwili przypomniałam sobie, że podobnie nazywał się bohater Sagii o Wiedźminie. Nie zdziwiłabym się gdyby zbieżność imion nie była całkowicie zamierzona. U Sapkowskiego był Geralt który był Wiedźminem, tutaj jest Gerard w będący Magiem. Jak dla mnie postacie są do siebie bardzo zbliżone.

więcej na http://archer81.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Na tropie z wróżką cz. II

Ocena:
Data:
Książka „Wisielec i księżyc” jest drugą z serii „Przeznaczenie” (kontynuacji serialu mystery crime). Tym razem tytuł również odnosi się do kart tarota, lecz symbole te przede wszystkim występują na rysunkach czteroletniego Kuby znajdującego się pod opieką naszej bohaterki, pani Małgorzaty Trzaskomy – parapsychologa, wróżki, jasnowidza.

Tym razem wybrane karty tarota są przesłaniem dla pani Małgorzaty od naszego tajemniczego mordercy z poprzedniej części ... Jedna i druga karta symbolizuje bezczynność i brak możliwości podjęcia działań. Wisielec mówi o tym, że twoja rzeczywistość stanie na głowie i przyglądaniu się temu z boku, Księżyc zaś o zaciemnieniu i kompletnej niewiedzy. Kiedy tak się na to spojrzy to jest w tym jakiś sens, ale w książce nie zostało to zbytnio wyjaśnione za co autorki mają u mnie kolejny minus – bo przecież ilu z nas potrafi stawiać tarota?

Do tego w tej książce autorki zmieniają styl przedstawiania mordercy. W części pierwszej nie otrzymaliśmy o nim praktycznie żadnej informacji a i te były poszlakowe, zawsze z „drugiej ręki” przedstawiane przez kogoś kto go widział. W tej części staje się on bardziej ludzki i o wiele mniej tajemniczy. W bezpośrednim opisie autorki wyjawiają nam jak wygląda, gdzie mieszka i jak ma na imię. Gerard (to tak ma na imię morderca) jest dla mnie bohaterem całkowicie niezrozumiałym. Jego motywy są niejasne, poczynania również.

W tej części zmienia się również policjant prowadzący śledztwo. Tym razem na trop mordercy trafia komisarz Anna Sarnowicz i zastępuje szorstkiego Krzysztofa Sołeckiego, którego zdążyłam dotychczas polubić. Lecz to właśnie Annie, a nie Krzysztofowi, udaje się schwytać mordercę.

Aresztowanie Gerarda jest sytuacją dość ciekawą, ponieważ seria składa się z trzech tomów. Zastanawia mnie, czy kolejna książka będą opowiadać zupełnie nową historię? Mam nadzieję, że nie i że w trzeciej części znów spotkamy się z tym samym przestępcą, ponieważ w moim odczuciu jeszcze wiele nie zostało powiedziane. Za kontynuacją historii przemawiają również ostatnie słowa Sołeckiego, który w odpowiedzi na wieść o zatrzymaniu mordercy i tym „że nikomu już nic nie zrobi” rzekł: „ A ja bym nie był tego taki pewien.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena