Koszyk 0
Opis:
Debbie Macomber powraca z nową powieścią. Pamiętacie Jo Marie, bohaterkę "Pensjonatu wśród róż", która po stracie męża przeniosła się na prowincję i znalazła na niej ukojenie ? W "Wiośnie w Różanej Przystani" poznacie jej dalsze losy, a także historie dwóch innych kobiet: Anne – młodej dziewczyny, która właśnie zerwała zaręczyny oraz Mary – kobieta w średnim wieku, która walczy z nowotworem piersi i chce odnaleźć ukochanego, którego porzuciła szesnaście lat temu.
Mniej Więcej
  • Debbie Macomber
  • 2014
  • 1
  • 376
  • 200
  • 125
  • 978-83-08-05376-8
  • 9788308053768
  • ZBHCE

Recenzje czytelników

I wszystko się dobrze kończy...

Ocena:
Autor:
Data:
To już drugi tom z cyklu "Różana Przystań". Pierwszą część, zatytułowaną "Pensjonat wśród róż" przeczytałam jeszcze przed założeniem tego bloga, więc nie znajdziecie tu opinii na jej temat. Ważnym faktem dla tych, którzy nie znają poprzedniej książki z tego cyklu, jest to, że można bez obaw każdy z tomów czytać oddzielnie. Osobiście najczęściej trafiam właśnie w środek danych serii, ale cóż widocznie taka karma. Jednak powracając do meritum ... Z ogromną ochotą ponownie zawitałam w progi uroczego pensjonatu "Różana Przystań", gdzie każdy gość znajduje swoją drugą szansę a każdy pokój stale wypełnia inspirujące światło...

Od momentu przeprowadzki do Cedar Cove życie Jo Marie Rose naprawdę się zmieniło. Otoczona zielenią poczuła się szybko jak w domu, a jej sąsiedzi stali się jej najbliższymi przyjaciółmi. Obecnie jest tam wiosna. Nasza bohaterka pragnie zakończyć prace upiększające to miejsce. Pomaga jej Mark Taylor. Nie zawsze się rozumieją, ale Jo Marie dobrze się czuje w jego towarzystwie. Serdecznie wita nowych gości... Każdy z nich przybył tu w innym celu. Wnuczka pragnie zorganizować obchody 50 rocznicy ślubu dziadków i spotyka niesamowitego mężczyznę. Biznesmenka, która powróciła tu, usłyszawszy negatywną diagnozę lekarską, po prawie 19 latach, aby odszukać swą prawdziwą miłość.

Jo Marie, Annie, Mary. Trzy kobiety, które różni wiele. Łączy je jednak radość, jaka czeka na nie, gdy już pogodzą się ze swoją przeszłością i będą wtedy mogły patrzeć śmiało w przyszłość. Ogromnie podobało mi się spotkanie z Jo Marie Rose. Podziwiałam jej siłę i odwagę, a także jej dobre serce. Czułam jakbym znała ją od zawsze. Jakby była moją najlepszą przyjaciółką. Byłam bardzo zaintrygowana rozwojem jej relacji z Markiem.

Debbie Macomber napisała tu o relacjach międzyludzkich i ukazała żywo aspekty codziennego życia. Potrafiła utkać emocjonalne historie z niesłychaną łatwością. Stworzyła magiczną opowieść. Ta książka to w rzeczywistości 4 historie w jednym i każda z nich jest tak samo ciekawa i wciągająca. Podczas lektury często się uśmiechałam, ale również były chwile płaczu.

Urokliwe miejsce i goście, którzy przychodzą i odchodzą - dodali tu "coś" niepowtarzalnego. Przeczytałam tę książkę w bardzo krótkim czasie. Po prostu nie mogłam przestać. Wstrzymywałam oddech czekając na kolejne emocjonujące sceny i nie zawiodłam się ani razu. To opowieść o zagubieniu, miłości, o dawaniu drugiej szansy i nadziei. Wystarczy zawitać do Cedar Cove i znowu wszystko wydaje się wspaniałe. To książka, która skradła mi serce, duszę i pozostawiła ogromny głód na kolejną część serii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powrót do spokojnej przystani

Ocena:
Autor:
Data:
„Wiosna w różanej przystani” to z pewnością świetna lektura. Spokojna, lekka i mocno wciągająca. Losy bohaterów zostały ukazane w prosty, acz niebanalny sposób, dlatego nie wydaje nam się, że fabuła to zlep ludzkich porażek. Debbie Macomber po raz kolejny udowodniła, że pisać można o wszystkim i ubrać to w takie słowa, które nie pozwolą nam odłożyć książki aż po jej skończeniu. Przyjemna, czasem smutna, ale również zabawna. Czegóż więcej chcieć? Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena