Koszyk 0
Opis:
Magdalena Kordel - autorka bestsellerowych powieści: 48 tygodni, Uroczysko, Sezon na cuda, Wino z Malwiną, Wymarzony dom, Wymarzony czas oraz Tajemnica bzów.Wino z Malwiną W życiu Majki nareszcie wszystko się ustabilizowało. Wygląda na to, że po wielu perypetiach znalazła nie tylko swoje miejsce na ziemi, ale też miłość i przyjaźń. Ale nie jest dobrze jak jest za dobrze. Nad Uroczysko  ... nadciągają burzowe chmury, ich pierwszym zwiastunem jest przyjazd Niemki, która (jak szepczą mieszkańcy Malowniczego) ma zamiar odbierać ludziom ziemię.  Jaki wpływ będzie miała ta wizyta na mieszkańców Uroczyska i całego miasteczka? Czy miejscowi dadzą sobie radę z kłopotliwym gościem? Kim jest ciotka Rozalia, która niespodziewanie zjawia się w Uroczysku? I jak do tego wszystkiego ma się tytułowe wino? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magdalena Kordel
  • 2015
  • 2
  • 320
  • 205
  • 144
  • 9788362405-35-0
  • 9788362405350
  • ZCR84

Recenzje czytelników

Wino z Malwiną

Ocena:
Autor:
Data:
,,Wino z Malwiną” Magdaleny Kordel to trzeci tom trylogii sudeckiej. Polecam gorąco miłośnikom twórczości pisarki. Jak zwykle, akcja została osadzona w Malowniczem.

wino_z_malwina_magdalena_kordel
Znów jesteśmy w Malowniczem
Jak już ostatnio wspomniałam, większość powieści autorstwa Magdaleny Kordel została osadzona w sudeckiej wsi Malownicze. Muszę przyznać, że znów z pewnym rozrzewnieniem wróciłam do tego miejsca. Pokochałam je, podobnie jak wszystkich jej mieszkańców. Maję ... właścicielkę pensjonatu ,,Uroczysko”, przyjaciółkę Jagodę oraz jej wybranka serca, pszczelarza Miodka, panią Leontynę. Jestem przekonana, że jeżeli choć raz zapoznaliście się z którąś z malownickich powieści, nie przejdziecie obok tych postaci obojętnie.

,,Wino z Malwiną” Magdalena Kordel
Ponownie spotykamy bohaterów, których poznaliśmy już we wcześniejszych tomach. Teoretycznie przed tą pozycją moglibyśmy przeczytać ,,Okno z widokiem”, bo do sytuacji ze wspomnianej ksiażki, pojawia się nawiązanie w ,,Winie z Malwiną”, jednak nie jest to konieczne. Ale do rzeczy. Malowniczem wstrząsa okropna wiadomość – do miasteczka przyjechała Niemka! Oczywiście zagraża to dobru mieszkańców, o czym usłużnie informuje wszystkich Kraśniakowa, właścicielka mięsnego. Czy Malwina faktycznie jest takim zagrożeniem dla mieszkańców? Również właścicielkę ,,Uroczyska” czeka wiele niespodzianek.

Miły powrót po latach
Jeszcze zanim zaczęłam czytać ,,Wino z Malwiną”, przypomniałam sobie, że przed kilkoma laty się z nią zapoznawałam. Ba, miałam wówczas ochotę na poznanie wszystkich książek pisarki. Jak widać, ten cel musiał odroczyć się o kilka lat, ale było warto. Na początku trudno było mi się wciągnąć w powieść, miałam wrażenie, że to wszystko już wiem (również dlatego nie lubię wracać do raz przeczytanych książek, bo ponowna lektura nie zawsze podoba mi się tak, jak pierwsza). Niemniej jednak, dość szybko pochłonęłam i tę część. I muszę Wam powiedzieć, że mam ochotę na więcej.

Chcę więcej
Okazuje się bowiem, że przeczytałam już wszystkie książki Magdaleny Kordel, które dotychczas się ukazały. Jeżeli Wy chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z twórczością pisarki, najpierw polecam Wam sagę sudecką, następnie ,,Okno z widokiem” i serię ,,Malownicze”. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie, a kolejnych książek autorstwa pisarki będziecie wyczekiwać z ogromną niecierpliwością!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena