Koszyk 0
Opis:
Najsłynniejsza powieść Hessego wyrasta z atmosfery lat dwudziestych, z kryzysu wartości, jaki dotknął Europę między dwiema wojnami...
Mniej Więcej
  • Hermann Hesse
  • 2007
  • 244
  • 198
  • 128
  • 97883-06-031263
  • 9788306031263
  • N6068

Recenzje czytelników

drogi "przechodniu"

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli czujesz się wyobcowany i niespójny ze światem, który Cię otacza, jeśli Twoje wartości chylą się ku upadkowi, a myśl o wcześniejszym przerwaniu nędznej, wyjałowionej egzystencji zaczyna Cię prześladować, być może tak jak główny bohater powieści, Harry, spotkałeś na swojej drodze drzwi do pokoju, z którego nie potrafisz się wyrwać. A może nie. Może po prostu szukasz pięknie napisanej książki, o tłustej i gęstej, niczym sos pieczeniowy fabule. W obu przypadkach lektura „Wilka stepowego" ... wydaje mi się obowiązkową.
Hermann Hesse był jednym z nielicznych pisarzy, którzy z niesamowitym kunsztem i łatwością dzielą lekkość pióra z niesamowitą fabułą i wartościową treścią. Dlatego bez względu na to co Tobą powoduje, powinieneś zapoznać się z postacią udręczonego „wilka stepowego” Harrego Hallera i jego historią. Daj się wciągnąć w wir magii jazzu, pozwól swojej świadomości oderwać się na chwilę od tego, co serwuje nam życie codzienne, zwolnij na chwilę i oddaj się refleksji nad swoim dotychczasowym życiem.
Jest to książka dla wszystkich miłośników szeroko pojętej sztuki. Przez całą powieść przeplatają się wątki literackie, muzyczne, teatralne, magiczne, miłosne i przede wszystkim egzystencjalne, bo umiejętne życie jest największą sztuką.
„Wilk Stepowy” jest książką, której nie da się opowiedzieć, ale ja, jako anonimowy czytelnik mogę Ci zagwarantować, że nie słyszałem złej opinii na temat tego Dzieła. Zresztą nie na tym polega recenzja, żeby opowiadać. Musisz sam sprawdzić, czy zgadzamy się w opinii na ten temat.
Książka, o której mowa, bez względu na to, czy spodoba Ci się, czy nie, otworzy Ci drzwi do nowych przestrzeni. Podsyci Twój indywidualizm, ale także pchnie Cię do działania w społeczeństwie. Dostarczy Ci wielu tematów do pasjonującej dyskusji, i możesz być pewien, że świat oglądany przez pryzmat lektury, już nigdy nie będzie taki sam.
Na koniec mam dla Ciebie jedną radę. Książka nie sprzyja ignorantom i nie należy do literatury popularnej, którą zwykliśmy czytać w autobusach, chwilowych przerwach między obowiązkami, itp. Chcąc w pełni doświadczyć magii „Wilka Stepowego” znajdź trochę czasu na spokojną, zaangażowaną i pełną pasji lekturę, w swoim ulubionym, wygodnym fotelu, przy kubku herbaty, a na pewno nie będziesz tego żałował.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena