Koszyk 0
Opis:
Najsławniejsza powieść Hessego wyrasta z atmosfery lat dwudziestych, z kryzysu wartości, jaki dotknął Europę między dwiema wojnami, a także z ówczesnej fascynacji psychoanalizą i jazzem. Do dziś jednak nie straciła na aktualności - czytelniczy renesans tej książki rozpoczął się w latach sześćdziesiątych, kiedy to w USA zafascynowała pokolenie późniejszych hippisów i stała się wielkim bestsellerem.
Mniej Więcej
  • Hermann Hesse
  • 1999
  • 1
  • 244
  • 83-06-02714-0
  • 9788306027143
  • 83306

Recenzje czytelników

Książka wszechczasów!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka na wakacje nie musi być wcale powieścią obyczajową czy romansem wyciskającym łzy. Uważam, że powinna to być pozycja, która daje do myślenia, pozwala wejrzeć do swojego wnętrza, uczy i skłania do refleksji. Taką właśnie książką jest "Wilk stepowy". Już po kilku pierwszych zdaniach wiedziałam, że decyzja o przeczytaniu tej książki była jak najbardziej słuszna. Muszę powiedzieć, że już dawno nie czytałam tak dobrej książki, która poruszyłaby mnie do głębi, być może dlatego ... że tak bardzo odzwierciedla moje życie, spojrzenie na świat. Jest to wręcz fenomenalna powieść egzystencjalna, ukazująca moralne i społeczne kształtowanie się osobowości głównego bohatera, skupiająca się na bogactwie jego wnętrza. Zachowany został również piękny język, pełen metafor, porównań i wszelkich innych środków stylistycznych, co sprawia, że czytając tę książkę czujemy się w pewnym sensie bardziej oświeceni, co zapewne było rozmysłem autora.
Myślę, że książka ta w dużym stopniu nawiązuje do realiów dzisiejszego świata, gdzie zatracając się w zwykłych, błahych rozrywkach, próbujemy stłumić ból istnienia, wszelkie wątpliwości, odwieczne pragnienia i pasje,a według głównego bohatera jedynym wyjściem z sytuacji jest... śmierć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena