Koszyk 0
Opis:
Wilk Omega jest jak szaman wśród Indian, znajduje się poza wszelkimi układami i zależnościami. Musieli nauczyć ją spuszczać wzrok. Uległe wilki robią to instynktownie. Istnieją na świecie rzeczy groźniejsze od wilkołaka W górach giną turyści, a wszystko wskazuje na zdziczałego wilka samotnika. Anna Latham nie wierzy w istnienie wilkołaków. Do czasu. Pewnej nocy zostaje brutalnie zaatakowana i staje się … jednym nich - niewolnicą w stadzie dominujących samców. Uczy się pokory i nieufności ... Wtedy w jej życiu zjawia się Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Ameryki Północnej. Tym samym Anna zostaje wplątana w sytuację, która ją zdecydowanie przerasta. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Patricia Briggs
  • 2013
  • 1
  • 434
  • 205
  • 125
  • *, 97883-7574-8796
  • 9788375748796
  • ZAZRG

Recenzje czytelników

Alfa i Omega

Ocena:
Autor:
Data:
„Wilczy trop” stanowi moje pierwsze spotkanie z twórczością Patricii Briggs, ale nie pierwsze, z wilkołakami. Lubię urban fantasy, a wilkołaki zdecydowanie stawiam przed wampirami.
Nie będę kryła, że książka bardzo przypadła mi do gustu i w porównaniu z innymi wilkołaczymi opowieściami nie ocieka seksem. Wręcz przeciwnie, jest w niej wiele mądrych psychologicznych rozważań i dylematów – bardzo adekwatnych również dla ludzi.
Wielkim plusem są skomplikowane sylwetki bohaterów ... rozbudowane i ciekawie skonstruowane oraz zaskakujące zwroty akcji.

„Wilczy trop” to historia Alfy i Omegi. Osobnik Alfa posiada cechy przywódcze, a Omega jest rzadkością i ma niezwykle kojący wpływa na całe stado. Anna Latham jest wilkołaczycą, przemienioną wbrew własnej woli, i nieświadomą swojej mocy Omegą. Alfa jej stada starał się siłą ją stłamsić i wykorzystać do swoich celów. W stadzie źle się działo, Anna poprosiła o pomoc Marrocka, który przysłał swojego syna, Charlesa. Mężczyzna od razu wyczuwa w niej Omegę i jest zszokowany informacją o jej stanie wiedzy i sposobie życia w stadzie Leo. Robi porządek wśród wilkołaków, a jego wilcza część natury odnajduje w Annie drugą połowę całości. Kobieta, początkowo nieufna i zastraszona, otwiera się na nowe doznania. Pomaga Charlesowi w rekonwalescencji i przenosi się do jego domu.
W tym czasie, w górach szaleje wilkołak-samotnik, który sieje spustoszenie. Mar rock wysyła do niego syna i Annę. Charles jeszcze nie doszedł do pełnego zdrowia, a zadanie jest trudne – jest zima, a szlaki górskie są mało dostępne. W końcu natykają się na samotnika, ale spotyka ich inna nieprzyjemna niespodzianka. To nie wilkołak stanowi zagrożenie tylko… wiedźma. Czego chce i kogo szuka?
Czy Charlesowi i Annie uda się wyjaśnić tę sprawę i powrócić do domu? Czeka ich nie lada wyzwanie!

„Wilczy trop” to pasjonująca opowieść przykuwająca do fotela niczym najlepsza sensacja. Rozsmakowałam się w przygodach Alfy i Omegi i już czekam na kolejne tomy tej serii. Polubiłam bohaterów, a szczególnie Charles, który okazał się nie tylko sprawiedliwym zabójcą, ale ciepłym i oddanym mężczyzną, mądrym i dociekliwym. Ujął mnie swoim podejściem do Anny i cierpliwością.
Książka jest napisana lekko i z polotem, a styl pisarki jest doskonały. Czasami zdarzały się literówki, ale nie wpływało to znacząco na całość. Autorka stopniowo podsyca atmosferę i dawkuje napięcie, aby w końcu zaskoczyć czytelnika. Całość jest bardzo spójna i doskonale powiązana. Wątek miłosny ubarwia opowieść i wprowadza do niej nutę pikanterii.
Podsumowując, „Wilczy trop” na pewno zdobędzie serca wielbicieli urban fantasy, a Charles Cornick podbije serca czytelniczek. Zachęcam do sięgnięcia po tę ekscytującą powieść.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

POLECAM!

Ocena:
Autor:
Data:
„Wilczy trop” jest świetny! Pochłonęłam tę książkę bardzo szybko – jest lekka, przyjemna i bardzo wciągająca. Nie wiadomo kiedy, a już przekręcałam ostatnią kartkę. I jestem żądna więcej! Bohaterowie są wręcz cudowni. Anna ma w sobie coś, co całkowicie mi odpowiada i naprawdę ją bardzo polubiłam – pozornie jest słaba, przestraszona i nie wierzy w siebie, ale wszystko to jest winą tego, jak ją traktowano, a zważywszy na to, że nie złamała się do końca, można śmiało stwierdzić, że jest twarda ... a następne wydarzenia tylko to potwierdzają. Jest silna, chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka i to właśnie mi się w niej podoba – ta nieoczywista odwaga. W dodatku jej zachowanie, jej cechy mają uzasadnienie, są realistyczne, co także nie jest bez znaczenia. Charles również przypadł mi do gustu – nie jest ideałem, posiada też wady charakteru, które dodają mu realności. Nie ma wątpliwości, że Briggs ma pomysł na swoich bohaterów – są jacyś, charakterystyczni, przykuwający uwagę, plastyczni i wywołujący emocje. Nie można też nie wspomnieć o ciekawym świecie. W dodatku został on przedstawiony pełniej niż w cyklu o Mercy – dowiadujemy się więcej o tym uniwersum, a także o istotach tam istniejących.
Krótko pisząc, książka jest świetna, wciągająca i ciekawa. Przeczytajcie koniecznie! POLECAM!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena