Koszyk 0
Opis:
Kroniki Daru Wilka: „Wilcze przesilenie” Pierwsza powieść Anne Rice z nowego cyklu o zagadkowym świecie wilkołaków zaskoczyła czytelników i zauroczyła barwną, odważną wizją tego, co może się kryć się w tajemniczych, dzikich rejonach kalifornijskiego wybrzeża. Historii „Daru wilka” ciąg dalszy... Jest zima; chłód i szarość królują na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W kominkach starego domu trzaska ogień – nadchodzi czas Jul. Dla Reubena Goldinga – ... który otrzymał wilczy dar – będą to święta niepodobne do innych... Czas Jul, znany chrześcijanom jako Boże Narodzenie, to pora równie święta dla zwykłych ludzi, jak dla Ludzi Wilków. Reuben dowiaduje się, że z obchodami pradawnego święta przesilenia zimowego łączą się rytuały, które jego nowi bracia zamierzają odprawiać w zaciszu puszczy. Niespodziewanie z mroku wyłania się duch – udręczona, milcząca istota budząca współczucie, a przecież zdolna do gorących uczuć. Reuben poddaje się jej magnetyzmowi i podczas gdy w miasteczku trwają gorączkowe, świąteczne przygotowania, poznaje zdumiewający sekret: istnieje świat duchów niepodobnych do Morphenkindów, pamiętających fantastyczne wydarzenia z zamierzchłych czasów i obdarzonych osobliwie mrocznymi, magicznymi mocami... „Smakowity koktajl przygód w starym, dobrym stylu i wilkołaczych tajemnic, z domieszką suspensu” – Elizabeth Hand, „The Washington Post” Anne Rice urodziła się i dorastała w Nowym Orleanie, obecnie mieszka w Kalifornii. Jest autorką ponad 30 książek, horrorów, powieści erotycznych i powieści historycznych, w tym wydanych przez REBIS bestsellerowych cykli „Kroniki wampirów”, „Nowe opowieści o wampirach”, „Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair”. Jej debiutancka powieść „Wywiad z wampirem” wydana w 1976 r. jest jedną z najpopularniejszych książek wszech czasów, równie kultowy status osiągnęła jej ekranizacja z 1994 r. z Bradem Pittem, Tomem Cruisem, Kirsten Dunst i Antoniem Banderasem. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anne Rice
 • 2014
 • 1
 • 464
 • 198
 • 128
 • 978-83-7818-554-3
 • 9788378185543
 • ZBLDT

Recenzje czytelników

Wilki przesilenia

Ocena:
Autor:
Data:
„-Dlaczego ludzie nie robią tego, co naprawdę chcą robić, Reubenie? – spytał. – Dlaczego tak często zadowalamy się czymś, co w ostateczności nas unieszczęśliwia! Dlaczego godzimy się z myślą, że szczęście po prostu nie jest możliwe?”
„Wilcze przesilenie” to kontynuacja „Daru wilka”, drugi tom Kronik wilczego daru tworzonego przez Annę Rice. Tej autorki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bowiem Kroniki wampirów, które już jakiś czas temu wyszły spod jej pióra są doskonale rozpowszechnione ... Osobiście należę do osób, które bardzo cenią tę autorkę i sięgają po każdą jej książkę z ogromną przyjemnością. „Dar wilka” był pozycją naprawdę dobrą i zapadającą w pamięć, dlatego nie było innej opcji niż sięgniecie po kontynuację.
Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych zaczyna spowijać śnieg, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, co związane jest z jednym z rocznych przesileń. Nadchodzi czas Jul, a dla Reubena będzie to czas wyjątkowy – jego pierwsze święta w wilczej skórze. Jego nowa rodzina, towarzysze, którzy doskonale rozumieją jego naturę, nowa sfora pełna miłości, zaufania i przyjaźni, zamierza odprawić charakterystyczne dla tego czasu rytuały i świętować. Jednak jeszcze przed nadejściem przesilenia Reubenowi ukazuje się zjawa – pełna smutku i rozpaczy nawiedza go noc w noc, dzień w dzień i nie daje o sobie zapomnieć. W ten sposób Słoneczny Chłopiec zacznie doświadczać jeszcze głębiej świata, do którego wkroczył zostając Morphenkindem, bowiem poza tą rasą istnieją jeszcze inne istoty, o których ludzie nie mają pojęcia.
Nie mogę napisać, że mnie ta książka nie porwała i nie wciągnęła. Zrobiła to. Książki pani Rice zawsze wywierają na mnie spory wpływ, choć jedne podobają mi się bardziej, a inne mniej. Przyzwyczaiłam się do wampirów i czarownic, ale wilkołaki w jej wykonaniu są dla mnie czymś, do czego jeszcze nie przywykłam, ale z ogromną przyjemnością poznaję ich świat krok po kroku. Jestem w tym nowa, podobnie jak główny bohater. Mimo narracji z punktu widzenia wszechwiedzącego narratora, wraz z Reubenem przeżywam każdą chwilę, z każdą kolejną stroną wiem nieco więcej o zwyczajach ludzi-wilków, ale również pojawiają się w mojej głowie różnego rodzaju pytania, na które odpowiedzi zapewne poznam w dalszych częściach kronik. Jednak uwielbiam magię uniwersum tworzonego przez tę autorkę, która pozwala mi całkowicie oderwać się od rzeczywistości, wejść głęboko do świata powieści i zagłębić się w nim.
Ciężko tutaj mówić o pędzącej akcji i chwilach pełnych napięcia, gdy serce podchodzi nam do gardła. W przypadku książek Anny Rice większe znaczenie ma klimat, atmosfera i bohaterowie. Oczywiście fabuła nie jest nudna czy nużąca, chociaż styl tej autorki jest dosyć charakterystyczny i specyficzny – wiem, że nie każdy jest w stanie się tutaj odnaleźć. Mimo wszystko rozwój wydarzeń śledziłam z zaciekawieniem i przyjemnością. Podoba mi się to, że ta historia jest szczera i prawdziwa – choć wątek wilkołaków jest czymś fantastycznym, to jednak wszystko jest bardzo realistyczne i życiowe. Różne wątki łączą się ze sobą w sposób chronologiczny, dzięki czemu otrzymujemy logiczną i wciągającą lekturę.
W „Darze wilka” nie odczuwałam aż jednak tak bardzo intensywnie naleciałości związanej z przejściem autorki na chrześcijanizm – wiele osób skrytykowało jej serię o aniołach („Pokuta”), z którą ja jeszcze nie miałam okazji się zapoznać, ale faktycznie łatwo można ujrzeć zmianę w poglądach pani Rice. W „Wilczym przesileniu” dało to o sobie znać i mimo tego, że nadal był tutaj mroczny klimat i z łatwością wyobrażałam sobie posiadłość Nideck Point wraz z atmosferą tam panującą, to jednak zabrakło mi tej dawnej Anny Rice, jaką poznałam podczas czytania Kronik wampirów. Spodobał mi się jednak motyw Leśnej Szlachty i mam nadzieję, że zostanie on rozwinięty w kolejnych tomach.
„Wilcze przesilenie” ma swój oryginalny charakter i da się lubić. Lektura jest wciągająca i cóż – w pewnym stopniu jest to nowa Anne Rice, chociaż nadal ta sama. Z przyjemnością wróciłam do świata Morphenkindów i śledziłam ich przygotowania do Jul. Historia Reubena przypadła mi do gustu, a jego samego polubiłam, chociaż momentami wydaje się być nieco flegmatyczny i skryty w sobie. Nadal pozostaję fanką przede wszystkim „Opowieści czarownic z rodu Mayfair”, a zaraz za nimi „Kronik wampirów”, ale nie mogę napisać, że „Kroniki wilczego daru” są złe. To naprawdę świetna seria, choć z nowymi poglądami autorki. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena