Koszyk 0
Opis:
Jesteście zakochani? Planujecie ślub? A może jesteście już małżeństwem i chcecie świadomie kształtować swój związek? Jeżeli zależy Wam na budującej, pięknej relacji, ta książka jest właśnie dla Was! Bill Hybels, słynny amerykański autor książek z zakresu duchowości (Zbyt zajęci, by się nie modlić - ponad milion egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, kilkanaście wydań w Polsce), tym razem wspólnie z żoną Lynne proponuje świetny poradnik dla par! Autorzy nie obawiają się przyznać ... że w swoim małżeństwie doświadczyli zarówno chwil wielkiego szczęścia, jak i frustracji i rozczarowania. Ich książka powstała z troski o to, aby kochający się ludzie umieli rozwijać te pierwsze i pokonywać drugie. Książka Hybelsów napisana jest w formie małżeńskiego dialogu. Ich przemyślenia to rozmowa kochających się, jednak często walczących ze sobą ludzi. Świetny, energiczny styl sprawia, że ten poradnik psychologiczny czyta się jak wciągający romans! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Esprit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Bill Hybels, Lynne Hybels
 • 2010
 • 1
 • 328
 • 200
 • 130
 • 97883-6198-9257
 • 9788361989257
 • Z5778

Recenzje czytelników

Choć na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej poradników dla par, dzieło Hybels’ów warte jest uwagi choćby dla tej jednej przyczyny, iż bez wątpienia udowadnia, że małżeństwo nie jest końcem, lecz początkiem wielkiej przygody.

Ocena:
Autor:
Data:
Nieśmiałe spojrzenia, przelotny dotyk, długie rozmowy, czułe uśmiechy i pocałunki, zabawne perypetie, czasem dramatyczne przygody, rozstania. A potem i tak następuje wyczekiwany przez wszystkich happy end – ślub.
Do takiego scenariusza przyzwyczajają masowo produkowane hollywoodzkie komedie romantyczne. Ich twórcy zazwyczaj nie zadają sobie trudu pokazania tego, co dzieje się z bohaterami później. Dlaczego? Ponieważ nie tego oczekują widzowie: o ileż przyjemniej oglądać losy zakochanych ... pełne namiętności i niespodzianek, niż jednostajne życie małżeńskiej pary!
Ale czy małżeńskie pożycie naprawdę jest jednostajne? Czy ślub faktycznie stanowi jedynie ukoronowanie wielkiego uczucia? Może warto dostrzec w nim początek najbardziej niezwykłej ze wszystkich przygód?
Właśnie w ten sposób swoje poślubne życie zdają się przedstawiać autorzy Więzów i więzi. Całe ich małżeństwo zdaje się przypominać romans na huśtawce – pełen burz, wzlotów i upadków. Tak bogate doświadczenie pozwoliło Billowi i Lynne Hybels na stworzenie poradnika dla par, pomagającego czytelnikom na dojrzałe przygotowanie się do małżeństwa (przede wszystkim poprzez dokładne poznanie siebie i przyszłego współmałżonka), a następnie wspólne pokonywanie tysięcy rozmaitych przeszkód (jak np. pracoholizm, nieuleczone kompleksy, różne tradycje rodzinne, przytłoczenie codziennością, zagubienie romantyzmu) i życiowych huraganów.
Autorzy Więzów i więzi nie ukrywają, że małżeństwo jest bardzo trudnym wyzwaniem, a wspólne w nim trwanie wymaga olbrzymiego nakładu pracy od każdej z zaangażowanych stron. By wspomóc czytelników swoje rozważania uzupełnili konkretnymi przykładami z własnego pożycia, a na końcu książki zamieścili praktyczny trening rozwiązywania konfliktów.
Choć na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej poradników dla par, dzieło Hybels’ów warte jest uwagi choćby dla tej jednej przyczyny, iż bez wątpienia udowadnia, że małżeństwo nie jest końcem, lecz początkiem wielkiej przygody.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena