Koszyk 0
Opis:
Marzeniem wszystkich rodziców jest wychowanie dzieci na szczęśliwe, samodzielne i pewne siebie osoby, zadowolone ze swojego życia i zdolne do miłości. Książka Więź daje siłę pokazuje, że najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest udana relacja rodziców z dzieckiem. Bo więź daje siłę nie tylko w dzieciństwie. Wbrew powszechnym przekonaniom, fizyczny dystans i przedwczesne usamodzielnianie wcale nie wspierają samodzielności dziecka ... Udaną więź buduje bliskość i właściwe odpowiadanie na sygnały dziecka. Doktor biologii i badaczka rozwoju człowieka, Evelin Kirkilionis, twierdzi, że rodzice są ewolucyjnie wyposażeni w "intuicyjny program rodzicielski", który idealnie współgra z biologicznymi potrzebami dziecka. Jego odczytanie zakłócają jednak sprzeczne przekazy, dotyczące opieki nad dzieckiem, brak wsparcia ze strony otoczenia czy stres. Więź daje siłę przedstawia klucz do zrozumienia potrzeb małego dziecka, także tego najbardziej wymagającego, i pomaga rodzicom zbudować z nim trwałą i ufną więź od samego początku. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2011
  • 0
  • 166
  • 202
  • 135
  • *, 97883-62829-170
  • 9788362829170
  • ZA7A3

Recenzje czytelników

polecam

Ocena:
Autor:
Data:

Rodzicielstwo bliskości wciągnęło mnie już jakiś czas przed zakupem tej pozycji. Przyznam, że kupiłam ją z czystej ciekawości. Nie wyobrażałam sobie nie mieć jej w swojej rodzicielskiej biblioteczce.
Książkę napisała doktor biologii zajmująca się badaniem zachowań człowiek. W swoich badaniach szczególną uwagę zwraca na czynniki budujące więź. Jest twórczynią terminu „noszeniak” wywodzącego się z obserwacji, ze wszystkie ssaki noszą swoje nowonarodzone dzieci ... a zatem ludzkie dzieci też tego zapewne potrzebują, a nie dajemy im tego tylko przez cywilizację.
Książkę czyta się dość trudno, ponieważ ma charakter rozprawy doktorskiej. Zawiera suche fakty, tezy i argumenty. Brak w niej anegdot, jednak ciekawe są przytaczane badania ze światowych ośrodków naukowych. Zainteresowała mnie teoria intuicyjnego programu rodzicielskiego zgodna z teoriami Jean Lidlof (W głębi kontinuum). Upewniłam się, że słuchanie instynktu/serca/intuicji…, a nie ciotek/babci/koleżanek „co wszystko wiedza”/… jest najlepsza drogą do szczęśliwego kontaktu z dzieckiem. Ponieważ nie jest to moja pierwsza książka o bliskości i przywiązaniu, więc znalazłam w niej niewiele nowości. Ogólnie książka ułożyła mi wcześniejszą wiedzę, uwypukliła parę spraw. W paru miejscach miałam wyrzuty sumienia, ale kto ich nie ma. Uważam, że jest to dobra książka dla rodziców oczekujących dziecka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena