Koszyk 0
Opis:
W starym francuskim młynie Will Kely i jego żona Loretta przygotowują się do spędzenia Bożego Narodzenia ze swymi dawno nie widzianymi dziećmi. Czy rozdzielona przed laty rodzina znajdzie radość i spokój przy wigilijnym stole?
  • Rebis
  • twarda
Mniej Więcej
  • William Wharton
  • 2002
  • 1
  • 268
  • Salamandra.Klub Ciekawej Książki
  • 83-7301-263-X
  • 9788373012639
  • C4463

Recenzje czytelników

W rodzinie siła

Ocena:
Autor:
Data:
To kolejna wzruszająca powieść Wiliama Whartona. Autor bestsellerowego "Ptaśka" tym razem bierze pod lupę relacje panujące w rodzinie Willa i jego żony Loretty, którzy mieszkają w miejscu dość niebywałym, jak na owe czasy.

Aby odciąć się od wielkomiejskiego stylu życia i zgiełku kupują 300-letni młyn położony w małej francuskiej wsi, której surowe piękno nie tylko zachwyca, ale i wprawia wręcz w odizolowanie jej mieszkańców "od reszty świata" ...

Wyjątkową atmosferę tworzy również klimat świąt Bożego Narodzenia i przypadająca w tym czasie 30. rocznica ślubu Willa i Loretty. Państwo Kely, którzy na co dzień mieszkają z najmłodszym, kilkunastoletnim synem Benem, prawdziwym molem książkowym postanawiają uczcić te święta w sposób szczególny - zapraszając swoje wszystkie dorosłe już dzieci na wielkie rodzinne święta do staroświeckiego młyna.

Rodzinne spotkanie staje się też pretekstem do sprawdzenia, co w życiu dawno nie widzianych pociech nowego, ale i też niepokojącego. Wizyta dzieci państwa Kely przyniesie wiele nieoczekiwanych wieści: będzie o niespełnionej miłości do ekscentrycznego artysty i chęci posiadania dziecka, rychłych zaręczynach, ale i też o trudnych wyborach przed którymi stają członkowie rodziny.

W końcu dowiemy się, że 30-letnie małżeństwo, wydawałoby się tak zgodnej i kochającej się pary, jaką jest Will i Loretta stoi na krawędzi, a spotkanie całej rodziny w komplecie może być ostatnim w tej formie.

Wharton zabiera nas w kolejną podróż w głąb umysłów bohaterów, a pytania, które oni sobie stawiają pozostają uniwersalne. Stąd ta książka tak bardzo przemawia do Czytelnika, który podobnie jak bohaterowie "Wieści" przeżywają raz wzloty i radości, a raz upadki i podejmują trudne decyzje życiowe - tak dobrze znane nam wszystkim.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena