Koszyk 0
Opis:
Najbardziej znany i uwielbiany zbiór wierszy i bajek Danuty Wawiłow w nowej odsłonie! Wydanie zostało wzbogacone niezwykłymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Czytelnik znajdzie tu najpopularniejsze wiersze i bajki pisarki, takie jak „Daktyle”, „O rupakach”, „Moja siostra królewna”, „Szybko!”, „Bajka o stu królach Lulach” i wiele, wiele innych. Idealny prezent dla dzieci małych i duż ... ych! Danuta Wawiłow (1942–1999) – autorka dziecięca, poetka, tłumaczka. Często pisali razem z nią mąż Oleg Usenko i córka Natalia Usenko. Wiedziała od zawsze, co będzie robić, kiedy dorośnie – w wieku ośmiu lat zaczęła prowadzić dziennik, który towarzyszył jej przez całe życie; założyła również specjalny zeszyt, w którym notowała tytuły swoich przyszłych książek. Do najbardziej znanych utworów Danuty Wawiłow należą „Rupaki”, „Wędrówka”, „Bajka o stu królach Lulach”, „Strasznie ważna rzecz”, „Trójkątna Karolina”, „Szybko!”, a także książeczki wydane w serii „Poczytaj mi, mamo”, czyli m.in. „Ten dziwny Eryk”, „Chcę mieć przyjaciela” czy niezapomniane „Daktyle”. Pisarka w nadzwyczajny sposób rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru i emocje, traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromną sympatią. Poruszała kwestie odrzucenia i nietolerancji, rywalizacji, niezrozumienia i osamotnienia. Jej utwory nierzadko mają realistyczne tło – w każdym podwórkowym trzepaku, wyprawie do lasu czy deszczowym widoku za oknem Danuta Wawiłow, podobnie jak jej bohaterowie, dostrzegała przygodę. Jola Richter-Magnuszewska – maluje, rysuje, wycina i wykleja ilustracje do książek, podręczników i czasopism dla dzieci, używając technik manualnych. Bardzo lubi swoją pracę. Czasem tak bardzo, że ilustrowane postacie śnią jej się po nocach. Mieszka w Beskidzie Niskim z synami, mężem, kotami, psami i do niedawna z kurami. Wspólnie prowadzą pracownię Z Innej Bajki, uprawiają ogródek, pieką chleb, robią sery i cieszą się ze świętego spokoju. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Danuta Wawiłow
  • 2016
  • 1
  • 160
  • 215
  • 165
  • *, 97883-10-130495, 9788310-13049-5
  • 9788310130495
  • ZD9XP
  • 0-12 m-cy, 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Poezja dla dzieci, czyli "Wierszykarnia" Danuty Wawiłow

Ocena:
Autor:
Data:
"Urodzinki", "Luli, synku, luli", "Lato", "Szybko!", "A jak będę dorosła...", "Niegrzeczna dziewczynka", "Daktyle", "Moja siostra królewna", "Na wystawie", "Zapach czekolady" to tytuły fenomenalnych wierszy dla dzieci autorstwa Danuty Wawiłow, które są zaledwie ułamkiem tego, co możecie znaleźć w "Wierszykarni", czyli książce zawierającej najpopularniejsze utwory poetki ... Wiersze Danuty Wawiłow to jedne z moich ulubionych utworów dla dzieci, zwłaszcza że autorka niemal zrezygnowała z natrętnego dydaktyzmu, który często pojawia się w poezji kierowanej do małego odbiorcy. Wiersze Danuty Wawiłow prezentują dziecięcy sposób postrzegania świata, radość i spontaniczność. Ich głównym bohaterem jest dziecko, które znajduje się w centrum zainteresowania i, jak to z dziećmi bywa, raz jest grzeczne, miłe i posłuszne, a innym razem krnąbrne, złośliwe i nieskore do żartów, bo akurat ma gorszy dzień. Autorka jest doskonałą obserwatorką i co najważniejsze, pozwala dziecku być po prostu dzieckiem z wszystkim jego wadami i zaletami. Danucie Wawiłow udało się stworzyć cudowne, uniwersalne i ponadczasowe opowieści, które niezmiennie zachwycają kolejne pokolenia, ale przede wszystkim gwarantują doskonałą zabawę.
"Szybko!"

Szybko, zbudź się, szybko, wstawaj!

Szybko, szybko, stygnie kawa!

Szybko, zęby myj i ręce!

Szybko, światło gaś w łazience!

Szybko, tata na nas czeka!

Szybko, tramwaj nam ucieka!

Szybko, szybko, bez hałasu!

Szybko, szybko, nie ma czasu!

Na nic nigdy nie ma czasu...

A ja chciałbym przez kałuże

iść godzinę albo dłużej,

trzy godziny lizać lody,

gapić się na samochody,

i na deszcz, co leci z góry

i na żaby, i na chmury,

albo z błota lepić kule

i nie spieszyć się w ogóle...

Chciałbym wszystko robić wolno,

ale mi nie wolno..."

Jak widzicie pewne życiowe sytuacje nie zmieniają się od lat, dla dzieci czas nie ma znaczenia, jest nieistotny, dlatego też dziecięce postrzeganie świata tak bardzo różni się od naszego, czego dowodem jest to nagromadzenie wykrzykników. Tak uroczych, prawdziwych i niezwykle trafnie obrazujących rzeczywistość utworów jest w książce mnóstwo, a ich różnorodna tematyka zapewni Wam mile spędzony czas z dzieckiem.
Autorką ilustracji do "Wierszykarni" jest Jola Richter-Magnuszewska, kolorowe, dynamiczne i zabawne ilustracje są niekwestionowanym atutem tej książki i doskonale podkreślają charakter twórczości Danuty Wawiłow. Jeżeli zastanawiacie się nad prezentem dla dziecka, to "Wierszykarnia" będzie idealna, zwłaszcza że książka jest naprawdę bardzo ładnie i starannie wydana.
"Wierszykarnia" Danuty Wawiłow to obowiązkowa książka dla wszystkich wielbicieli autorki, małych, dużych i bardzo dużych! Jej wiersze to utwory na każdą porę roku, na pogodę i niepogodę, na dobry i zły humor, na dzień dobry i na dobranoc, polecam!
Dominika Ławicka http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wierszyki dla dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
W wierszach Danuty Wawiłow znajdziemy wiele zabawnych i ciekawych rymów. Każda z historyjek jest zabawna, ale i inteligentna. Niejednokrotnie niesie ze sobą jakiś morał. Są tu wierszyki o dziwnych stworach, zwierzątka, dzieciach… Pokazujące różnorodne uczucia i zachowania.

Nam bardzo podobały się wierszyki O Rupakach, Luli, synku, luli oraz Daktyle. Oprócz krótkich, charakterystycznych i humorystycznych wierszyków są tu także nieco dłuższe opowieści takie jak Bajka o królewiczu ... kalejdoskopach i babie, a także Bajka o stu królach Lulach.

Wierszykarnia jest bardzo ładnie wydana – ma grubą oprawę, a w środku znajdziemy także ciekawe ilustracje, wykonane w różnych technikach, co znacznie urozmaica czytanie książki.

http://www.czytajac.pl/2016/06/wierszykarnia-danuta-wawilow/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena