Koszyk 0
Opis:
- Mamo, zapnij mi guziki! - Mamo, wciągnij mi buciki! - Mamo, zawiąż sznurowadło! - Mamo, podnieś, bo coś spadło! - Mamo, przynieś mi łyżeczkę! - Mamo, popraw poduszeczkę! We dnie, w nocy, wieczór, rano ciągle tylko: - Pomóż mamo! Za to beczeć umie sam... - Znasz takiego? Bo ja znam. Tak rozpoczyna się tomik wierszy Ireny Suchorzewskiej - jednej z najwspanialszych autorek poezji dla najmłodszych, doskonale znanej dzieciom z podręczników nauczania początkowego ... a ich rodzicom i dziadkom ze starych numerów Świerszczyka, Misia i Płomyczka. Spod ręki pani Ireny wyszły nie tylko wiersze Mamo!, Na pewno nie, Przed lustrem, ale też ponadczasowy przebój wszystkich przedszkolaków Mam trzy latka. Wiersze dla dzieci (grzecznych i niegrzecznych) to zbiorek tryskający poczuciem humoru. W każdym, nawet najmniejszym tekście widać, jakim świetnym obserwatorem maluchów była jego autorka. Właściwie każdy utwór to pretekst do rozmowy z dzieckiem, przez co książka może stanowić rodzinny poradnik wychowawczy. Książkę zilustrowała Kasia Kołodziej - dzięki jej barwnym, żywiołowym ilustracjom postaci ożywają, tupią, brykają, grymaszą i wdzięczą się z każdej strony. Ilustratorka opowiada, że dzięki rozmowom z córką nieżyjącej już poetki, podczas pracy weszła w osobisty świat pani Ireny, ponieważ wiele utworów napisała ona specjalnie dla córeczki Dorotki. Książka ukazuje się w serii Portal Qlturka poleca. Wraz z ekspertami Portalu wybieramy do niej teksty i ilustracje, które koniecznie powinny zaistnieć na dziecięcych półkach. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • twarda
Mniej Więcej
 • Irena Suchorzewska
 • 2014
 • 1
 • 42
 • 277
 • 244
 • 978-83-7758-605-1
 • 9788377586051
 • ZBI0Y
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Wiersze dla dzieci grzecznych i niegrzecznych

Ocena:
Autor:
Data:
Dzieci na ogół lubią wesołe rymowanki, które łatwo zapamiętać i powtórzyć. Stają się one tym bardziej atrakcyjne gdy to właśnie najmłodsi są ich głównym tematem o czym przekonałam się podsuwając swoim dzieciom tomik wierszy pt. „Wiersze dla dzieci grzecznych i niegrzecznych”. Ich autorka, Irena Suchorzewska (1913 – 2003) popularna polska pisarka i poetka doskonale rozumiejąca dzieci, swymi utworami zdecydowanie potrafiła trafić w ich gusta.
W prezentowanej publikacji maluchy znajdą sporo ... bo aż 24 krótkie rymowane wierszyki. Każdy z nich prezentuje dzieciaczki w najróżniejszych codziennych sytuacjach. Rymowanki te są przezabawne. Autorka nie idealizuje w nich zachowań najmłodszych. Przecież każdemu zdarzyło się czasem narozrabiać ;) Książka staje się więc pretekstem do rozmów z dziećmi. Przede wszystkim jest znakomitym źródłem rozrywki i radosnej zabawy.
Wierszyki napisane są prostym, przystępnym dla najmłodszych językiem. Treść wzbogacają równie zwariowane barwne ilustracje, autorką których jest Katarzyna Kołodziej. One również są pełne pozytywnej energii i w dość komiczny sposób odzwierciedlają tekst utworów.
Moim dzieciom zdecydowanie spodobała się cała książeczka, natomiast upatrzyły już sobie kilka rymowanek, które szczególnie je zachwyciły. Myślę, że sięgniemy po ten uroczy tomik jeszcze wiele razy do czego gorąco zachęcamy ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena