Koszyk 0
Opis:
Jest to zbiór najpopularniejszych bajek dziedzictwa światowego w jednym tomie przedstawione w doskonałej formie, zarówno pod względem literackim, jak i graficznym. Wiesław Drabik opowiada te bajki wiernie i pięknym językiem. Narracja jest pełna humoru i płynie jak bajka, a zarazem jest zrymowana i wpada w ucho jak piosenka.  Ilustracje odzwierciedlają atmosferę i treść bajek, a przy tym są kolorowe ... radosne i przyjazne. W książce znajdziemy miedzy innymi: Baśnie Hansa Christiana Andersena:Brzydkie kaczątko; Calineczka; Mała syrenka;  Baśnie Jakuba i Wilhelma Grimmów:  Białośnieżka i Różyczka; Gęsiareczka; Jaś i Małgosia;Krasnoludki;Królewna Śnieżka;Pani Zima; Tomcio Paluch; Bajki Charles’a Perraulta: Czerwony Kapturek;  Kopciuszek;  Śpiąca królewna. Inne bajki i baśnie:  Ali Baba (wg Baśni z tysiąca i jednej nocy); Alicja w krainie czarów (wg Lewisa Carrolla);Trzy małe świnki (wg ludowej bajki angielskiej). Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Wiesław Drabik
  • 2015
  • 2
  • 270
  • 240
  • 170
  • 978837791-392-5
  • 9788377913925
  • ZCLH6
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Wielki skarbiec bajek

Ocena:
Autor:
Data:
Wiesław Drabik to autor naprawdę wielu książeczek dla dzieci. Ja z jego twórczością miałam okazję zapoznać się po raz pierwszy podczas lektury ,,Wielkiego skarbca bajek". Jest to zbiór kilkudziesięciu bajek różnych bajkopisarzy. Wiesław Drabik na podstawie ich twórczości stworzył swój tekst. Inspiracją byli: Hans Christian Andersen, Jakub i Wilhelm Grimm oraz Charles Perrault.

Książka to zbiór bajek tych bardziej i mniej znanych. Z drugiej kategorii zawarte zostały tutaj takie opowieści ... jak ,,Ołowiany żołnierzyk", ,,Białośnieżka i Różyczka", ,,Braciszek i siostryczka", ,,Gęsiareczka", ,,Grajek w Hamelin", ,,Krasnoludki", ,,Mały krawiec", ,,Pani Zima", ,,Ośla skórka" i ,,Paluszek". Zdecydowanie przeważają tutaj mniej znane bajki, co bardzo mnie cieszy, gdyż dzięki tej publikacji mogłam sobie przypomnieć ich treść, a niektóre przeczytać po raz pierwszy.

Całość została napisana wierszem. Kilka dni temu prezentowałam Wam podobny, ale okrojony zbiór pt. ,,Wielka księga bajek", gdzie całość napisana była zwyczajnym językiem. Sami więc możecie zdecydować, jaka forma opowiadania bardziej Wam odpowiada. Pomimo pisania wierszem tekst jest zrozumiały i czyta się go szybko. Pojawiają się w nim tylko współczesne słowa. Czyta się go łatwo, gdyż w większości rymy współgrają.

Oprócz pięknych ilustracji na całe strony i ciekawej, wierszowanej treści, mamy tutaj także do czynienia z morałem. Twórcy już kilka wieków temu pamiętali o tym, by ich opowieści miały jakieś przesłanie. Pamiętajmy, by zawsze dotrzymywać słowa, trzymać się razem. Wiedzmy, że plotka to nic dobrego i czasem może okazać się dla nas tragiczna w skutkach. Jeśli będziemy dobrzy możemy liczyć na bezinteresowną pomoc obcych osób, które będą nam dobrze życzyć.

,,Wielki skarbiec bajek" to publikacja warta uwagi młodszego i starszego czytelnika. Z przyjemnością powróciłam do lat młodości i na nowo zagłębiłam się także w te mniej znane bajki, co bardzo mnie cieszy, gdyż mogłam poznać innych bohaterów. Jeśli nie straszna Wam wierszowana treść, zapraszam do lektury.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wielki skarbiec bajek

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo lubię opasłe tomy bajek, na kartach których można znaleźć całą masę niestworzonych historii i duży wybór tytułów. Taki właśnie jest zbiór, który dość niedawno pojawił się w moim domu, a który zdążyłam już z dziećmi przeczytać i polubić. Mowa tu o publikacji pt. „Wielki skarbiec bajek”, które to wierszem opowiada Wiesław Drabik. Brzmi interesująco prawda?
O twórczości Wiesława Drabika już nie raz pisałam na blogu, lecz cóż tu się dziwić, wszak jest on autorem ponad stu książek dla dzieci ... Prezentowana dziś publikacja jest ciekawa gdyż z jednej strony znajdziemy w niej znane i ogromnie lubiane przez dzieci bajki, a z drugiej opowiedziane wierszem więc zupełnie inaczej niż zwykle.
Autor przedstawił tutaj bajki Hansa Christiana Andersena (Brzydkie kaczątko, Calineczka, Mała Syrenka, Ołowiany żołnierzyk), Braci Jakuba i Wilhelma Grimmów (Białośnieżka i Różyczka, Braciszek i siostrzyczka, Czterej muzykanci z Bremy, Gęsiareczka, Grajek z Hamelin, Jaś i Małgosia, Krasnoludki, Królewna Śnieżka, Mały krawiec, Pani Zima, Tomcio Paluch, Wilk i siedem koźląt) oraz Charles’a Perraulta (Czerwony kapturek, Kopciuszek, Kot w butach, Ośla skórka, Paluszek, Śpiąca królewna).
Bajki są bardzo rytmiczne a czyta się je lekko i przyjemnie. Język jakim posłużył się autor również nie sprawia maluchom problemów, wręcz przeciwnie jest bardzo prosty i przystępny. Dzięki temu nawet młodsze maluchy chętnie wsłuchają się w ich treść.
Poprzez utwory Wiesława Drabika dzieci przeniosą się w baśniowy świat czarów i magii, w którym poznają najbardziej znane postaci stworzone przez wielkich światowych baśniopisarzy. Tę niezwykłą podróż zdecydowanie uprzyjemnią niezwykłe ilustracje. Są one kolorowe, duże, pełne uroku i ciepła. Wspaniale harmonizują z tekstem a jednocześnie pomagają dzieciom uruchomić wyobraźnię.
Z każdej bajki płynie wielka mądrość i nauka dla dzieci dlatego warto sięgać po nie wzbogacając słownictwo i wiedzę maluchów już od najwcześniejszych lat. Myślę, że tak obszerna a zarazem piękna publikacja zachęci dzieci do czytania i pasjonującej wędrówki w głąb magicznego świata, do którego chętnie i często będą powracać by znów od nowa przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterów. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena