Koszyk 0
Opis:
Czy ja istnieję? Czy jestem realny? Czy ja w ogóle JESTEM? Czym ja jestem? Czym jestem? Czym jestem? Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin i porucznik posłusznie stawiają się przed obliczem następcy tronu. Oficer zachowuje się jak skazaniec i zdaje się przygotowywać ucznia na najgorsze. Inni przestrzegają Rina, żeby nie próbował zgłębiać przeszłości mistrza. Dzieją się rzeczy dziwne i straszne. A najbardziej niepojętą z nich jest to ... że nieustraszony Dziki Kruk drży cały z lęku i trwogi. Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie. Wielki Północny Ocean to debiutancka powieść Katarzyny Szelenbaum. Autorka zdobyła trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świetlne Pióro”, trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienie w konkursie literackim „Totus Tuus” oraz wyróżnienie w piątej edycji konkursu „Otuleni Natchnieniem”. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim „Neon” oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym „Qfant”, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści Wielki Północny Ocean. Mistrz poił mnie naparem wywołującym bitewny szał, choć rzygałem dalej niż widziałem. Dosypywał mi trucizny do jedzenia, żebym był silniejszy i dzielniejszy. Żebym wypocił z siebie strach i drwił z widziadeł nocnych, skoro poznam je wszystkie, wijąc się w gorączkach. Wmusił we mnie napój, który wprawił mnie w nienormalne rozbawienie, żebym czuł się dobrze i przyjemnie, gdy będzie mnie przyuczał do tortur. Żeby zawsze były dla mnie czymś wielce zabawnym. Nigdy nie pojmiesz, jak się z nim siłowałem, żeby przestał. Jak ciężko było mu dowieść, że mam dość siły, że zniosę wszystko, że nie potrzebuję jego zafajdanych mikstur i wbijania mi umazianych nimi igieł pod skórę. Że sam sobie poradzę ze wszystkim, co przyjdzie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Szelenbaum
  • 2013
  • 416
  • 195
  • 130
  • 978-83-7778-291-0
  • 9788377782910
  • ZB3KK

Recenzje czytelników

Wielki Północny Ocean. Los

Ocena:
Autor:
Data:
Katarzyna Szelenbaum to początkująca autorka, która zasłynęła wśród czytelników ze swojej debiutanckiej serii ,,Wielki Północny Ocean”. Gdy tylko ujrzałam, że ukaże się ona na polskim rynku czułam, że jak najbardziej wpasuje się w moje gusta czytelnicze. Wcale się nie pomyliłam i po 4 miesięcznej przerwie sięgnęłam po 4 tom o Rinie.

Trwały przygotowania do balu u księcia. Uczestnicy tego spotkania byli bardzo przejęci. Nemiro wraz ze swoimi porucznikami także brał w nim udział ... Podczas jednej z rozmów na balu Rin dowiedział się, że porucznik spotka się z kimś ze swojej przeszłości. Czy była to prawda? Za kim z okresu dzieciństwa tęsknił Rin? Kogo przypominał mu jego rozmówca?

Ponownie mogłam z ogromną przyjemnością zagłębić się w dalsze losy Rina. Po zakończeniu 3 tomu byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się jego losy. W tej pozycji, podobnie, jak w poprzednich, akcja toczyła się niezbyt szybko, a sama fabuła była na tyle interesująca, że nawet nie spostrzegłam się, jak szybko czytam tą powieść.

Obecnie fantastyka zajmuje dość wysokie miejsce w moim rankingu, dlatego czytanie tego typu pozycji bardzo mnie cieszy. Jestem zadowolona, że autorka zdecydowała się na wydanie swojej debiutanckiej powieści, z której powstanie, aż 5 tomów. Jestem bardzo ciekawa zwieńczenia całej historii.

,,Wielki Północny Ocean. Los” to przedostatni tom opowieści, któremu warto poświęcić swój czas. Lepiej czytać serię od początku, aby lepiej zorientować się w fabule. Mi osobiście książka się podobała. Polecam ją zwłaszcza miłośnikom serii i twórczości autorki.

Moja ocena: 8/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

LOS

Ocena:
Autor:
Data:
Po pierwszą część serii ,,Wielki Północny Ocean" sięgnęłam z pewnym wyobrażeniem o historii, jaka miała się pojawić na jej stronach. Szybko ono padło. Żadnej magii, żadnych magicznych istot nie spotkałam, tak jak myślałam. Jednakże zapoznałam się z historią, która mnie wciągnęła i to na tyle, że nie potrafiłam nie skusić się na kolejne części. Tak też dotarłam teraz do części czwartej, czyli ,,Los".

Z serią ,,Wielki Północny Ocean" ... nie miałam okazji spotkać się od kilku miesięcy. Przez ten czas wiele szczegółów historii uleciało mi z głowy. Na początku miałam obawy przed tym jak będzie czytać mi się kolejną część, lecz gdy tylko zaczęłam moje obawy zniknęły. Nie odczuwałam w ogóle by mi brakowało jakiś faktów, bez których nie mogłabym w pełni rozkoszować się czytaną pozycją.

Gdy zaczęłam czytać książkę ,,Los" szybko pochłonęłam większą część książki. Byłam ciekawa, jakie uczucia tym razem przyniesie mi książka. Nadal to samo, zaciekawienie połączone z poczuciem dziwności. ,,Los" nie jest książką, która przypomina mi choć trochę jakieś inne, które już w życiu przeczytałam. Może stąd to uczucie dziwności. Jednakże nic nie zmieni faktu, że po skończeniu czytania jej przez moment ciężko jest przyzwyczaić się do świata rzeczywistego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena