Koszyk 0
Opis:
Nadchodzą święta wielkanocne. Patrzymy na czekoladowe zajączki i żółte kurczaki, ale może wcale nie wiemy, o co chodzi w czasie tych świąt? Mamy przypomnieć sobie Pana Jezusa i wielkie prawdy wiary. Święta po to przychodzą, żeby nauczyć się więcej miłości. Są po to, żeby po Wielkanocy być lepszym niż przed Wielkanocą. ks. Jan Twardowski Na niniejszą książkę składają się - z jednym wyjątkiem - pierwodruki. Czytelnik odnajdzie w nich jednak znane z innych publikacji skojarzenia, przykłady ... rymowanki i wierszyki, które ksiądz Jan Twardowski chętnie i po wielokroć przywoływał w swoich homiliach. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jan Twardowski
  • 2013
  • 1
  • 64
  • 275
  • 205
  • 97883-7516-5401
  • 9788375165401
  • ZAV0W
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zmartwychwstania czas.

Ocena:
Autor:
Data:
Dla chrześcijanina zmartwychwstanie Chrystusa jest najważniejszym wydarzeniem w dziejach świata. Ten, który wstał z grobu żywy, uczynił Wielką Noc prawdziwie godną świętowania a pusty grób stał się widzialnym znakiem mocy samego Boga. Zagadnieniu temu przyjrzał się nieżyjący już dzisiaj ksiądz Jan Twardowski, który zasłynął z umiejętności prostego formułowania trudnych prawd wiary. Docierając nawet do najmłodszych odbiorców, uczył, jak żyć. Książka "Wielkanocne idą święta" ... jest zbiorem tematycznych przemyśleń księdza Jana, koncentrujących się wokół męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Osobiste refleksje autora zostały przedstawione w postaci opowiadań, wierszyków i żartobliwych rymowanek. Zaopatrzone w dużo mówiący tytuł oraz myśl podsumowującą, stanowią doskonałe rozwinięcie tego, o czym dziecko słyszy w kościele i na katechezie. Wśród prawd przypomnianych – które wymagają systematycznego utrwalania – znalazły się: wielkopostne postanowienia, „oryginalność” Niedzieli Palmowej, tak bardzo różniącej się od pozostałych niedziel, charakterystyka poszczególnych dni Triduum Paschalnego, które – i tu niepotrzebne są najmniejsze nawet wątpliwości (przynajmniej ze strony chrześcijanina) – odgrywają zasadniczą rolę w bezpośrednim przygotowaniu do świąt Wielkiej Nocy. Dotarłszy do tego miejsca, czytelnika czekają już tylko przemyślenia związane z radością: wielkanocny baranek bezbłędnie przypominający Chrystusa Zmartwychwstałego; poranna modlitwa każdego, kto czuje się odpowiedzialnym za wzrost królestwa Bożego w świecie; głębokość wiary świadczącej o przynależności do Boga jedynego i prawdziwego; wreszcie kapłańskie posługiwanie oraz konieczność otwarcia się na działanie Ducha Świętego – wszystko to przybliża czytelnika do Tego, który zmartwychwstał i żyje.

Rozważania księdza Jana oparte są o autentyczne wydarzenia pierwszych wieków chrześcijaństwa. Uczą, że zadaniem każdego z nas jest służyć i dostrzegać to, co najważniejsze. Za sprawą lektury jasnym się stanie, na czym polega autentyczne nawrócenie, natomiast przedstawienie spraw trudnych w sposób łatwy i prosty stanowi zachętę do walki ze złem i zdobywania nieba.

W publikacji wydawnictwa Święty Wojciech znalazły się słowa skierowane wprost do dzieci, które – jak wiadomo – posiadają szeroko otwarte oczy i serca. Przez nich prawda o Bogu miłującym człowieka ma dotrzeć do szerokiego grona odbiorców: rodziców, rówieśników, przyjaciół. Najmłodsi czytelnicy bez wątpienia będą zainteresowani: zaciekawi ich przystępny tekst oraz kolorowe (przyjemne dla oka) ilustracje autorstwa Marcina Strzembosza. Oba te elementy stanowią nierozłączną całość, co sprzyja nie tylko zapamiętaniu, ale przede wszystkim wcielaniu prawd wiary w codzienne życie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena