Koszyk 0
Opis:
"Tyle zamieszania o stare kości" - myśli sobie Kiki, kiedy do klasztoru jej wujka wraca odnaleziona stopa błogosławionego Henryka. Z relikwią, która ma przynosić ludziom zdrowie i błogosławieństwo, coś jest jednak nie tak. Mimo, że ktoś grozi jej morderstwem, Kiki w przebraniu muzułmanki udaje się na poszukiwania. Nie boi się nawet straszliwej przepowiedni. Nagle wpada jednak w niebezpieczną zasadzkę... Rozwiązując swą trzecią zagadkę kryminalną ... mała detektywka po raz kolejny zabiera młodych czytelników w pasjonującą podróż po barwnym świecie opactwa benedyktyńskiego. Powieść detektywistyczna dla młodzieży w wieku 11-15 lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Brigitte Krautgartner
  • 2014
  • 158
  • 207
  • 136
  • 978-83-7516-643-9
  • 9788375166439
  • ZBMCQ
  • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Kiki detektywka

Ocena:
Autor:
Data:
Mała Kiki jest bohaterką serii książek detektywistycznych dla młodych czytelników w wieku 11-14 lat. Większość wydarzeń ma miejsce w opactwie benedyktyńskim.
W powieści pt. ,,Wiele hałasu o stare kości" sympatyczna dziewczynka Kika spędza wakacje w klasztorze Bernau, w którym jej wujek Nick jest opatem.
Założycielem i pierwszym przełożonym tego opactwa w 1173r. był Henryk von Hollenberg. Jego szczątki znajdujące się obecnie w bocznej kaplicy klasztornej kościoła były niekompletne ... brakowało prawej stopy. Po wieloletnich poszukiwaniach udało się nagle odnaleźć brakującą relikwię i skompletować szkielet. Jeśli relikwia Henryka okaże się prawdziwa, to powinny spłynąć na ludzi modlących się przy niej błogosławieństwa i zdrowie.
Z Watykanu mają przyjechać eksperci i sprawdzić, czy szczątki są autentyczne.
W opactwie jednak mają miejsce niespodziewane wydarzenia. Ktoś grozi, że zamorduje Kiki, a stary zakonnik Innocenty chodzi i donośnym głosem opowiada wszystkim o straszliwej przepowiedni związanej z relikwią.

Powieść czyta się bardzo dobrze. Z wielkim zainteresowaniem śledzi się kolejne wydarzenia.
Bohaterowie są barwni i mają oryginalne imiona np. siostra Blandyna, siostra Pryscylla, zakonnik Sofroniusz. W trakcie rozwiązywania zagadki Kiki poznaje chłopca, który jest muzułmaninem i na przykładzie dzieci autorka książki Brigitte Krautgartner pokazuje, że pomimo innego wyznania dzieci mogą się razem bawić i mieć podobne zainteresowania.

Książka zawiera zabawne czarno-białe rysunki Niny Hammerle. Na jej końcu umieszczono słowniczek ze wskazówkami dotyczącymi wymowy trudniejszych nazw i nazwisk niemieckich, łacińskich i tureckich. Jest to bardzo przydatne, gdyż adresatem powieści są dzieci.
Powieść zawiera wiele ciekawostek historycznych, religijnych i kulturowych, a wszystkie okraszone zostały humorem.

Polecam tę powieść starszym dzieciom, które lubią zagadki detektywistyczne i chcą się dowiedzieć o co tyle hałasu:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena