Koszyk 0
Opis:
Młoda Alyx o niezwykłej urodzie elfa oddana jest muzyce. Jej gra na lutni i piękny śpiew znane są w całym miasteczku. Niespodziewanie dziewczyna wzbudza zainteresowanie miejscowego hrabiego, a odtrącając go, naraża się na zemstę. Zostaje oskarżona o czary i musi uciekać z miasteczka. Ścina więc włosy i przyodziewa męski strój, chcąc się przyłączyć do żyją ... cych w lesie ludzi wyjętych spod prawa. Traf chce, że trafia do oddziału Raine’a Motgomery’ego i zostaje jego giermkiem. Czy Raine rozpozna w Alyx dziewczynę? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jude Deveraux
 • 2016
 • 1
 • 320
 • 195
 • 123
 • 978837551-461-2
 • 9788375514612
 • ZD43Y

Recenzje czytelników

Wiedźma

Ocena:
Autor:
Data:
"Wiedźma" Jude Deveraux to już trzeci tom sagi o Rodzie Montgomerych. Dwa poprzednie tomy bardzo mi się podobały, więc byłam bardzo zadowolona, gdy wydawnictwo BIS postanowiło wydać kolejny. Czy po lekturze tej części jestem usatysfakcjonowana? Zapraszam na recenzję.

Dwudziestoletnia Alyx Blackett całe swoje życie poświęciła muzyce. Dziewczyna gra na lutni i pięknie śpiewa. Jej śpiew znany jest w całym miasteczku Moreton. Pewnego dnia, gdy Alyx przebywa poza murami miasta ... wzbudza zainteresowanie syna hrabiego Waldenham. Alyx odtrąca pijanego kawalera, a ten poprzysięga zemstę. Zabija jej ojca, a ją samą oskarża o czary. Przerażona Alyx ucieka z miasteczka, ścina włosy, przebiera się za mężczyznę i dołącza do bandy ludzi wyjętych spod prawa. Zostaje giermkiem Raine'a Montomery'ego, który przez króla został skazany na banicję. Czy Raine rozpozna w Alyx kobietę? Czy syn hrabiego dosięgnie kara?

"Wiedźma" tak jak pozostałe książki z tej sagi, spełniła wszystkie moje oczekiwania jakie mam względem takiego typu literatury. Dostałam bardzo fajny romans historyczny, pełen miłości, namiętności oraz pożądania. Nie zabrakło w nim również tego co uwielbiam czyli intryg, knucia i zemsty. Powieść ta jest również pełna humoru, dialogi między głównymi bohaterami nie raz wywoływały u mnie głupkowaty uśmiech na twarzy. Wartka i dynamiczna akcja, to kolejny atut tej książki, a dzięki temu czyta się ją bardzo szybko gdyż ciągle coś się dzieje.

Wiecie za co najbardziej lubię romanse historyczne? W szczególności romanse Jude Deveraux? Za bohaterów, którzy są bardzo charakterni oraz wyraziści. Mężczyźni jak herosi, a kobiety to nie ciche panienki, tylko babki twarde tak jak ich kochankowie. I tak właśnie jest w przypadku Raine'a i Alyx'y. Oboje są silnymi osobowościami i dzięki temu historia ta nabiera rumieńców, wciąga i pochłania nas bez reszty.

Uwielbiam twórczość Jude Deveraux, już od wielu lat i to chyba nigdy się nie zmieni. Lubię to jak autorka pisze, bo jej styl jest bardzo lekki w odbiorze, a książki spod jej pióra się pochłania, a nie czyta.

"Wiedźmę" polecam w szczególności fanom romansów historycznych oraz twórczości Jude Deveraux. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przyjemne zaczytanie

Ocena:
Autor:
Data:
"Zaczynała rozumieć, że szlachetnie urodzeni mają niemal identyczne problemy jak mieszkańcy jej miasteczka."

Książka idealna na szybkie i przyjemne zaczytanie osadzone w romantycznym tle. Bardzo ciekawie pokazane ścieranie się dwóch diametralnie różnych osobowości i temperamentów, których wewnętrzne siły pomimo przeciwieństw mocno przyciągają się. Oczywiście, powieść oparta na grze wielu intensywnych emocji, uczuciowych zawirowań, namiętności, przyjaźni, miłości, oddania ... ale również zazdrości, niezrozumienia, ślepego uporu, zemsty i nienawiści. Los krzyżuje ścieżki życia głównych bohaterów, determinując ich przeznaczenie, aby za chwilę pod wpływem niepodziewanych okoliczności oddalać ich od siebie, a za jakiś czas przewrotnie ponownie sprzyjać szczęściu zakochanych. Ciepło i sympatycznie prowadzona narracja, z łatwością dajemy wciągnąć się w opowiadaną historię wypełnioną wydarzeniami decydującymi o losach całego rodu Montgomerych. Trochę zakulisowych intryg, walki rycerskiej, pojedynków i gróźb śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Przenosimy się na początek szesnastego wieku. Akcja bardzo dynamicznie prowadzi nas meandrami życia Rainera, jednego z braci Montgomerych, króla wyrzutków, ogłoszonego przez władcę Anglii zdrajcą. Wybranką jego serca zostaje Alyx, nieprzeciętnie uzdolniona muzycznie dziewczyna. Obie postaci mają niezwykle silne i dominujące charaktery, próbują postawić na swoim i wyegzekwować posłuszeństwo drugiej strony. Przed nimi wiele wyzwań we wzajemnym zrozumieniu i porozumieniu się. Chętnie towarzyszymy im w niebezpiecznych przygodach, impulsywnych działaniach i bohaterskich czynach. Czy miłość wygra z dumą i honorem? W jaki sposób silne uczucie potrafi zmienić nastawienie do drugiej osoby, dodać mocy własnej wartości, a także odwagi i siły do walki o szczęście? Jaką rolę odegrają kapryśne przeznaczenie i uśmiech losu? Wiele w książce nawiązań do pozostałych braci i ich żon, okazji do spotkania się z wcześniejszymi ulubieńcami tej montgomerowej serii.

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena