Koszyk 0
Opis:
George Gilder, pisarz, którego najczęściej cytował prezydent Ronald Reagan, powraca z nową, przełomową teorią kapitalizmu. W Wiedzy i władzy Gilder przedstawia nową teorię tłumaczącą wytwarzanie bogactwa w kapitalizmie i opisuje, jak amerykańska gospodarka może odzyskać żywotność i ponownie zacząć się rozwijać. Jego zdaniem nastał czas, aby gospodarka kierował ... a się zasadami wolnorynkowego kapitalizmu, inaczej zostanie pogrzebana pod kopcem długów. Autor przekonuje, że kryzysy finansowe są nieodłączną cechą kapitalizmu i podstawą jego sukcesu, stymulując rozwój. Niezmiernie ważne jest to, aby im zaradzać, nie osłabiając samego kapitalizmu. Gilder wywodzi, że wizja dynamicznego i kreatywnego przedsiębiorstwa ma również wymiar moralny. Socjalizm jest reakcyjny, gdyż zakłada stałe systemy i wyznaczanie wielkości produkcji z góry: wiadomo już wszystko, popyt poprzedza podaż. Socjalizm jest zatem deterministyczny, kapitalizm – altruistyczny, z natury jest dawaniem, gdyż zakłada pewne ryzyko wynikające z niepewności. Gilder podkreśla dobrodziejstwa kreatywności, która zawsze nas zaskakuje. Zaskoczenie zaś jest w jego opinii istotą kapitalizmu, a także istotą informacji i przedsiębiorczości. A ponieważ wiedza jest rozproszona, rozproszona musi być również władza. „George Gilder […] intelektualny tytan, autentyczny współczesny Prometeusz, heroicznie przynosi ludzkości ogień wiedzy i… władzy”.Ralph Benko, „Forbes”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • George Gilder
  • 2016
  • 1
  • 428
  • 212
  • 155
  • 978837785-496-9
  • 9788377854969
  • ZD4UN

Recenzje czytelników

Rozprawa o ekonomi i technologii

Ocena:
Autor:
Data:
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Spodziewałam się, czegoś zupełnie innego. Książka w dużej mierze poświęcona jest ekonomii i zagadnieniom z nią związanych. Poruszonych zostaje wiele wątków, teorii i problemów, przez co czasem ciężko się połapać czasem o czym teraz czytamy.

Styl i język przypomina mi pracę naukową ekonomisty, którą oddaje na zakończenie studiów. Język jest bardzo naukowy, wiele pojęć typowo ekonomicznych, ale również technicznych ... Dla osób nieobracających się w kręgu ekonomistów, nieustatnne googlowanie pojęć jest niemal pewne. Z kolei dla biznesmenów, ekonomistów i ludzi związanych z branżą książka będzie ciekawą rozprawą. Mamy tutaj również wiele informacji technologicznych, więc oczywiście język i pojęcia również.

Autor pokazuje swój punkt widzenia na ekonomię i wykorzystanie wiedzy, kóra prowadzi do pieniedzy i władzy. Na różnego rodzaju przykładach pokazuje ciekawe rozwiązania, a także błędy popełniane przez przedsiębiorców czy społeczeństwo.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena