facebook
promocje
 

28,87 zł

34,90 zł

Oszczędzasz: 6,03 zł
(17%)

Szybka wysyłka 24h!

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Debiutancka powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej "Szmaragdowej tablicy"!
Hiszpania, rok 1913. Młoda szlachcianka Isabel przeżywa wielki dramat: nie tylko straciła rodziców, ale też na chwilę przed ślubem zostaje porzucona przez narzeczonego. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do niej ciotka, austriacka arystokratka blisko związana z cesarskim dworem Franciszka Józefa.
Podróży Isabel do Austrii towarzyszą dziwne i niepokojące zdarzenia, a w pozornie spokojnym Wiedniu coraz wyraźniej czuć narastające napięcie. W powietrzu wisi wojna, której starają się zapobiec prowadzący zakulisowe rozmowy dyplomaci, podczas gdy spotykająca się potajemnie orientalna sekta dąży do jej rozpętania za wszelką cenę.
Piękna Hiszpanka wbrew swoim zamiarom rozbudza namiętność kolejnych mężczyzn. Okazuje się, że żadna z osób, z którymi się styka, nie jest tym, za kogo się podaje. Stopniowo dziewczyna staje się elementem twardej męskiej gry, prowadzonej przez agencje wywiadowcze różnych krajów.
Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie, jednak od zawsze uwielbiała pisać. Jej debiutancka bestsellerowa powieść „Wiedeńska gra” otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. „Szmaragdowa Tablica”, jej druga powieść, także okazała się bestsellerem.
Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Wiedeńska gra
Autor Carla Montero
Wydawnictwo Rebis
Oprawa miękka
Rok wydania 2013
Numer wydania 1
Liczba stron 372
Długość [mm] 220
Szerokość [mm] 140
ISBN 978-83-7818-471-3
EAN 9788378184713
Indeks ZB5RG
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Opis dodatkowy

Trailer:

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Recenzje uznane za najbardziej przydatne

3 z 3 uznało tę recenzję za przydatną
26 października 2013
Z twórczością pani Carli Montero miałam okazję już poznać dzięki książce ,,Szmaragdowa tablica". Owa pozycja bardzo przypadła mi do gustu i z chęcią wracałam do niej myślami. Gdy zobaczyłam, że ma się ukazać w Polsce druga książka autorki zdecydowałam, że ją przeczytam. I tak się zabrałam za czytanie ,,Wiedeńskiej gry", nawet bez wcześniejszego przeczytania o czym ona jest.

Na początku wydała mi się ona trochę nudna. Przestraszyłam się wtedy, że będzie tak cały czas. Na szczęście nie musiałam długo czekać na rozbudzenie moje ciekawości. Następne strony czytało mi się bardzo przyjemnie. Czasem miałam wrażenie, że nie za bardzo są to moje klimaty i wtedy pojawiały się nużące fragmenty. Jednak nie było ich aż tak dużo by mogły znacząco wpłynąć negatywnie na odbiór książki. Czytało się miło, lecz bez większych rewelacji. Do czasu.

Ostatnie sto stron to istna magia. Tak mnie wciągnęły, że nie mogłam się oderwać od książki. Przy nich przeczytane poprzednio strony trochę zbladły, lecz kończąc czytanie książki nawet już o tym nie pamiętałam, gdyż tak byłam oczarowana rozwojem historii w dość zaskakującym kierunku. I myślę, że jeśli będę kiedyś rozmyślała na temat tej książki to przypomną mi się właśnie te ostatnie, zachwycające sto stron.

Książkę czytałam dwa wieczory, więc nie jest to długo. Mimo, że cała książka nie zachwyca jak jej końcówka, to nie można powiedzieć, że jest nieudana czy też całkowicie nudna. Czyta się ją przyjemnie, może bez wypieków na twarzy, jakie może sprawić ciekawość, lecz nie jest źle. Pisząc o książce ,,Wiedeńska gra" nie mogłabym nie wspomnieć o okładce, która przykuła moją uwagę za nim spostrzegłam nazwisko autorki. Grafik naprawdę się postarał i sądzę, że dzięki jego pracy z książką może zaznajomić się kilka dodatkowych osób. Jak najbardziej polecam przeczytanie książki ,,Wiedeńska gra"!!
  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
3 z 4 uznało tę recenzję za przydatną
4 listopada 2013
Mówiąc w bardzo wielkim skrócie: „Wiedeńska gra” to świetna powieść z intrygującymi zagadkami w tle. Nie brakuje jej werwy, ciekawych bohaterów czy też ogromnej ilości zagadek, które towarzyszą każdemu powstałemu wątkowi. Carla Montero to pisarka bardzo utalentowana i mam nadzieję, że prócz wspaniałej „Szmaragdowej tablicy” oraz "Wiedeńskiej gry", będziemy mieli okazję poznać jeszcze wiele tajemniczych powieści. Taki autor to skarb dla literatury światowej, dlatego cieszmy się, że trafił również do naszego kraju, razem z tak bogatymi tytułami. Zachęcam do lektury. Naprawdę warto.  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
3 z 3 uznało tę recenzję za przydatną
15 grudnia 2013
W szpiegowskiej rozgrywce nie ma miejsca na czerń i biel, za to różne odcienie szarości często w niej występują. Prawda także ma różne oblicza, kłamstwo natomiast jest tak oczywiste jak mrugnięcie okiem czy kolejny oddech. Gra toczy się o wysokie stawki, od jej wyniku zależą losy nie tylko pojedynczych osób, lecz całych narodów. Przeciwne interesy nieustannie ścierają się, a przymierza są jedynie chwilowe. W tym świecie nie ma miejsce na emocje, okazanie słabości oznacza przegraną, nieostrożność równa się zdemaskowaniu, za błąd płaci się najwyższą cenę ... Zwyciężają ci, którzy umieją dostrzec niewidzialną dla większości sieć powiązań i odsunąć uczucia na bok. Pytanie tylko jak długo można zaprzeczać samemu sobie, wciąż myśleć o wyższym dobru i odrzucać własne pragnienia?

Podróż w nieznane wydaje się świetną alternatywą do egzystencji na hiszpańskiej prowincji, szczególnie gdy jest się zubożałą arystokratką i do tego wszystkiego porzuconą w dniu ślubu narzeczoną. Isabel Alsasua pochodzi z rodziny o wspaniałej przeszłości, lecz teraźniejszość jest o wiele skromniejsza. Młoda kobieta nie narzeka na codzienność, szczególnie, że kryje ona o wiele więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jednak tak naprawdę liczą się konwenanse, a te nie pozwalają na takie życie jakie dotychczas wiodła markiza Alsasua. Za sprawą zaproszenia ciotki, księżnej związanej z austriackim dworem, wchodzi na całkowicie nową życiową drogę. Jednym z pierwszych przystanków jest Paryż, pełen zabytków i atrakcji, lecz jak się okazuje niezbyt bezpieczny, o czym Isabel przekonuje się na własnej skórze. Ale na tym nie koniec dziwnych wydarzeń w jej otoczeniu, zbieg okoliczności czy umyślne działanie? Koniec roku tysiąc dziewięćset trzynastego niewiele ma wspólnego ze spokojem, przynajmniej atmosfera w gabinetach na szczytach władzy daleka jest od niego. Zakulisowe rozmowy, tajne spotkania, międzynarodowe przymierza, tym żyją rządzące elity i ich cisi zausznicy - szpiedzy, lecz panna Alsasua nie ma z nimi nic wspólnego. Dla niej w najbliższym czasie najważniejsze jest poznanie nieznanej gałęzi rodziny i zaaklimatyzowanie się w arystokratycznym anturażu. Wejście w wielki świat i to w zamku z kilkusetletnią historią w otoczeniu najznakomitszych przedstawicieli towarzyskiej śmietanki Europy jest wielkim wydarzeniem dla młodej kobiety, żyjącej na uboczu wielkiego świata. Jednak Isabel nie jest zwykłą prowincjuszką, swoimi opiniami i zainteresowaniami wzbudza duże zainteresowanie wśród nowych znajomych. Jej uroda, poglądy, wiedza, wyróżniają ją i kierują na nią uwagę wszystkich dookoła, szczególnie mężczyzn. Młoda kobieta również nie jest jedynie biernym obserwatorem, zauważa o wiele więcej niż ktokolwiek inny, a to pierwszy krok w stronę mrocznych powiązań i ludzi, którzy nie mają skrupułów.

Monumentalny zamek, pełne splendoru przyjęcia, wystawne bale aż po świt, wielkie polowania, lecz w ich kulisach mają miejsce całkowicie inne wydarzenia, Isabel zbliżyła się do nich niebezpiecznie blisko. Czy jest świadoma zagrożenia i jednocześnie wagi tego, czego jest świadkiem? Może nie zauważa powagi sytuacji? Przecież w jej życiu zaszło tyle zmian - niespodziewane uczucia, gwałtowne emocje, trudne wybory i mężczyźni oczarowani niezwykłą kobietą. Ale czy faktycznie wszystko to jest prawdą czy tylko iluzją stworzoną dla całkiem innych celów? Kim są w rzeczywistości wszyscy ci niedawno poznani ludzie? Czyżby realny obraz ył zupełnie odmienny od tego, co dostrzega większość? Jaka jest w nim rola Isabel Alsasua? Pięknej, niepowtarzalnej, tajemniczej markizy, krewnej księżnej Aleksandry oraz książąt Larsa i Karela? Co przewidział dla niej los? Młoda kobieta wzbudziła zainteresowanie wielu osób, mniej lub bardziej odpowiednich, mających w zanadrzu niejeden sekret, ale i ona sama skrywa coś przed nimi ...

Szpiegowskie rozgrywki toczące się w tle zamkowych wnętrz, ale i ciemnych piwnic, osnute dymem z cygar i aromatem egzotycznych kadzideł. Wspaniałe bale, walce tańczone do rana, eleganckie toalety od pierwszego wielkiego kreatora mody Paula Poireta i wytworne fraki, popołudnia spędzane nad aromatyczną kawą u Sachera, ale i tropienie spisków, których członkowie chcą wywołać wojenny chaos. Do tego tajne stowarzyszenia, szpiedzy, orientalny mistycyzm, gwałtowne uczucia i niespodziewana zdrada ... To wszystko składa się na fabułę "Wiedeńskiej gry", w której na czytelnika czeka wiele tajemnic i zagadek, a gdy już wydaje się, że nie ma ich więcej okazuje się, że autorka przygotowała kolejne niespodzianki, całkowicie odmieniające opowiadaną historię. Carla Montero zawarła w swojej książce kilka wątków, czytający poznają je z perspektywy dwóch kobiety oraz mężczyzny i to w formie dość niezwykłej - dzienników pisanych dla trzeciej osoby. Ostatnie lata przed wybuchem wojny, nazwanej po jej zakończeniu wielką, a później pierwszą, są tłem dla niezwykłych bohaterów, budzących skojarzenia z ówczesnymi, historycznymi postaciami. Wykorzystanie fikcji, autentycznych osób, faktów i miejsc daje w efekcie intrygującą lekturę, w jakiej jest miejsce i na sensację i na motywy obyczajowe.  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
2 z 2 uznało tę recenzję za przydatną
28 października 2013
„Szmaragdowa tablica” Carli Montero biła rekordy popularności kilka miesięcy temu. Fala zachwytu, która przetoczyła się przez internet wzbudziła zainteresowanie twórczością autorki i oto możemy teraz przeczytać debiutancką książkę Carli Montero „Wiedeńska gra”, która została nagrodzona Círcule de Lectores.

Isabel Alsasúa po stracie rodziców i porzuceniu przez narzeczonego, wyjeżdża do bogatej ciotki do Wiednia. Podróży towarzyszą dziwne wydarzenia, a i pobyt w Wiedniu okazuje się niespokojny. W przeddzień wybuchu pierwszej wojny światowej, toczą się zakulisowe rozgrywki, których elementem staje się Isabela, a otaczający ją ludzie nie są tym, za kogo się podają. Wywiady obcych krajów, tajemnicze organizacje, sekretne stowarzyszenia wchodzą do gry, której stawką jest pokój w Europie.

Cóż mam powiedzieć, jestem zachwycona! Świetny pomysł na fabułę, bardzo dobrze napisana, styl wciągający, wątki intrygujące, cała plejada doskonale wykreowanych bohaterów. Carla Montero rozpoczęła swoją przygodę literacką z wielkim hukiem, a sądząc po recenzjach „Szmaragdowej tablicy” nie spoczęła na laurach, a wręcz udoskonaliła warsztat. „Wiedeńska gra” to debiut o jakim autorzy mogą tylko marzyć.

Ciężko napisać coś o bohaterach powieści, ponieważ właściwie każdy z nich ma podwójną tożsamość. Isabela obraca się w towarzystwie bogatych arystokratów europejskich, każdy
z nich ma interes w tym, by przebywać w Zamku Brunstriech, lecz nie dla każdego wizyta ta zakończy się szczęśliwie. Isabela jako jedyna kobieta (nie licząc ciotki Aleksandry) stanowi spoiwo grupy mężczyzn, różniących się poglądami politycznymi, religijnymi, towarzyskimi. To ona uwodzi i inicjuje kontakty poszczególnych uczestników świąt Bożego Narodzenia na Zamku, odkrywając jednocześnie tajemnice swojego nowego domu. I tak zmierzamy do fabuły. Chylę czoła przed autorką, za tak zgrabnie napisaną powieść sensacyjno – historyczną. Po pierwsze miała bardzo dobry pomysł i umiała go wykorzystać, opisać
i dopracować w szczegółach. Bowiem „Wiedeńska gra” to książka, w której najdrobniejsze szczegóły nie zostały pominięte, wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione, przedstawione,
a jednocześnie autorka nie pogubiła się w opisywanych wątkach i co więcej sprawiła, że nie pogubi się także czytelnik. Widać, że włożyła wiele pracy w stworzenie powieści doskonałej, że pisanie tej historii sprawiało jej frajdę i dało mnóstwo satysfakcji. Efekt jest rewelacyjny. Spokojne wprowadzenie, by z każdą kolejną stroną akcja nabierała tempa, opadając nieco pod koniec, by ponownie wybuchnąć ze zdwojoną siłą w samym finale. Świetny język i styl autorki stanowią tylko wisienkę na torcie tej doskonałej historii.

„Wiedeńska gra” Carli Montero to świetny debiut, warty poznania i delektowania się opisaną historią. Niewielu jest autorów, którym od pierwszego wejrzenia udaje się zafascynować czytelników, ale Montero z pewnością do nich należy. Zapraszam was do świata pełnego tajemnic, sekretnych stowarzyszeń, zagadkowych rytuałów i obiecuję, nie będziecie się nudzić!
  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
1 z 1 uznało tę recenzję za przydatną
1 stycznia 2014
Rewelacyjna powieść:) Warta przeczytania, pełna zagadek i zaskakujących zwrotów akcji. Polecam w 100%  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
28 listopada 2013
Podobała mi się Szmaragdowa Tablica, więc wiedziałam, że będzie mi się podobała Wiedeńska gra. Nie zawiodłam się. Ciekawi bohaterowie, ciekawy świat, ciekawe intrygi.  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
8 stycznia 2014
"Wiedeńska gra" jest w moim odczuciu romansem, dla którego ożywienia, autorka dodała wątek szpiegowski i kryminalny oraz delikatne opisy erotyczne. Akcja rozgrywa się zasadniczo w bajecznym, wiedeńskim zamku. Głównymi bohaterami są przystojni arystokraci i przepiękna, inteligentna, budząca pożądanie wśród mężczyzna, pochodząca z arystokratycznej ubogiej rodziny Hiszpanka.
Wszystko opisane pięknym, barwnym językiem. I to według mnie jest największym atutem książki.  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
27 listopada 2015
Po "Wiedeńską Grę" sięgnęłam tuż po tym jak przeczytałam "Szmaragdową Tablicę". Dlaczego? Z ciekawości oczywiście. Chciałam sprawdzić czy inna książka autorki też jest tak wciągająca jak "Szmaragdowa Tablica". Nie ukrywam, że początek "Wiedeńskiej Gry" był trudny. Długo skrywana tajemnica nie pozwalała w pełni odczytać intencji autorki, ale im dłużej książkę się czyta tym staje się coraz ciekawsza. Bohaterką jest kobieta, która nieoczekiwanie pojawia się w arystokratycznej wiedeńskiej rodzinie i próbuje odnaleźć się w tamtejszych realiach. Książka w sam raz nadaje się na prezent dla osób, które lubią połączenie mistycznej tajemnicy, braterskiej rywalizacji, nieoczekiwanego romansu, wątku kryminalnego oraz zaskakującego zakończenia. Polecam!!!  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Wiedeńska gra