Koszyk 0
Opis:
Książka przedstawiająca z nowej perspektywy wydarzenia rozgrywające się na frontach drugiej wojny światowej. Andrew Roberts, który wykorzystał wiele ważnych, niepublikowanych dotychczas dokumentów, stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: dlaczego Trzecia Rzesza przegrała wojnę? Czy niemieccy generałowie, którzy po wojnie oskarżali Hitlera o wszystkie klęski, mieli rację, czy też zrzucali winę za swoje błędy na człowieka, który nie mógł się już bronić ... Książka zawiera dużo intrygujących informacji o głównych aktorach wydarzeń, a także opowieści o odwadze i ofiarności zwykłych żołnierzy. Zbierając materiały, autor zwiedził wiele pól bitewnych i miejsc, gdzie rozgrywały się przełomowe wydarzenia drugiej wojny. "Wicher wojny" został uznany przez armię brytyjską za najlepszą książkę militarną 2010 roku, zdobywając tytuł British Army Military Book of the Year 2010. Trudno wyobrazić sobie lepiej napisaną historię militarną drugiej wojny światowej. Timothy Snyder, "The New York Time Book Review". Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Magnum
 • miękka
Mniej Więcej
 • Andrew Roberts
 • 2012
 • 0
 • 598
 • 235
 • 167
 • 9788389656902
 • 9788389656902
 • ZAS3D

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
II wojna światowa, to temat, który od lat fascynuje twórców filmów i seriali.Również pisarze, mają wiele do powiedzenia w tym temacie, starając się przedstawić tamte wydarzenia, tak, aby zrozumieć, co skłoniło ludzi,do tego, że doprowadzono do pożogi, która pochłonęła tyle istnień.Andrew Robert, to znany i ceniony brytyjski pisarz i historyk, specjalizujący się, właśnie w temacie II drugiej wojny światowej.

W swojej książce"Wicher wojny", przedstawia z nowej perspektywy wydarzenia ... które bezpośrednio doprowadziły do wybuchu wojny.Stara się również odpowiedzieć na pytanie, dla czego naziści przegrali wojnę i czy generałowie, którzy po wojnie, wszelkie klęski przypisywali Hitlerowi mieli rację.Równocześnie, ujawnia wiele intrygujących faktów i wydarzeń, które, miały wpływ na przebieg potyczek.
Autor, zbierając materiały do swojej książki, zwiedzał nie tylko biblioteki, ale i miejsca bitew, które miały największy wpływ na działania wojenne.
Postarał się również udokumentować swoją opowieść licznymi zdjęciami, co dodatkowo podnosi wartość tej pozycji jako solidnego dokumentu, opisującego tamte wydarzenia.
Polecam, niezwykle ciekawy wywód o tamtych czasach, dla każdego pasjonata historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena