Koszyk 0
Opis:
 Pobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów pobierowskiej trylogii dołączają nowi. Jakie skrywają sekrety? Czy przeszłość zdominuje to, co tu i teraz? Wiatr wspomnień jest wielowątkową refleksyjną opowieścią o zwykłych ludziach, zaufaniu i marzeniach. To, że miłość jest lekarstwem dla duszy nie dla każdego staje się oczywiste ... A los lubi płatać figle... Dorota Schrammek w swych powieściach prezentuje różne postawy ludzkie, motywy podejmowanych decyzji, a przede wszystkim podpowiada Czytelnikom, co i jak warto zmienić, aby życie było bardziej udane i szczęśliwsze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dorota Schrammek
  • 2016
  • 1
  • 256
  • 210
  • 135
  • 978-83-64312-83-0
  • 9788364312830
  • ZD9RC

Recenzje czytelników

Ciepła i sympatyczna powieść

Ocena:
Autor:
Data:
"Jak to jest, że stają nam na drodze nieoczekiwane osoby, z którymi w jakiś sposób łączy nas potem los? To, co dajemy, powraca."

Wyjątkowo ciepła i sympatyczna lektura, z wielką wrażliwością przybliżająca losy zwykłych wydawałoby się ludzi, a jednak w szczególny sposób bliskich czytelniczym sercom. Fascynująca mieszanka różnorodnych scenariuszy życia, z jednej strony nieprzewidywalnych i zależnych od zaskakujących splotów okoliczności ... a z drugiej strony w znacznym stopniu wynikających ze świadomie podejmowanych decyzji i działań. Tym, co je łączy jest silna intensywność różnych emocji, nawiązywanie nici przyjaźni, scalanie więzów miłości czy poszukiwanie prawdziwego spełnienia. Wciągający styl narracji sugestywnie przekonuje do opisywanych historii, wysoko oceniamy prawdopodobieństwo zdarzeń, świetnie odnajdując się w ich klimacie. Podobało mi się to nieco humorystyczne spojrzenie na bohaterów, ich charaktery i zachowania. Życzliwie podążałam tropem ich niby typowych, lecz jakże interesujących życiowych przygód. Tak swobodnie i rodzinnie czujemy się w towarzystwie książki, odpowiada nam wytworzony w niej nastrój, ujmuje naturalność i lekkość prowadzenia fabuły.

Pobierowo, malownicza nadmorska miejscowość wypoczynkowa, w sezonie letnim plaże wypełnione turystami, a gdzieś między nimi odnajdujemy stałych mieszkańców, ze swoimi problemami, sekretami, troskami, zmartwieniami i obawami, czasem zawiedzeniem, niezrozumieniem i znużeniem, ale również z pragnieniami, marzeniami, wiarą w lepsze jutro i nadzieją na szczęście. Każdy z bogatym i urozmaiconym doświadczeniem życiowym, mniej lub bardziej udanymi związkami z bliskimi, większą lub mniejszą serdecznością w sercu, normalną codziennością złamaną naprzemiennie łzami smutku i radości. Bardzo przyjemna i refleksyjna lektura, idealna na potwierdzenie najważniejszych wartości w życiu człowieka, konieczności przyjrzeniu się sobie z innej perspektywy, jakby trochę z boku, być może przedefiniowaniu pewnych motywów działań czy zmobilizowaniu się do dokonania korzystnych zmian. Nie znam wcześniejszych tomów, jednak nie przeszkadzało mi to w serdecznym odbiorze "Wiatru wspomnień", z chęcią sięgnę zatem po wcześniejsze części cyklu, które pomogą mi nawiązać jeszcze bliższą znajomość z jego bohaterami.

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pensjonat uczuć - Miłość jest lekarstwem na wszystko

Ocena:
Autor:
Data:
Pensjonat uczuć

Mamy wakacje, a więc czas kiedy wielu z nas chce uciec od miejskiego gwaru,szybkiego rytmu życia gdzieś gdzie będziemy mogli odnaleźć spokój ,wyciszyć się i naładować pozytywną energią by nabrać sił na czekające nas obowiązki i wyzwania po zasłużonym urlopie. Jednak mimo,że pragniemy znaleźć się daleko od dużych miast ważne jest abyśmy w miejscu wypoczynku czuli się jak w domu. Jeśli jeszcze nie macie wakacyjnych planów ... a szukacie dokładnie takiego miejsca serdecznie polecam Pobierowo w którym zakochałam się za sprawą trylogii Pani Doroty Schramek „Horyzonty uczuć”.Dziś niestety nadszedł czas by pożegnać się z tym urokliwym miejscem. A to dlatego,że chcę w kilku zdaniach podzielić się z wami wrażeniami po lekturze ostatniego już tomu wspomnianego cyklu „Wiatr wspomnień”,który recenzuję w ramach współpracy z wydawnictwem Szara Godzina.( jeśli jesteście ciekawi mojej opinii na temat poprzednich tomów serdecznie zapraszam do przeczytania moich ich recenzji znajdujących się na moim profilu).

W Pobierowie znów mamy początek wakacji. Pani Matylda powoli zaczyna podnosić się po bolesnych przeżyciach w życiu osobistym. Teraz kiedy jej męża nie ma już u jej boku chce spędzić jak najwięcej czasu z najbliższymi i przyjaciółmi. Do prowadzonego przez nią pensjonatu wracają wszyscy ci których potrzebuje by otoczona ich miłością nabrać sił do przejęcia po Władysławie funkcji Wójta Pobierowa. Poza bohaterami,których poznaliśmy już wcześniej w tym niezwykle urokliwym miejscu pojawiają się również nowe równie barwne postacie,które dość mocno dadzą o sobie znać. Losy i takie a nie inne decyzje każdego z nich są tak złożone,że nie sposób dociekać dlaczego kierują swoim życiem tak,a nie inaczej. Każdy szuka swojego szczęścia. Niestety nie zawsze zdajemy sobie sprawę,że tylko dzięki miłości możemy je odnaleźć. Na szczęście jednak los potrafi płatać figle .A dlaczego ma szczęście, o tym przekonajcie się już sami.

Czytając całą pobierowską trylogie bardzo chciałam znaleźć się w Pobierowie w tym wspaniałym kurorcie. Niezależnie od tego jakich słów użyję,by powiedzieć wam moi kochani z czego wynika moja miłość do tego miejsca w żaden sposób nie będą one wystarczające. Dlatego pozwolę sobie wspomóc się cytatem z „Wiatru wspomnień”,który jest wspaniałym uzasadnieniem.


*... „Schronienie znajdą tu ludzie szukający miłości, samotni i porzuceni. Szum fal ukoi każde nerwy i pozwoli wyciszyć myśli. Zachodzące słońce stanie się obietnicą kolejnego dnia. Nie od razu życie zmieni się na lepsze,ale wystarczy położyć się na plaży,zamknąć oczy i wsłuchać w uderzające o brzeg fale,aby zyskać nadzieję,że jutro i mnie dosięgnie słoneczny promień”.
Chyba nie muszę pisać nic więcej.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z wszystkimi tomami cyklu „Horyzonty uczuć”.Spotkacie tu ludzi którzy którzy marzą,chcą kochać i być kochania także próbują zaufać na nowo. Zapewniam,że przy lekturze spędzicie wiele wspaniałych,niezapomnianych chwil. Poczujecie ten niezwykle ciepły klimat powieści,który skłoni was do refleksji. Mnie osobiście bardzo trudno rozstać się zarówno z miejscem jak i z bohaterami książki lecz tak między nami w sekrecie przyznam się wam,że „ Horyzonty uczuć” i „Na brzegu życia” podobały mi się trochę bardziej niż „Wiatr wspomnień”.

Moja ocena to : 8/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena