Koszyk 0
Opis:
Jakub Tyszkiewicz nie chciał tam jechać. Nadkomisarz wolałby spędzić wolny czas z ukochaną żoną, ale dał się namówić na imprezę na Kasprowym Wierchu. Kiedy wściekłe porywy wiatru odetną szczyt od reszty świata, miejsce zabawy zamienia się w pułapkę. Ktoś atakuje Tosię, jedną z imprezowiczek. W budynku wysiada prąd, a w stronę Kasprowego zmierza ciskany wichrem wagonik kolejki linowej. Kto jest na tyle zdeterminowany, aby podjąć się samobójczej podróży kolejką ... Kto pośród uczestników przyjęcia odpowiada za tajemnicze ataki? Jak uciec z pułapki bez wyjścia? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcin Ciszewski
 • 2014
 • 1
 • 396
 • 205
 • 145
 • 978-83-240-2508-4
 • 9788324025084
 • ZBCM5

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Wiatr, to kolejna powieść kryminalna z na prawdę niezłego cyklu autorstwa Marcina Ciszewskiego. Mimo, iż do mistrzów gatunku jeszcze trochę autorowi brakuje, to muszę przyznać, iż z każdą kolejną częścią przygód nadkomisarza Jakuba Tyszkiewicza, autor pisze lepiej, konstruuje jeszcze lepsze intrygi, które nieodmiennie od pierwszej strony trzymają w napięciu ... Tym razem policjant wraz z małżonką (jedną z najpopularniejszych na świecie malarek) biorą udział w powitaniu Nowego Roku na imprezie na Kasprowym Wierchu. Jednak od początku wszystko jakby sprzysięgło się przeciwko nim, od koszmarnej pogody poczynając (w trakcie jazdy kolejką wściekle porywy wiatru o mal nie rozbijają wagonika, a w efekcie odcinają miejsce sylwestrowej imprezy i jej uczestników od świata), poprzez średnio dopasowane do siebie towarzystwo, aż po nieoczekiwanych gości. Bardzo szybko okaże się, iż przeczucia Tyszkiewicza, iż impreza w takim miejscu jest złym pomysłem, były proroczymi. Nieznany napastnik atakuje Tosię, jedną z imprezowiczek. W budynku niespodziewanie wysiada prąd, a w stronę Kasprowego zmierza ciskany wichrem wagonik kolejki linowej, który na pokładzie wiezie niespodziewanych gości, bardzo bardzo grożnych gości.
Kim są ludzie, którzy za wszelką cenę pragną dostać się na Kasprowy do imprezującej gromady? Czego lub może kogo szukają. Kto i dlaczego się przed nimi ukrywa? I jak skończy się ta wyjątkowo długa i dramatyczna sylwestrowa noc.
Ciszewskiemu udało się stworzyć niezwykle wyrazisty, dynamiczny i..plastyczny kryminało-thriller. Narastające napięcie, grozę wyjącego wiatru i odosobnienia oraz czające się nieznane zagrożenie, odmalował tak, że w trakcie lektury wręcz odczuwa się te wszystkie czynniki. Może mnij istotna jest sama intryga kryminalna, ale ogarniające nas i imprezowiczów przerażenie jest po mistrzowsku odmalowane.
No i sam Jakub Tyszkiewicz, świetnie nakreślona postać z licznymi zaletami, ale i wieloma drobnymi wadami. Ot taki świetny policjant, sympatyczny, równy facet, mający swoje żądze i drobne przywary. Czyli po prostu normalny gość bez zbędnych schiz i problemów psychologiczno-alkoholowo-egzystencjalnych, jak to ostatnio jest modne.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam, bardzo dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Gorąco polecam, świetna fabuła, ciekawa, wciągająca, ale też bardzo spokojna i taka poukładana, Ja bardzo lubię książki sensacyjne z nutką romantyzmu, główny bohater- normalny gliniarz z twardymi zasadami i jego piękna, intrygująca żona oraz kolega, wielkolud z gołębim sercem, a w tle oczywiście intryga polityczno-kryminalna i żli ludzie, super.
Polecam i czekam na deszcz i inne zjawiska przyrodnicze.
Bogumiła
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena