Koszyk 0
Opis:
"Wenecja Vivaldiego" to niezwykle barwny obraz słynnego miasta miłości, ukazujący życie i sercowe rozterki dwóch wyjątkowych kobiet. Chiaretta i Maddalena zostały porzucone na schodach sierocińca Ospedale della Pieta prowadzącego słynną szkołę muzyczną. Wychowanki Piety rozwijają liczne umiejętności, by w przyszłości być dobrymi kandydatkami na żony. Te, którym nie uda się znaleźć męża, czeka życie zakonne... Utalentowane siostry rozpoczynają naukę śpiewu i gry na skrzypcach ... Chiaretta występuje w chórze, a Maddalena pobiera lekcje u samego Antonia Vivaldiego. Czy obu kobietom uda się spełnić marzenia? Muzyka i niebezpieczny, osobliwy świat barokowej Wenecji tworzą idealne tło dla poetyckiej, zmysłowej opowieści o losach dwóch osieroconych sióstr. STEPHANIE COWELL, autorka powieści "Claude i Kamille" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Laurel Corona
  • 2011
  • 1
  • 432
  • 204
  • 135
  • 97883-1011-9735
  • 9788310119735
  • ZAA0A

Recenzje czytelników

Wenecja Vivaldiego

Ocena:
Autor:
Data:
Pisarka stworzyła niezwykle barwną opowieść osnutą na faktach z życia Antonio Vivaldiego, słynnego muzyka i kompozytora. Jednak jest on postacią drugoplanową, a cała książka opowiada historię życia dwóch sióstr, Maddaleny i Chiaretty. Zostały one jako małe dzieci porzucone i trafiły pod opiekę Piety, której piętno na stopach nosiły całe życie - zostały wychowankami w Ospedale della Pieta, które prowadziło słynną szkołę muzyczną. Wychowanki kształcono w kierunku gry na instrumentach, śpiewu ... Pieta była słynna na całą Wenecję ze swoich koncertów.
Chiaretta miała piękny głos i z czasem została solistką w chórze (core) , a jej siostra wykazywała niezwykły, niedoceniany talent w grze na skrzypcach. Chiaretta była wielbiona przez tłumy, a Maddalena pobierała lekcje u samego Antonio Vivaldiego, rudowłosego księdza. Połączyła ich niepowtarzalna więź, nigdy nie zostali parą, zbyt wiele ich dzieliło, jednak ich uczucie przetrwało czas i rozstania.... Maddalena oddała swoje życie muzyce i szkole Piety, a Chiaretta została żoną i matką, jednak zamążpójście wiązało się z zakazem śpiewania.
Jak potoczyły się losy sióstr? Czy były szczęśliwe i pewne swoich wyborów?

"Wenecja Vivaldiego" to niesamowicie barwnie i plastycznie odmalowana historia niezwykłych sióstr, z muzyką w tle i klimatem XVIII-wiecznej Wenecji. Pełna weneckich kanałów, gondolierów, wielbicieli i kurtyzan. Vivaldiego poznajemy jako człowieka i jako muzyka, niezwykłą postać, pełną rozterek i uczuć, pełną pasji.
Lubię książki, które oprócz fascynującej treści dodatkowo uczą, przekazują fakty i ciekawostki w sposób łatwy do zapamiętania, intrygują i ciekawią. Czytając poszerzamy swoją wiedzę i światopogląd, chłoniemy informacje.

Książka Laurel Corona wciągnęła mnie bez reszty, zalała światem barw i dźwięków, a jednocześnie dowiedziałam się mnóstwo interesujących rzeczy o Vivaldim i o tworzeniu przez niego słynnych "Czterech pór roku". Na tyle poczułam się zaintrygowana, że odnalazłam ten utwór w internecie i słuchałam podczas czytania - niesamowite połączenie !
"Wenecja Vivaldiego" wzrusza i uczy, wywołuje w czytelniku emocje. Jest napisana prostym, jasnym językiem i doskonale się ją czyta. To niezwykle klimatyczna opowieść o uczuciach, życiowych decyzjach i ich konsekwencjach, a także o pasji i miłości. Piękna, mądra książka - polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/02/wenecja-vivaldiego-laurel-corona.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena