Koszyk 0
Opis:
Drugi tytuł z universum Survarium, który pojawia się w serii Fabryczna Zona. Serii, która podbiła serca i umysły tysiecy czytelników. Włóczęga Aleks wbrew swej woli wplątuje się w poszukiwanie sekretów porzuconych laboratoriów naukowych. Naprzeciw siebie stają oddziały Czarnego Rynku oraz Armii Odrodzenia, chcące posiąść na własność odpowiedź na zagadkę z przeszł ... ości… Ale tej samej odpowiedzi poszukuje też Szwed - przyjaciel Aleksa, któremu w nieznanych okolicznościach odebrano pamięć, pozostawiając tylko straszne blizny. Próbujący odnaleźć rozwiązanie towarzysze wpadają pomiędzy dwie gotujące się do boju frakcje. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Wiktor Noczkin
  • 2015
  • 1
  • 440
  • 195
  • 125
  • 97883-79640539
  • 9788379640539
  • ZCHWA

Recenzje czytelników

Wektor Zagrożenia - Tajemnicza przeszłość, a groźna przyszłość

Ocena:
Autor:
Data:
„Na planecie pojawia się przerażająca bio-anomalia – Las pełen zmutowanych roślin i zwierząt. Nieliczni dają radę przeżyć w nowym świecie pełnym agresywnych mutantów i odmienionej przyrody. Ludzie formują bandy, klany i zgrupowania, walczące o resztki pozostałe po upadku cywilizacji” - opis z tyłu okładki jest bardzo zachęcający dla każdego domorosłego Stalkera. Czy zmiany jakie zaszły w otaczającym nas świecie są wynikiem tylko i wyłącznie pojawienia się tajemniczego Lasu ... Czy ludzkość nie odegrała w całym procesie swojej roli, a zezłoszczony twór nie odwrócił się przeciwko niej? Na te, oraz podobne pytania znajdziecie odpowiedzi w książce Wiktora Noczkina pt. „Wektor Zagrożenia”, do której lektury serdecznie zapraszam.

Bohaterem, a właściwie bohaterami tej książki jest bardzo niezwykła grupa, która poznała się w dziwacznych okolicznościach. Aleksa poznajemy zaraz na samym początku przygód. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się zbytnio od pozostałych mieszkańców, jednakowo jego niecodzienne zamiłowanie do książek wyłania się na pierwszy plan, przez co owa postać jest bardzo interesująca. Aleks jest typowym wędrowcem, który zajmuje się wykonywaniem mniejszych i lekkich zleceń, przy okazji stara się za wszelką cenę zdobyć jakieś książki czy też dokumenty. Wydaje się to bardzo dziwne, bo kto w takich czasach zajmuje się reliktami upadłej ludzkości jakimi są książki?

Drugim członkiem naszej kompani, a zarazem najbliższym „przyjacielem” Aleksa jest tajemniczy i skryty Szwed. To brodaty mężczyzna cierpiący na amnezję, który żyje z dala od ludzi, na skraju lasu. To postać o podwójnej osobowości, co ujawnia się podczas czytania dalszych stron książki. Dla mnie osobiście Szwed jest najbardziej interesującą postacią w całej powieści i nie są to jedynie słowa rzucone na wiatr. Tajemniczość, samowystarczalność, hart ducha, waleczność i niebywała kondycja fizyczna to przecież typowe cechy dla znawcy legend skandynawskich.

Ostatnią kompanką w naszej grupie jest Jana. To mała, sprytna i strasznie pyskata złodziejka, która potrafi otworzyć każdy zamek i ukraść wszystko w mgnieniu oka. W moim mniemaniu to idealne uzupełnienie dwóch poprzednich postaci, a zarazem całego zespołu. Jej nietuzinkowe myślenie, zadawane pytania czy też czyny spowodują uśmiech na waszych twarzach.

Co do samej fabuły mogę jedynie rzec, że jest wyjątkowo płytka, ale przy tym zdumiewająco szybka. Szwed wraz z towarzyszami wplątuje się w poszukiwanie tajemniczych, porzuconych laboratoriów naukowych, oraz tego co w nich się znajduję. Wszystko po to, aby bohater mógł w końcu odzyskać pamięć, oraz dowiedzieć się więcej o swoim utraconym życiu. Jak to bywa podczas takich poszukiwań nie może być za łatwo. Na krętej drodze nasi bohaterowie spotkają oddziały Czarnego Rynku, Armii Odrodzenia i wszelkiej maści mutanty. Tajemnica, która jest zarazem kluczem do pamięci Szweda przyciąga wszystkich, którzy nie przebierają w środkach, aby być na miejscu przed całą resztą. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wmieszanie do książki motywów z opowiadań innych autorów, z konkursu na opowieść w tymże świecie.

W moim skromnym przekonaniu „Wektor zagrożenia” nie jest zaskakującą książką, ani wybitnym dziełem. Poczucie humoru, cięte riposty, nietuzinkowi bohaterowie, ciekawe motywy – wszystko to dobrze wygląda, gdyby nie ta płytka fabuła. Zakończenie książki też nie jest zaskakujące, osobiście mnie rozczarowało. Mam skromną nadzieję, że kolejna część będzie dużo lepsza niż ta, przynajmniej pod względem fabularnym. Do plusów natomiast można zaliczyć szatę graficzną okładki, która oddaje charakter książki, oraz wstawki graficzne na poszczególnych stronach. W tym miejscu pragnę podziękować wydawnictwu Fabryka Słów za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Moja ocena: 6/10

Artius

Po więcej recenzji zapraszamy na blog KZTK:
http://koszztk.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kolejne wejście Noczkina

Ocena:
Autor:
Data:
Wiktora Noczkina znamy z uznanych przez fanów serii STALKER 2 książek o stalkerze Ślepym. Tym razem, za namową Andrieja Lewickiego, spróbował swych sił w nowym uniwersum postapo - SURVARIUM. Zrobił to w swoim stylu, z szybką i bezpretensjonalną fabułą, wykorzystując znane wątki i epizody m.in. z historii tajnych badań naukowych ZSRR. Książkę czyta się lekko a fani serii będą na pewno usatysfakcjonowani ...
Na marginesie tłumaczył (jak wszystkie tytuły Lewickiego i Noczkina) Misiek Gołkowski który potrafi ubarwić swym kolorytem zawarte dialogi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena