Koszyk 0
Opis:
Odkryj świat przyrody, który znajduje się w ciągłym ruchu. Dowiedz się, którędy i z jakich powodów wędrują zwierzęta. Sprawdź, które rośliny przemieszczają się na duże dystanse. Zostań towarzyszem podróży jaskółek. Naucz się rozpoznawać bataliony i cyraneczki.Stań oko w oko ze stadem wielorybów. W książce Wędrówki zwierzą ... t znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących tras, które pokonują zwierzęta na całym świecie, a także kolorowe mapki obrazujące te wędrówki. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • AWM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Robert Dzwonkowski
 • 2016
 • 48
 • 270
 • 210
 • 978838036-000-6
 • 9788380360006
 • ZD77S
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Wędrówki zwierząt

Ocena:
Autor:
Data:
Wędrówki zwierząt kojarzą się najczęściej z przylotami i odlotami ptaków do ciepłych krajów. To jednak nie jedyne wędrówki jakie odbywają regularnie zwierzęta. Przyroda również w tym aspekcie potrafi zaskoczyć. Sięgając po prezentowaną lekturę dzieci przeczytają bowiem o wędrówkach wielu innych gatunków z odległych zakątków świata, np. karibu, motyli, antylop gnu, lemingów, nietoperzy, wielorybów, szarańczy, ssaków morskich, stonki, ryb, żółwi a nawet roślin ... Wędrówki opisywanych zwierząt rozrysowane są dla ułatwienia na mapce oraz wsparte o różnorodne informacje przybliżające czytelnikowi dany gatunek. Z książki dowiadujemy się więc nie tylko gdzie emigrują zwierzęta ale również kiedy i po co. Co równie ważne na kartach lektury znaleźć można wiele kolorowych fotografii ukazujących fascynujący świat wędrujących zwierząt i pomagających w przyswojeniu przeczytanych wiadomości.

Lektura ogromnie nas zaciekawiła. Jest przystępna, a każdą z ciekawostek przedstawiono w prosty, zrozumiały sposób. Po jej przeczytaniu oczy otwierają się szerzej ze zdumienia. Podoba mi się przejrzysty układ, duża czcionka i ciekawa treść, która nie nudzi młodego czytelnika a jest umiejętnie wyeksponowana.

Dzieci są małymi odkrywcami. Świat zwierząt natomiast kryje tyle tajemnic, że każdego dnia można odkrywać w nim coś nowego. Bardzo fajnie, że są lektury takie jak ta, takie małe tematyczne encyklopedia przyrody, które nakreślają jeden wybrany temat z życia zwierząt i prezentują go młodszemu odbiorcy w sposób dostosowany do jego młodego wieku i posiadanych wiadomości. Zdecydowanie polecam tę publikację wszystkim dzieciom kochającym przyrodę i otwartym na nowinki ze świata zwierząt. Myślę, że posłuży im nie tylko w domu ale nie raz informacje w niej zawarte przydadzą się także w szkolnej ławce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena