facebook
promocje
 

37,14 zł

44,90 zł

Oszczędzasz: 7,76 zł
(17%)

Chwilowo niedostępne

Debiut literacki Corbana Addisona, który prowadząc do obskurnych podziemi Bombaju, próbuje otworzyć oczy czytelnikowi na to co dzieje się w ciemnych zakamarkach Indii - m.in. koszmar dwóch osieroconych dziewcząt i kulisy międzynarodowego handlu usługami seksualnymi.
Ta powieść zaczyna się tragedią tsunami, potem napięcie już tylko rośnie... Straszna fala u brzegów Indii zabija całą rodzinę siedemnastoletniej Ahalyi i młodszej Sity. Uciekające siostry trafiają w ręce handlarzy żywym towarem i stają się więźniarkami burdelu w Bombaju. Wkrótce zostają rozdzielone... Thomas Clarke, prawnik działający w CASE, organizacji zajmującej się ratowaniem nieletnich prostytutek, odnajduje jedną z sióstr i obiecuje, że znajdzie drugą. Czy dziewczyny znów się spotkają? Szybkie tempo, wstrząsające szczegóły z życia porywanych nastolatek i trudnej pracy CASE, ale także poruszająca opowieść o miłości.
Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Wędrówka przez słońce
Autor Corban Addison
Wydawnictwo Świat Książki
Oprawa twarda
Liczba stron 400
Długość [mm] 220
Szerokość [mm] 148
ISBN 978-83-7799-428-3
EAN 9788377994283
Indeks ZAQHB
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Recenzje uznane za najbardziej przydatne

29 października 2012
Corban Addison pisząc "Wędrówkę przez słońce" czerpał inspiracje z życia, z prawdziwych historii - powstała wstrząsająca, ale i wzruszająca pozycja.
"Wędrówka przez słońce" nie jest thrillerem - a znajdziecie w niej pościg i strzelaninę, nie jest erotykiem - a ocieramy się o prostytucję i wymuszony seks, nie jest romansem - a poznajemy historię pięknej miłości.
Tak wiele i jeszcze więcej w jednej książce. Historia, którą nam serwuje Autor wstrząsnęła mną i przeraziła. Zadziałała wyobraźnia - sama mam nastoletnią córkę i nie chciałabym nigdy, aby musiała przeżyć to, co bohaterki książki.

"Wędrówka przez słońce" jest powieścią wielowątkową. Z jednej strony, opowiada o losach dwóch indyjskich, kilkunatoletnich dziewczynek, Ahalyi i Sity, które w wyniku tsunami straciły całą rodzinę i dom. To jednak nie było najgorszym, co je spotkało - wpadły w sidła złych ludzi zajmujących się handlem żywym towarem i zostały sprzedane do burdelu w Bombaju. Dziewczynki zostają rozdzielone - Ahalya zostaje sprzedawana za pieniądze w zamian za seks, a Sita zostaje wywieziona z kraju.
Z drugiej strony poznajemy losy prawnika, Thomasa Clarke, który zmaga się z problemami osobistymi i zawodowymi. Wyrusza on do Bombaju, gdzie aktualnie przebywa jego żona, i zajmuje się pracą dla CASE, organizacji pomagającej nieletnim dziewczynkom zmuszonym do pracy jako prostytutki.
Bombaj to straszne miejsce, handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne dzieci jest tutaj na porządku dziennym. Losy dziewczynek i Thomasa splatają się - Ahalya prosi go o znalezienie siostry, daje mu bransoletkę, aby przekazał ją Sicie. Mężczyzna mocno angażuje się w sprawę i odbywa wiele podróży śladami dziewczynki.
Czy uda mu się odnaleźć Sitę? Jak ułoży się jego związek z żoną?

"Wędrówka przez słońce" to wstrząsająca i poruszająca historia. Autor nie boi się poruszyć trudnego tematu handlu dziećmi i wykorzystywania ich seksualnie. Chwilami przedstawiane sceny są bardzo brutalne, a serce aż się ściska na myśl, co przeżywają dziewczynki. Opowieść jest szokująca - powszechnie wiadomo, że wszędzie na świecie takie sytuacje mają miejsce, ale tutaj skala tego problemu została narysowana grubą krechą. Przerażające jest to, że w procederze uczestniczą również kobiety - jak można tak się zachowywać w stosunku do dzieci. Dla mnie to niezrozumiałe....
Poruszyły mnie słowa jednego z mężczyzn, Dietera Kleina (str.351):
..."Nie znalazłaś się tutaj dlatego, że ja lubię sprzedawać seks. Znalazłaś się tu, bo mężczyźni lubią go kupować. Jestem tylko pośrednikiem handlowym. Niektórzy biznesmeni sprzedają przedmioty. Inni wiedzę. Ja sprzedaję fantazje." ...
Dzieci są traktowane jak rzeczy, jak przedmioty bez uczuć.

Opowieść jest porywająca, nie można się od niej oderwać - czyta się ją jak ekscytujący thriller psychologiczny. Jest niesamowita, przeraża i wstrząsa. Dziewczynki umieszczone w pomieszczeniach bez okien, zamykane na klucz skojarzyły mi się z bohaterami "Kwiatów na poddaszu" - ich losy są podobne, tylko w tym przypadku, to obcy, mężczyźni zgotowali im ten los.
Jedynym minusem, który rzucił mi się w oczy, od pierwszych stron, jest brak przypisów - a bardzo by się przydały. Autor wplata wiele słów związanych z ubiorem czy kulturą Indii, które nie są wyjaśnione i trzeba się domyślać, co znaczą. Przeszkadza to w lekturze i lepszym zrozumieniu całości.

"Wędrówka przez słońce" to powieść obok, której nie można przejść obojętnie. Wzrusza, wzburza i przyciąga jak magnes, nie sposób jej odłożyć. Serdecznie polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/10/wedrowka-przez-sonce-corban-addison.html  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
3 listopada 2012
Po lekturze tej książki czuję się jak koktajl wstrząśnięty niemieszany. Po zapoznaniu się z całą historią jestem przepełniona emocjami, które mam wrażenie wyleją się ze mnie, wystarczy zaledwie kropla by uczucia znalazły swoje ujście. ” Wędrówka przez słońce” to dojmująca opowieść, której gorycz zostaje osłodzona happy endem.

Debiutant dotyka ważnych tematów, o których rzadko chcemy mówić głośno. Mówimy tu o zjawisku prostytucji, seksualnym wykorzystywaniu nieletnich, które jest nam doskonale znane. A jednak na co dzień spychamy te informacje gdzieś głęboko do naszej podświadomości, zapominamy o tej ciemnej stronie życia. Tak naprawdę dopiero po zapoznaniu się z historią dochodzi do nas ile niebezpieczeństw czyha na nasze małe pociechy, jak trudne bywa życia młodych, nastoletnich kobiet, które siłą są trzymane w zamknięciu i perfidnie wykorzystywane przez mężczyzn. Ich niewinność zostaje sprzedana, ciało nie podlega żadnym prawom. Są więzione, bite i traktowane jak zwierzęta. Z tym nie można się pogodzić. Obok tego problemu nie da się przejść obojętnie.

I dlatego główny bohater niniejszej powieści zaczyna działać. Thomas Clarke boryka się z wieloma poważnymi sprawami. Oprócz osobistego końca świata staje się świadkiem innych, absolutnie niesprawiedliwych sytuacji życiowych, z którymi nie daje sobie rady. Chce jednak podjąć ryzyko i walczyć, nawet dla dobra jednostki. Sam dokonuje zmian w swoim życiu, podejmuje starania odbudowania swojej rodziny, bo po traumatycznych przeżyciach jego małżeństwo legło w gruzach. Próbuje ratować uczucie, które dogasa, próbuje zbawiać świat by zagłuszyć cierpnie. Czy osiągnie spokój, czy uratuje siebie i innych, czy uda mu się ocalić chociaż jedną ofiarę piekła?

Corban Addison raczy nas przyjemnym językiem, który lekko prowadzi nas przez całą historię, mimo iż jej temat należy do tych zdecydowanie trudniejszych, szokujących. Podczas poznawania wszystkich szczegółów fabuły czujemy złość, wzburzenie i wzruszenie. Emocje, które towarzyszą czytelnikowi są bardzo skrajne i intensywne. Jednakże autor z wielkim wyczuciem prowadzi nas po ciemnych zakamarkach seksbiznesu i ludzkich tragedii rodzinnych, które całkowicie odmieniają nasze spojrzenie na świat. Chociaż tematyka jest dość ciężka i ołowiana, pełna brudu i wstydu czyta się tę powieść niemalże jednym tchem; nie można się od niej oderwać. Działa jak narkotyk, który ogłusza nas i odciąga od rzeczywistości. Ta książka także zabiera nas do innego świata, od którego nie możemy się wyzwolić. Dopiero szczęśliwe zakończenie uwalnia nas z “kajdan niewolnictwa”, w które zakuwa nas Corban Addison. A dopiero po przeczytaniu ostatniej strony opuszcza nas napięcie, które autor sukcesywnie i misternie buduje by tylko zatrzymać czytelnika na dłużej.

I w sumie ciężko mi powiedzieć, co czuję i jak bardzo “weszłam”w klimat tej powieści. Wrażenia są nieopisywalne z tej prostej przyczyny, że autor dotyka tak okrutnych tematów, że nie sposób wyrazić słowami swoich za i przeciw. Jedno jest pewne, po tę powieść warto sięgnąć, mimo iż to jest fikcja literacka. Fikcja, która znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Z tych oczywistych względów polecam Wam tę książkę. Przeczytajcie, bo tak dojrzałego debiutu dawno nie czytałam. Oj dawno!

http://agnieszkapohl.wordpress.com/2012/11/03/sprawiedliwosci-stala-sie-zadosc-2/  więcej >>
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
5 listopada 2012
Książka jest debiutem literackim zupełnie mi nieznanego dotąd Corbana Addisona i to jakim debiutem. Wszystkim początkującym pisarzom należy życzyć takiego debiutu.Wędrówka przez słońce to doskonała książka, która porusza niezwykle ważny, a często przez wielkich i możnych tego świata zapomniany, zamiatany przez dywan problem handlu żywym nieletnim towarem, utraty przez dziewczynki resztek godności, prostytucji nieletnich i korzystających z tego wszystkiego istot, których chyba trudno nazwać ludźmi, bo jaki człowiek uprawia najbardziej wyuzdany seks z kilkuletnim otumanionym narkotykami dzieckiem? Wszystkie te problemy autor porusza i opisuje w niezwykle emocjonujący sposób, trudno w trakcie tej lektury pozostać obojętnym. Mimo, iż w sumie zdajemy sobie sprawę, że w Indiach jest żle, że ludzi ubogich, głodujących dzieci jest mnóstwo, że kwitnie prostytucja wśród nieletnich, to jednak gwarantuję, że nikt przez moment nie przypuszcza nawet, jak wielki jest to biznes, na jaką skalę kwitnie to zjawiska, jak cierpią te dzieci.
Dodatkowym plusem jest szybkie tempo akcji, które sprawia, że z niecierpliwością przewraca sie kolejne strony książki.
Gorąco zachęcam do lektury. Wędrówka przez słońce to książka, którą każdy z nas powinien przeczytać.   więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
4 stycznia 2013
Gdy jednym głosem przemówi więcej osób, może przestanie być on szeptem, a zacznie być krzykiem.

Szeptem jest każda książka, film, reportaż, głos osób, które nie boją się poruszać tabu. Jeżeli powieść, która opisuje wydarzenia fikcyjne, ale w dużej mierze opiera się na problemach autentycznych ma zwrócić uwagę na skalę problemu to będę taką literaturę popierać. Tysiące dziewczyn i młodych kobiet staje twarzą w twarz z problemem nielegalnego handlu żywym towarem. Tym towarem są kobiece ciała, niewinność i cnota. Skala problemu przerasta organizacje rządowe czy pozarządowe organizacje non profit, ale dzięki ludziom dobrej woli, chociaż minimalny odsetek skrzywdzonych kobiet wraca do życia. Mogłoby się wydawać, że w dobie globalizacji, rozwoju techniki proceder nie ma racji bytu, jest jednak odwrotnie. Narzędzia pozwalające namierzyć sprawców, stają się kolejną sposobnością, aby wykorzystać czystość i niewinność kobiet. Książka Corbana Addisona „Wędrówka przez słońce” porusza właśnie ten temat. Autor w ten sposób chce zwiększyć „poziom decybeli globalnej dyskusji… i dotrzeć do uszu i serc zainteresowanych i decydentów”.

„Wędrówka przez słońce” to historia dwóch sióstr, które w wyniku kataklizmu tsunami, tracą rodzinę i cały dobytek. Siedemnastoletnia Ahalya i piętnastoletnia Sita, wyruszają w podróż do sióstr zakonnych, które mogą zapewnić im dach nad głową. Dwie atrakcyjne dziewczyny stają się łupem porywaczy handlujących ciałami. Trafiają do nielegalnego, ale jakże popularnego biznesu. Są jednak towarem niecodziennym, bowiem cnota i dziecięca niewinność, w tym biznesie, mają swoją cenę. Ich podróż dopiero się zaczyna…

W tym samym czasie Thomas, prawnik wielkiej korporacji zmaga się z problemami osobistymi i zawodowymi. Postawione mu ultimatum, zmusza go do wyjazdu do Indii, gdzie będzie pracował, jako działacz organizacji pozarządowej, która ściga handlarzy kobietami. Czy Thomas upora się z demonami przeszłości, czy w Indiach zbuduje swoją przyszłość? A w końcu, czy uda mu się przeciwstawić procederowi na skalę światową?

Złożona fabuła dostarcza czytelnikowi wrażeń, skupia uwagę i pozwala szerzej spojrzeć na problem. Bo o ile do detali w fabule, takich jak np. przebranie się, ale niezabranie bagażu przez siostry po kataklizmie czy duże zbiegi okoliczności pozwalając Thomasowi podjąć pewne kroki, to cała historia jest na tyle przejmująca, że detale nikną w cieniu fabuły. Prawdą jest, że gdy jakiś problem nie dotyka osobiście nas czy naszych najbliższych nie widzimy go. Takie książki pozwalają wyjrzeć poza czubek własnego nosa i dostrzec problemy mrocznego świata. Współczesne niewolnictwo opisane w książce wywołuje wiele emocji. Jest niedowierzanie, współczucie, bezsilność, a nawet obrzydzenie, bo aby był biznes muszą być klienci.

Autor nie posługuje się pięknym literackim językiem. Co zdziwiło mnie samą, to fakt, że mi to odpowiada. Odnoszę wrażenie, że rzetelność połączona z dosadnym, ale przejmującym językiem trafia do mnie po stokroć mocniej, aniżeli emocje ubrane w piękne słowa. Słabym punktem jest też zakończenie, które kuje w oczy swoim optymizmem i brakiem realności. Jak widzicie mam kilka uwag, jednak patrząc wstecz mogę powiedzieć, że była to bardzo emocjonująca i przejmująca lektura.

W tym przypadku wyznaczenie potencjalnego odbiorcy nie stanowi trudności. Książkę polecam każdemu, kto ceni zapadające w pamięć historie, książki poruszające trudne, ale aktualne tematy, gwarantuję też, że każda kobieta niezależnie od wieku czy statusu społecznego przejmie się historią sióstr. Takie książki można kupować w ciemno, polecam!  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie
5 listopada 2014
Piękna historia, która może wiele nauczyć jak i uświadomić ile zła jest na świecie.
Końcówka mnie wzruszyła choć nie należę raczej do osób, które łatwo się wzruszają.
Bardzo polecam :). Przyjemnie i lekko czyta się książkę, a i jest trochę akcji jak i tajemniczości :).  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Wędrówka przez słońce