Koszyk 0
Opis:
Chcesz wędkować, ale nie wiesz, którą metodę wybrać i jaki sprzęt jest Ci potrzebny? A może masz już swoją ulubioną technikę połowu, ale chcesz poznać inne? Do książki dołączony jest magnes na lodówkę promujący akcję ''Popieram czytanie'' (9 cm x 9 cm) - zdjęcie magnesu w opisie książki. "Wędkarstwo bez tajemnic" to poradnik, na który czekałeś. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje: wyczerpujące opisy trzech najważniejszych metod połowu ... rady doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych w zawodach wędkarzy, interesujące zdjęcia z różnych łowisk i precyzyjne rysunki instruktażowe. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Adam Sikora, Tadeusz Zalewski, Jacek Kolendowicz
  • 2011
  • 1
  • 272
  • 283
  • 232
  • 97883-7763-0273
  • 9788377630273
  • ZA2T4

Recenzje czytelników

Wędkarstwo bez tajemnic

Ocena:
Autor:
Data:
Wędkarstwo to dość popularne w naszym kraju hobby. Liczba wędkarzy wzrasta z roku na rok co niestety ma się nijak do ilości ryb w polskich zbiornikach wodnych. Wszystkich wędkarzy, szczególnie tych z nieco mniejszym doświadczeniem, zachęcam do zwrócenia uwagi na książkę Wędkarstwo bez tajemnic. Jest to bardzo obszerna publikacja łącząca w sobie trzy techniki połowu stanowiące jednocześnie trzy oddzielne rozdziały: spławik i grunt, spinning, wędkarstwo muchowe ... Każdą z technik przybliża czytelnikowi inny autor niewątpliwie mający spore doświadczenie i odnoszący spore sukcesy.
Jeśli chodzi o pierwszą część książki czyli spławik i grunt to są to oczywiście najpopularniejsze metody połowu ryb. Autor, Tadeusz Zalewski, na wstępie charakteryzuje szczegółowo sprzęt pomagając jednocześnie czytelnikowi w jego wstępnym skompletowaniu. Dalej omawia oddzielnie łowienie z użyciem spławika oraz bez niego czyli metodą gruntową. Podpowiada jakich użyć przynęt w zależności od tego na jaką rybę się nastawiamy, mówi o zanętach, nęceniu oraz rodzajach łowisk. Przekazuje tym samym sporo cennych wskazówek i fachowych rad.
Drugi rozdział poświęcony jest spinningowi. Jego autorem jest Jacek Kolendowicz. Znajduje się w nim naprawdę sporo interesujących wiadomości. Tę część miałam okazję już wcześniej przeczytać w wersji oddzielnej książki. Powiem tylko, że autor wyłożył w niej spinning w bardzo przystępny i drobiazgowy sposób. Po prostu profesjonalnie.
Część trzecia prezentowanej publikacji nosi tytuł wędkarstwo muchowe. I tu autor, Adam Sikora, w pierwszej kolejności omawia podstawowy sprzęt niezbędny do połowu tą techniką. Sporo pisze też o sposobie rzucania przynęty oraz różnych metodach połowu. Informacje są z pewnością wyczerpujące i w pełni satysfakcjonujące.
W omawianej książce na ostatnich stronach znajduje się bardzo pomocny przegląd gatunków ryb. Pomoże on z pewnością w identyfikacji naszego połowu oraz przybliży nasze rodzime gatunki ryb.
Cała publikacja jest wręcz kopalnią wiedzy wykorzystując którą odbiorca ma szansę nie tylko na owocne połowy ale również fachowe i etyczne podejście do wędkarstwa. Szczególnie o etyce nie wolno nam zapominać.
Książka jest też ciekawie ilustrowana. Znajdują się w niej ilustracje sprzętu, omawianych technik tak by łatwiej było je pojąć oraz fotografie złowionych okazów.
Jest to bardzo wyczerpujące i ciekawe wydanie. Zawiera wszystkie potrzebne wędkarzowi informacje i wprowadza tych mniej doświadczonych na głębokie wody. Robi to natomiast stopniowo tak by na tych wodach czytelnik czuł się w pełni przygotowany zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena