Koszyk 0
Opis:
Czy mąż rzeczywiście próbował otruć żonę? Co wydarzyło się na balu maskowym? Czy można grać w brydża bez króla trefl? Jak poradzić sobie z rodzinną klątwą? Pytania się mnożą, a Herkules Poirot niestrudzenie szuka odpowiedzi. Finał - jak zawsze w utworach Agaty Christie - błyskotliwy i zaskakujący. W zbiorze osiemnastu opowieści uważny czytelnik nie tylko prześledzi poczynania byłego szefa belgijskich służb śledczych, lecz także odkryje kilka kart z prywatnego życia sławnego detektywa.
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2013
  • 0
  • 304
  • 175
  • 120
  • 97883-271-50264
  • 9788327150264
  • ZB4A2

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Data:
„Wczesne sprawy Poirota” autorstwa Agathy Christie to zbiór osiemnastu historii, w których pisarka przybliża nam sprawy, którymi zajmował się detektyw Herkules Poirot. Narratorem tych opowiadań jest najbliższy przyjaciel byłego szefa belgijskich służb śledczych Arthur Hastings. Mężczyzna ten podjął się spisania najciekawszych opowiadań.

Poirot stara się rozwiązać zagadkę, kto porwał trzyletniego chłopca Johnniego ... Podejmą próbę rozwikłania tajemniczego zniknięcia kucharki z domu państwa Todd, która pewnego dnia wyszła i nie wróciła. Będą szli tropem mordercy lorda Cronshowa, który został zamordowany na balu, który sam zorganizował. Także będą próbowali znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie, czy śmierć młodej kobiety ma coś wspólnego ze śmiercią lorda zważając na fakt iż stało się to tej samej nocy. Zgłosi się również do nich pani Pengelly, która rzuca podejrzenia na męża o to, że on ją truje. To jedne z wielu historii, które są zawarte w tej książce.

Czytelnik ma okazję poznać niezwykłą postać Herkulesa Poirota z pozoru małego człowieczka z poczciwym wyrazem twarzy, ale w gruncie rzeczy okazuje się on osobą o nadzwyczajnym zmyśle wnioskowania oraz obserwacji. Ponadto jest człowiekiem systematycznym i wręcz pedantycznym gdyż uwielbia porządek. Podczas śledztwa nie skupia się na odciskach palców czy innych tego typu dowodach, ale skupia się na tym dlaczego ta osoba popełniła ten czyn. Książka bardzo mi się podoba, gdyż jest to opowieść o sprawach, które Poirot rozwiązywał w czasach młodości, kiedy dopiero wyrabiał sobie renomę. Polecam ją szczególnie tym, którzy lubią książki kryminalne.
Klaudia, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta@blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wczesne sprawy Poirota

Ocena:
Autor:
Data:
Agatha Christie to pisarka, która ma na swoim koncie kilkadziesiąt kryminałów. Wydawnictwo Dolnośląskie na jej cześć postanowiło wydawać kolekcję jej powieści. Mam kilka z tych publikacji i każdą kolekcją czytam z jeszcze większą przyjemnością, niż poprzednią.

Gdy zaopatrywałam się w tę książkę nie zwróciłam uwagi na to, że będą to krótkie sprawy Poirota. Zbiór zawiera ich aż 18. Choć czasem wydawało mi się, że znam rozwiązanie zagadki i tak zawsze okazywało się, że byłam w błędzie ... Na uwagę zasługują takie opowiadania, jak: ,,Przygoda kucharki z Clapham", ,,Król trefl", ,,Bombonierka", ,,Gniazdo os" oraz ,,Dama z woalką". Wszystkie historie ze zbioru mi się podobały, jednak wymienione zasługują na szczególne uznanie.

Jeśli sądzicie, że Herkules Poirot jest nieomylny to możecie się zawieść. Własnie opowiadanie ,,Bombonierka" dowodzi tego, że on także może się pomylić. Większość jest opisywana z punktu widzenia przyjaciela sławnego detektywa, kapitana Hastingsa. Zbiór jest bardzo udany, całość nie nudzi, a wręcz skłania do innych dzieł pisarki.

,,Wczesne sprawy Poirota" to nie tylko piękne wydanie, ale także ciekawa i zajmująca treść. Myślę, że warto zapoznać się z tym zbiorem, gdyż można go odłożyć praktycznie w każdej chwili. Opowiadania mają po kilkanaście stron, więc ich lektura to jedyne kilkanaście minut, które uda nam się wygospodarować w ciągu dnia. Ze swojej strony polecam.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena