Koszyk 0

Warto obejrzeć, warto posłuchać… latem!

Letnie miesiące to tradycyjnie czas urlopów. Wyjeżdżając na upragniony wypoczynek, najchętniej zabieramy ze sobą odkładane tygodniami lektury. Jednakże, spędzając wakacje w domowym zaciszu, oprócz zanurzania się w świecie książek, zazwyczaj mamy ochotę również na inne kulturalne przyjemności. Długie, wolne poranki z filiżanką kawy i prasą to idealna pora na relaks przy muzyce, zaś na lipcowe i sierpniowe wieczory sprawdzą się zarówno lekkie, rozrywkowe filmy, jak i te z nieco wyższej półki. Oto garść propozycji, które pozwolą efektywnie i pasjonująco wykorzystać wolny czas, nadrobić audiowizualne zaległości i naładować nasze akumulatory do dalszej pracy.

Nie tylko dla najmłodszych

Znakomita passa wytwórni Disney oraz Disney Pixar trwa od lat, a twórcy w każdym sezonie serwują animacje w najlepszym stylu, stawiając sobie poprzeczkę coraz wyżej. Także w tym roku nie zawiedli, produkując znakomity Zwierzogród, który z miejsca podbił serca widzów na całym świecie. Film kierowany był, rzecz jasna, głównie dla młodszych odbiorców, ale w przypadku bajek sygnowanych marką Disenya nie ma to znaczenia – zaskarbiają sobie one sympatię zarówno dzieci jak i dorosłych, co widać z każdym kolejnym rokiem. „Zwierzogród” to wyjątkowa lekcja z tolerancji, nonkonformizmu i przyjaźni. Uniwersalne tematy – choć jakże aktualne w obecnej sytuacji międzynarodowej – okraszone dużą dawką humoru, z niezawodną, jak zawsze, szatą graficzną gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.

Okres wakacji to także dobra okazja, aby nadrobić zeszłoroczny animowany przebój, czyli W głowie się nie mieści. To kolejny przykład, że rewelacyjna bajka nie musi uciekać się do odtwarzania w kółko tych samych historii i bohaterów. Tam bowiem głównymi postaciami są emocje zamieszkujące głowę pewnego dziecka. A jeśli mowa o maluchach, zadbajmy także o ich repertuar w okresie przerwy od szkoły. Telewizyjne powtórki warto zastąpić programami łączącymi przyjemne z pożytecznym. Świetnie sprawdzi się tutaj uznany – a po sukcesie „W głowie się nie mieści” na nowo odkryty – serial Było sobie życie, zaznajamiający dzieciaki z tajnikami ludzkiego ciała.

Komedia lekarstwem na wszystko

Któż nie lubi zrelaksować się wieczorem przy lekkim filmie z lampką wina i ulubioną przekąską? Zabawne produkcje sprawdzą się zarówno przy seansach solo, jak i w większym gronie. Na DVD i blu-ray ukazał się właśnie jeden z wczesnowiosennych komediowych przebojów, czyli Jak to robią single. Wbrew tytułowi obraz Chrstiana Dittera nie jest zarezerwowany dla samotnych połówek. To idealna propozycja na koleżeńskie spotkanie, zwłaszcza babski wieczór – nie da się ukryć, że film przypadnie do gustu szczególnie paniom. Bohaterki kreowane przez Dakotę Johnson i Rebel Wilson, będących właśnie u szczytu popularności, zachwycają niekonwencjonalnością względem utartych schematów komedii romantycznych.

Z kolei Praktykant z rewelacyjnym Robertem De Niro i charyzmatyczną Anne Hathaway przełamuje inny szablon. Oto świeżo upieczony emeryt, który nie czuje się w spełniony w nowej roli, zatrudnia się jako stażysta w redakcji portalu internetowego poświęconego… modzie. Po hicie sprzed dekady, „Diabeł ubiera się u Prady”, Hathaway – dawna asystentka naczelnej – powraca w zupełnie innej roli: tym razem to ona jest wymagającą szefową.

Dogonić nowe trendy

W świecie kinematografii zawsze okresowo pewne sagi i gwiazdy wysuwają się na plan pierwszy. Chociaż marka „Gwiezdnych wojen” od czterdziestu lat nie traci na popularności, najbliższe upłyną pod kolejnymi sukcesami tego fenomenu kulturowego, a to za sprawą nowej trylogii uzupełnionej kilkoma filmami rozgrywającymi się w tym samym uniwersum. Jeśli więc przegapiliście zimową premierę siódmego epizodu, Przebudzenia Mocy, urlop to najwyższa pora na uzupełnienie zaległości. W wydaniu DVD na fanów czekają także niepublikowane dotąd dodatki, które pozwolą być na bieżąco z wciąż rozrastającym się światem kosmicznej narracji.

Natomiast spośród obecnie najjaśniej świecących gwiazd, zdecydowanie wyróżnia się ta Michaela Fassbendera. Aktor o niemiecko-irlandzkich korzeniach łączy występy w kameralnych produkcjach, uznanych, oscarowych dziełach i superbohaterskich blockbusterach. Ostatnich kilkanaście miesięcy było dla niego szczególnie udane, zaś na uwagę zasługuje nowa adaptacja Makbeta z Fassbenderem w roli tytułowej i towarzyszącą mu Marion Cotillard jako Lady Makbet. To wysublimowana i kunsztowna wizja szekspirowskiego dramatu, w której innowacja – zwłaszcza w sferze wizualnej – łączy się z tradycyjnymi, poetyckimi wersami dramaturga wszechczasów. Warto wzbogacić swoją domową kinotekę właśnie o tę produkcję.

Prędzej, prędzej, słuchajcie muzyki!

Nowa płyta grupy Hey, „Błysk”, stanowczo odznacza się w grupie nowości dla melomanów. Kultowy już zespół od lat nie zawodzi, a na ich kolejne krążki grono wiernych fanów zawsze czeka z niecierpliwością. Świetnie sprzedający się Błysk nie zawiedzie przede wszystkim tych, którzy – choć z entuzjazmem przyjęli poprzedni, nowatorski album – tęsknili za klasycznym brzmieniem Hey. Artyści zdają się powracać do bardziej rockowych kawałków, odchodząc od eksperymentów z dźwiękami elektronicznymi. Niezmienne pozostają jednak wyborne, błyskotliwe teksty Nosowskiej, idealnie nadające się na leniwe poranki i samotne medytacje o zachodzie słońca.

Przeciwnie do Hey, zgoła odmiennym klimatem od dotychczasowych krążków cechuje się nowa płyta Red Hot Chili Peppers, The Getaway. Uznana grupa rockowa nie boi się tym razem testować odważnych, alternatywnych aranżacji. Ortodoksyjni fani mogą być zaskoczeni lub nawet rozczarowani, lecz kapeli o takiej renomie tym bardziej należą się gratulacje za śmiałość, z jaką penetrują kolejne obszary muzyki rockowej.

Autor: Kamil Kalbarczyk

Mikołajek. Część 4. Pomysłowe chłopaki (DVD) 1 Mikołajek. Część 4. Pomysłowe chłopaki (DVD) Rene Goscinny Jean-Jacques Sempe
18,61 19,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Obce niebo (DVD) 1 Obce niebo (DVD)
27,93 29,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
James Bond. Spectre (DVD) 1 James Bond. Spectre (DVD)
27,93 29,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Potęga sztuki (4 DVD) 1 Potęga sztuki (4 DVD)
26,99 29,99
Rabat 10% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Anna German. Tom 1. Odcinki 1-4 (DVD) 1 Anna German. Tom 1. Odcinki 1-4 (DVD)
23,27 24,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Pan i Pani Kiler (DVD) 1 Pan i Pani Kiler (DVD) Robert Luketic
18,61 19,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Podróże Marzeń. Mauritius (DVD) 1 Podróże Marzeń. Mauritius (DVD)
18,61 19,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Marsjanin (Blu-ray Disc) 1 Marsjanin (Blu-ray Disc)
71,99 79,99
Rabat 10% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Władca Pierścieni. Powrót Króla (2 DVD Wersja kinowa) 1 Władca Pierścieni. Powrót Króla (2 DVD Wersja kinowa) Peter Jackson
27,75 29,80
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Bodyguard (DVD) 1 Bodyguard (DVD)
23,84 25,60
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Duma i uprzedzenie DVD 1 Duma i uprzedzenie DVD
9,22
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
300: Początek Imperium (DVD) 1 300: Początek Imperium (DVD) Noam Murro
50,38 54,10
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Scooby-Doo na tropie mumii (DVD) 1 Scooby-Doo na tropie mumii (DVD) Joe Sichta
22,21
Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Bóg zemsty + DVD 1 Bóg zemsty + DVD
18,61 19,99
Rabat 7% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
W drodze + DVD 1 W drodze + DVD Walter Salles
20,01
Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni