Koszyk 0
Opis:
Świat zwariował na punkcie warkoczy! Najmodniejsze, proste i wyszukane opanowały salony, wybiegi mody i podbiły internet: Facebook, Instagram, Pinterest, You Tube Wszyscy plotą warkocze! Warkocze idealne do szkoły, szalone na imprezę i romantyczne na randkę. Stwórz oryginalną fryzurę podążając krok po kroku za prostymi instrukcjami Laury i Marie, dwóch nastolatek, których instagramowy profil śledzi już ... ponad 130 000 osób! Bądź modna i oryginalna nie wydając ani grosza! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Laura Kristine Arnesen, Wivel Marie Moesgaard
  • 2015
  • 1
  • 108
  • 221
  • 171
  • 97883240-3519-9
  • 9788324035199
  • ZCSIV

Recenzje czytelników

Moja pasja do plecenia ożyła :)

Ocena:
Autor:
Data:
Warkocze plotę od dziecka. Może w ostatnich czasach zdarza mi się to zdecydowanie rzadziej, nie mniej nadal uwielbiam je robić. Na główce mojej córki, niestety, zbyt wiele na razie nie mogę poszaleć, ale mam jeszcze dwie siostry ;) Wraz z chwilą, w której dotarła do mnie książka "Warkocze. Przewodnik krok po kroku" moja pasja do plecenia odżyła i teraz myślę tylko o tym, kiedy i którą siostrę zwabić na takie czesanie ;)
"Warkocze. Przewodnik krok po kroku" ... zawiera pomysły i instrukcje dwóch nastolatek, Marie i Laury, które swoją pasję do plecenia prezentowały pierwotnie na instagramie. Prezentacje w książce, rozpoczęto od podstawowych splotów, a później, stopniowo pokazano coraz trudniejsze wariacje na ich temat. Poszczególne fryzury krok po kroku, zostały opisane, pokazane na zdjęciach, a nawet zaprezentowane w filmikach. Do filmów czytelnik może przejść w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zeskanować umieszczony w książce kod odnoszący się do danej fryzury. Oczywiście potrzebna jest do tego specjalna aplikacja (np. na Androidzie, jest to darmowa aplikacja Barcode Scanner)
Laura i Marie w przedmowie do książki piszą, że każdy może się nauczyć plecenia warkoczy. Myślę, że mają rację w tej kwestii, ale żeby pleść tak jak one, trzeba nabrać dużej wprawy i mieć masę cierpliwości. Także na początek nie sugerowałabym się czasem wykonania, jaki podany jest w książce i nie nastawiałabym się na to, że będzie łatwo. Z pewnością czytelna instrukcja i dodatkowo filmiki prezentujące wykonanie danej fryzury ułatwiają sprawę, jednak wszystkiego trzeba się nauczyć. Wiadomo z każdą kolejną próbą wykonania danego splotu z pewnością warkocze będą wyglądać coraz lepiej, a czas ich wykonania będzie krótszy, jednak na początek lepiej nastawić się, na to, że może coś nam nie wyjść i nie poddawać się przy pierwszych, niekoniecznie idealnych fryzurach. Wiem, że "Warkocze. Przewodnik krok po kroku" to tylko poradnik, jednak zabrakło mi w nim właśnie takich słów, uprzedzających o trudnościach i zachęcających do kolejnych prób, aż osiągnie się zadowalający rezultat.
Nie mniej, w książce "Warkocze. Przewodnik krok po kroku" znajdziecie wiele pomysłów na naprawdę efektowne fryzury na różne okazje, a instrukcje w niej napisane, dadzą szansę, na samodzielne ich wykonanie. Będzie ona inspiracją dla Was samych jak i również dla Waszych córek. Polecam, i młodym dziewczynom i mamom, które mają w domu córki o pięknych, długich włosach :)

http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2015/09/warkocze-przewodnik-krok-po-kroku.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czy potrafisz pleść warkocze?

Ocena:
Autor:
Data:
Każda opisana w książce fryzura jest doskonale rozłożona na części pierwsze. Wszystko jest dopracowane i w zasadzie każdy powinien sobie poradzić. Najpierw otrzymujemy zachętę, czyli zdjęcie gotowej fryzury a potem... "krok po kroku" opis słowny wyjaśniający, jak pleść, czy przekładać pasma górą czy dołem, czy zaplatamy w poziomie czy pionie, czy włosy dobieramy z obu stron czy tylko z jednej a obok obrazujące to zdjęcia - dla wzrokowców. Muszę przyznać ... że instrukcje są jasne i zrozumiałe i gdyby dziecko miało więcej cierpliwości to sądzę, że warkocze mogłabym czesać częściej (próbowałyśmy między innymi warkocza z pięciu pasm, ale tam wymagana jest pomoc osoby czesanej i tu już moja córa nie dawała rady, będziemy próbować za czas jakiś). Dodatkowymi informacjami, które znajdziemy przy fryzurach są akcesoria potrzebne do ich wykonania, czas niezbędny do tej czynności, poziom trudności a w niektórych przypadkach nawet QR kod przenoszący na stronę z filmem instruktażowym.

Podsumowując stwierdzam, że podczas pierwszego spotkania z tą nietypową książką, można poczuć strach. Tak, strach że nie podołamy wyzwaniu a maleńkie oczka córki będą patrzeć wyczekująco i błagalnie i mówić "Mamusiu, chcę być piękna". Ale myślę, że warto mieć w domu - do kompletu z córeczką - taki właśnie poradnik, który początkowo będzie pomagał mamie a potem to nastolatka będzie miała koleżanki, które będą w szybkim tempie odrabiały zadania domowe, by mieć czas spotkać się na plotki przy warkoczach. To świetny i niebanalny pomysł na sympatyczne spędzanie czasu w kobiecym czy dziewczęcym gronie.

całość recenzji oraz fotografie: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/10/laura-arnesen-marie-wivel-warkocze.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena