Koszyk 0
Opis:
Emocjonująca powieść o miłości, rodzinie i śmierci. Mężczyzna mieszkający samotnie z matką, nie potrafi się odnaleźć w otaczającej go rzeczywistości. Z jednej strony chciałby ruszyć naprzód – zacząć żyć samodzielnie, a z drugiej boi się rozwinąć skrzydła – wielki świat go przeraża. Jest więźniem małego mieszkanka i swoich lę ... ków, unika ryzyka, stroni od towarzyskich zabaw. Los jednak jest okrutny i zsyła na niego tragedię, która wywraca wszystko do góry nogami. Aby przetrwać, musi zacząć stawiać czoła codzienności. Jego życie nabiera tempa, poznaje nowe smaki: słodki – miłości i gorzki – śmierci, która nie odstępuje go na krok. Pogrąża się coraz bardziej w spirali własnych kłamstw, a ukryta za nimi prawda może zniszczyć wszystko, co udało mu się zbudować. „Leczenie przymusowe odniesie zapewne taki sam skutek, jak próby zainteresowania mnie sportem. Pan doktor spróbuje mi wytłumaczyć, jaki sens ma puszczanie w kółko meczów piłki nożnej komuś, kogo zupełnie piłka nie obchodzi? Wydaje mi się, że to kwestia nastawienia. Moje jest negatywne, więc terapia będzie bezowocna. Nic na siłę, zwłaszcza że pomoc nie jest mi potrzebna, ale skoro już tutaj jesteśmy, to odbębnijmy, co trzeba i tyle. Dobrze, postaram się być bardziej pozytywny. Na pewno nie zdziwi doktora, że byłem bardzo samotnym dzieckiem. Z czego to wynikało? Niech pomyślę – może z tego, ze czułem się lepszy. Na podwórku czy w szkole wyraźnie odstawałem od grupy, taki stary maleńki. Podobno kiwałem palcem, gdy dzieci niszczyły jakąś ładną rabatę lub drzewo. – Tak nie można! – pouczałem innych zasadami, które wpoiła mi matka. […] Kiedy miałem osiem lat i tradycyjnie czekaliśmy przy oknie na charakterystyczny dźwięk ciężarówki, zadzwonił telefon. Proszę mi wierzyć, telefon jest jak posłaniec, zawsze wiadomo, kiedy przynosi złą nowinę”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Polaczenko
  • 2014
  • 1
  • 196
  • 210
  • 148
  • 9788393802227
  • 9788393802227
  • ZCFT1

Recenzje czytelników

Wanna emocji

Ocena:
Autor:
Data:
Jak zgubne w skutki może okazać się zbytnie, wręcz chorobliwe przywiązanie do drugiej osoby? Co dzieje się, gdy w zderzeniu z pustką i samotnością, oraz z własnymi ograniczeniami i brakiem zrozumienia podstawowych prawideł świata, nadal chcemy naginać go do własnych pragnień? A tylko prawdziwa miłość może ochronić nas przed nami samymi.

Już okładka Wanny niepokoi i elektryzuje, ocierając się niemal o bardzo mroczne rejony. Jednak Polaczenko nie straszy ... on przedstawia świat takim jaki jest – operując, niczym chirurg, precyzyjnym językiem. W tej niewielkiej (ok. dwieście stron) powieści zawiera wiele palących nas – ludzi zagadnień. I nie na wszystkie nam odpowiada, zmuszając tym samym czytelnika do wnikliwszej lektury.

I choć z początku miałam opory przed akurat tą Wanną, to jak się okazało po zakończeniu lektury nie potrzebnie. Wanna to mocna, mądra i bardzo ważna książka, nie tylko dla tzw. pokolenia bamboccioni (z którym to skojarzenie jest mimowolne w wypadku tej książki) ale dla każdego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena