Koszyk 0
Opis:
Ta książka to niesamowita historia wampirów. Punktem wyjścia do rozważań i dociekań autora jest dziewiętnastowieczna powieść Brama Stockera Drakula, która w dużej mierze ukształtowała wyobrażenie współczesnego czytelnika o wampirach. Autor przedstawia nam wampiryczne mity i legendy rodem ze starożytnego Rzymu, Grecji oraz Bliskiego Wschodu. Ci, którzy już na początku książki nie polegną ze strachu, dowiedzą się więcej o tajemniczych lamiach, sukubach - demonach w ciele kobiet ... wszelkiej maści upiorach, plagach wampirów, które ogarnęły wschodnią Europę w XVIII wieku oraz krewnych hrabiego Drakuli. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bellona
 • miękka
Mniej Więcej
 • Nigel Suckling
 • 2010
 • 0
 • 272
 • 240
 • 170
 • 97883-1111-9499
 • 9788311119499
 • ZA062

Recenzje czytelników

Jeżeli interesuje Was literatura "wampirza" i macie ochotę zgłębić się w historię tych stworzeń - sięgnijcie po tę książkę. Jeśli jednak jest odwrotna sytuacja - dajcie sobie spokój.

Ocena:
Data:
Bardzo lubię książki o wampirach.
W Internecie aż huczy od różnych dyskusji na temat tych pijących krew stworzeń. "Wampirzy zalew", "nawał wampirów" - powiadają niektórzy. Oznacza to aż za dużą liczbę wydawanych nieustannie książek, w których królują właśnie one. Czy ludzie nie przesadzają? - myślę często. Przecież nie trzeba czytać, skoro się nie lubi. Po co od razu narzekać i kręcić nosem? To dla mnie niezrozumiałe ...
Recenzja tej książki nie będzie długa - postaram się, w przeciwieństwie do autora, spiąć wszystko co chcę teraz przekazać, w nie za długą notkę. No właśnie, autor.. ale to za chwilę.
Napisałam, że lubię książki o wampirach - istotach zazwyczaj niezwykle pięknych, urodziwych, bijących blaskiem, a przy tym często złych, krwiożerczych, zabijających. Kiedy więc księgarnia Matras (pozdrowienia) zaproponowała mi zrecenzowanie "Najsłynniejszych wampirów wszechczasów", byłam zachwycona. Dlaczego? Ano jestem człowiekiem z natury bardzo wnikliwym, dociekliwym i przy tym nieco ciekawskim, pomyślałam więc, że chętnie dowiem się czegoś o jednych z moich ulubionych bohaterów literackich (rzecz jasna mam na myśli te czarne charaktery). Czy warto było?
TAK, warto. Dzięki lekturze "Wampirów" dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat autorów najpopularniejszych powieści o wampirach, poznałam trochę świat i cele tych ludzi. Oczywiście nie zabrakło informacji o samych krwiopijcach. Ale..
Nigel Suckling bardzo często zdecydowanie zanudzał. Bywało, że nie wiedziałam nawet, co czytam, a oczy (zwłaszcza wieczorem) same mi się zamykały. Zdarzało się również i tak - musiałam czytać całe strony od początku, ponieważ nie miałam pojęcia, o czym były. Gdyby móc wyłapać z tych dwustu siedemdziesięciu stron same warte przeczytania informacje, założę się, że książka poważnie straciłaby na grubości. Poza tym uważam, iż w utworze znalazło się stanowczo za dużo obrazków, które często były bardzo podobne do siebie. Rysunków bowiem było tak wiele, że praktycznie z każdej kartki łypał na mnie złowrogo jakiś wampir.
Jeżeli interesuje Was literatura "wampirza" i macie ochotę zgłębić się w historię tych stworzeń - sięgnijcie po tę książkę. Jeśli jednak jest odwrotna sytuacja - dajcie sobie spokój.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena