Koszyk 0
Opis:
Wzruszająca powieść o sekretach rodzinnych, bratnich duszach i straconych szansach. Roberta uwielbia kolekcjonować listy i pocztówki, które znajduje w używanych książkach, przeznaczonych do ponownej sprzedaży. Kiedy ojciec przekazuje jej część rzeczy należących do babci Dorothy, znajduje wśród nich zaskakujący list od dziadka, którego nigdy nie poznała. List opatrzony jest datą, któ ... ra wskazuje, że został napisany po jego rzekomej śmierci w czasie II wojny światowej. Dorothy jest nieszczęśliwa w małżeństwie z Albertem, który został zmobilizowany i pojechał walczyć przeciwko Niemcom. Kiedy tuż za jej domem rozbija się wojskowy samolot, przychodzi do niej dowódca dywizjonu, Polak Jan Pietrykowski. Pomiędzy Dorothy i Janem rozwija się uczucie, kobieta coraz śmielej myśli o tym, że mogłaby znaleźć z nim szczęście. Jednak zapisane dla nich przeznaczenie jest zupełnie inne, a w życiu Dorothy pojawia się tajemnica, która wstrząśnie jej wnuczką jeszcze wiele lat później… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Louise Walters
  • 2015
  • 1
  • 348
  • 215
  • 146
  • 978837785-730-4
  • 9788377857304
  • ZCVVE

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Książka Louise Walters pod tytułem "Walizka pani Sinclair" przeznaczona jest dla młodzieży jak i osób dorosłych, to intrygująca opowieść o dwóch kobietach, które błądzą, usiłują odnaleźć sens życia i naprawić swoje błędy.

Louise Walters jest autorką debiutującą, powieść należy do gatunku obyczajowego, a fabuła toczy się w dwóch płaszczyznach.
Pierwsza płaszczyzna rozgrywa się w czasach obecnych, gdzie ukochana babcia ulega postępującej chorobie Alzhaimera ... Jedyną stałą rzeczą w życiu Roberty jest praca w antykwariacie, gdzie codziennie znajduje w książkach różne przedmioty, których nie potrafi się pozbyć. Uważa, że dla kogoś mogły one wiele znaczyć lub nadal znaczą. Druga płaszczyzna to czasy II wojny światowej i przemijająca młodość Dorothy. Mimo jej zawziętego charakteru i dążenia do wyznaczonego sobie celu, kobieta traci kolejne ciąże, które odsuwają ją od męża. Niespełniona miłość występuje tu w jednej z głównych ról i powoduje tęsknotę. Odkrywanie co raz to nowych tajemnic życia Dorothy Sinclair wywołuje trudny do opisania żal i poczucie źle dokonanych wyborów.

W jaki sposób wstrząsająca tajemnica z przeszłości wpłynie na teraźniejsze życie Roberty? Czy będzie ona miała wpływ na jej dalsze losy w przyszłości?

"Walizka pani Sinclair" to książka wciągająca w nurt zdarzeń, napisana z prawdziwą pasją. Zaintrygowała mnie historia życia Dorothy Sinclair oraz przedstawiona miłość w różnych barwach. Książka ta przypadnie do gustu każdej osobie, która uwielbia tajemniczość, emocje oraz czasy II wojny światowej. Uważam, że napisana jest językiem łatwym do zrozumienia, idealna na długie zimowe wieczory.
Ola, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena