Koszyk 0
Opis:
Opowieść o życiu Jerzego Waldorffa, ostatniego barona PRL-u i strażnika narodowej pamięci, legendy polskiej krytyki muzycznej, człowieka, który uratował przez zagładą Stare Powązki w Warszawie i przeprowadził największą w Polsce Ludowej prywatną, a więc nielegalną zbiórkę pieniędzy na wykup willi „Atma” w Zakopanem, w której powstało Muzeum Karola Szymanowskiego. Opowieść o przedwojennym flircie Waldorffa z faszyzmem, powojennym współtworzeniu tygodnika „Przekrój” ... fascynacji muzyką Szymanowskiego i „najmądrzejszym psie na świecie” – jamniku Puzonie, który był jego nieodłącznym towarzyszem podczas występów w telewizji. O przyjaźniach z Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim i Stefanem Kisielewskim, młodzieńczym romansie z tajemniczym Isiem oraz o 60-letnim związku Jerzego Waldorffa z tancerzem Mieczysławem Jankowskim. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mariusz Urbanek
  • 2008
  • 0
  • 348
  • 242
  • 155
  • 97883-2440-0829
  • 9788324400829 ?
  • W4281

Recenzje czytelników

Najlepszy krytyk muzyczny wśród prawników, najlepszy prawnik wśród krytyków.

Ocena:
Autor:
Data:
Niesamowita opowieść, przypominająca postać, która odchodzi już do lamusa wspomnień.
Opowieść o barwnej postaci. Jerzy Waldorff niezważajac na czasy w jakich mu przyszło żyć, dążył do celów, które sobie wyznaczył, czy to wystawienie pomnika Piłsudskiemu, czy to walka o Powązki.
Opowieść o Waldrofie czyta się jednym tchem. Napisana ciekawie, poważne informacje przeplatają się z anegdotami z życia pana Jerzego.
Mało kto wie ... że do jego przodków należał wspaniały Park Morskie Oko (a włąściwie Promenada) w Warszawie wraz z pałacem Szustra w którym do dzisiaj rozbrzmiewa wspaniała muzyka.
Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena