Koszyk 0

Wakacje to czas na gry – testujemy co dla kogo

Czy wakacje to czas na gry? Oczywiście, że tak! Nie tylko wtedy, gdy na dworze jest nieprzyjemnie, pada deszcz i nikt nie ma ochoty wyjść z domu, ale również w takie dni, kiedy mamy piękną i słoneczną pogodę. Wtedy dobrze zabrać ze sobą grę planszową (a nawet niejedną) na plażę, piknik czy do parku. Poniżej praktyczny przegląd gier, które warto zapakować do wakacyjnego plecaka.

Na piknik z najmłodszymi

Gry planszowe najczęściej przeznaczone są dla dzieci od piątego lub szóstego roku życia. Powstaje jednak coraz więcej takich, w które grać mogą także najmłodsi. Seria Zagadki CzuCzu to zestawy pytań, pomagających dziecku odkryć świat, a także pozwalających spędzić ciekawie czas nawet w samochodzie w drodze na piknik. Wydane zostały cztery zestawy pytań: dla dzieci w wieku 2-3, 3-4, 4-5 i 5-6 lat.

Ciekawą propozycją będzie również gra… o tym, jak Świnka Peppa urządziła piknik! Jest to prosta planszówka, gdzie gracze pomagają Peppie i jej przyjaciołom zgromadzić pyszności, które trzeba zabrać ze sobą na piknik.

Na rodzinnego grilla

Po pysznym posiłku przychodzi czas na zabawę. Polecamy rodzinną wersję słynnej już gry „5 sekund” – 5 sekund junior. Polega ona na udzielaniu odpowiedzi na pytania podczas pięciu sekund odmierzanych za pomocą skrzeczącej klepsydry… Brzmi prosto? W trakcie rozgrywki, okazuje się to wyzwaniem nie tylko dla najmłodszych! Jest to gra, w której szybko się myśli, szybko mówi, ale również bardzo dużo się śmieje.

Jeżeli mamy ochotę spokojniej spędzić czas, idealną propozycją jest Dixit, gra z dużą ilością pięknie zilustrowanych kart. Każdy musi o nich coś opowiedzieć w taki sposób, żeby inni gracze mogli odgadnąć, o jaką kartę chodzi. Dużym plusem gry jest również to, że może w nią grać jednocześnie aż 12 osób.

Na plażę ze znajomymi

Najbardziej przenośną plażową grą są kości Story Cubes – pudełko zmieści się nawet w kieszeni! Składa się na nią 9 kości o ilustrowanych bokach – łącznie 54 ilustracje. Gracze rzucają nimi, a ich zadaniem jest opowiedzenie historii, która połączy wszystkie obrazki. W tej grze nie ma złych odpowiedzi, a jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Czy wiesz, jaka historia łączy pszczołę, wagę, dom, oko, żółwia, księżyc, wieżę, list i cień? Będziesz ją musiał opowiedzieć!

Większą gabarytowo, ale idealną podczas spędzania czasu ze znajomymi jest gra Ego, zawierająca ponad 400 intrygujących i niebanalnych pytań z odpowiedziami. Dzięki niej okaże się, jak dobrze znasz siebie i swoich przyjaciół. Losujesz pytanie, zaznaczasz w tajemnicy odpowiedź, a inni gracze próbują domyślić się, co zaznaczyłeś. W zależności od tego, jak pewni są swojej decyzji, obstawiają odpowiednią ilość żetonów. Czasem można się naprawdę zdziwić…

Na spotkanie pod chmurką dla wytrawnych graczy

Co roku przybywa hobbystów i miłośników gier planszowych. Dla nich też mamy propozycje. Jeżeli chcecie sięgnąć po świeżą pozycję, dopiero wydaną w Polsce (jak i na świecie), polecamy grę Lewis & Clark, w której wcielicie się w odkrywców Dzikiego Zachodu z początku XIX wieku. Waszym zadaniem będzie dotarcie do wybrzeży Pacyfiku. Wygra ten, kto zrobi to najszybciej, ale tylko, jeżeli po drodze będzie odpowiednio gospodarował zasobami i kartami!

Jeśli natomiast interesuje Was klasyka gatunku, polecamy Santiago – tu z kolei wcielicie się w latynoskich plantatorów uprawiających różne owoce i warzywa. Będziecie musieli licytować sadzonki oraz sprytnie przekupywać budowniczych kanałów, żeby Wasze plantacje nie uschły. Nie będzie to wcale takie proste, bo w Santiago każdy dba o swój interes… Jest to gra z 2003 roku, ale dopiero w zeszłym została wydana w języku polskim, zmieniona została też szata graficzna, która prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

Gry planszowe to rozrywka dla osób w każdym wieku! Najmłodszym pomagają rozwijać spostrzegawczość, logiczne myślenie i kreatywność, starszym – odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć chociaż na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut o wszystkich innych sprawach, a niezależnie od wieku, pogody i pory dnia – sprawiają wiele przyjemności! Polecamy zagrać już dziś!

Talisman: Magia i Miecz - Góry Gra 1 Talisman: Magia i Miecz - Góry Gra
137,70 144,95
Rabat 5% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Kragmortha Gra 1 Kragmortha Gra
95,92 119,90
Rabat 20% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Ogonek dodatek do Kolejki Gra 1 Ogonek dodatek do Kolejki Gra
25,35 31,30
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Było sobie życie Pogromcy wirusów Gra 1 Było sobie życie Pogromcy wirusów Gra
40,41 49,90
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Royals and Rebels Gra 1 Royals and Rebels Gra
28,26 34,90
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Dino Meal Gra 1 Dino Meal Gra
121,48 149,99
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Detektyw Łodyga. Przyroda wokół nas. Książka + Gra 1 Detektyw Łodyga. Przyroda wokół nas. Książka + Gra
36,36 44,90
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Wojna Narodów (Nations) Gra 1 Wojna Narodów (Nations) Gra
237,45 249,95
Rabat 5% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Nie blefuj! Gra 1 Nie blefuj! Gra
48,58 59,99
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Top Secret Gra 1 Top Secret Gra
48,58 59,99
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Present Continuous or Future Simple Gra 1 Present Continuous or Future Simple Gra
39,92 49,90
Rabat 20% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Był sobie człowiek Gra planszowa 1 Był sobie człowiek Gra planszowa
80,98 99,99
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Mumia. Wyścig w bandażach Gra 1 Mumia. Wyścig w bandażach Gra Michael Kiesling Wolfgang Kramer
80,99 100,00
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Pędzące żółwie Gra 1 Pędzące żółwie Gra
52,56 64,90
Rabat 19% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!