Koszyk 0
Opis:
Kolejna po głośnych Monologach waginy i Dobrym ciele książka Eve Ensler, w której fundamentalne miejsce zajmuje ludzkie ciało. Eve Ensler poświęciła całe życie kobiecemu ciału: w jaki sposób o nim mówić, jak je chronić i doceniać. Sama jednak nigdy nie wsłuchiwała się we własny organizm, zraniony nadużyciami seksualnymi ojca. Dopiero praca w Kongo, gdzie Ensler spotkała kobiety ... które doświadczyły okrucieństwa gwałtu i przemocy, zmienia jej spojrzenie. To doświadczenie oraz wyniszczająca choroba zmusiły ją, by na nowo przyjrzała się swojemu ciału: poddawanemu badaniom, ciętemu, kłutemu, wyczerpanemu. Ta książka to poruszający zapis walki z chorobą i zarazem metafora krzywd, jakie wyrządzamy naszej planecie. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAB
  • miękka
Mniej Więcej
  • Eve Ensler
  • 2015
  • 240
  • 202
  • 135
  • 9788328015906
  • 9788328015906
  • ZCHQF

Recenzje czytelników

"W TRZEWIACH ŚWIATA. WSPOMNIENIA" - EVE ENSLER

Ocena:
Autor:
Data:
"W trzewiach świata. Wspomnienia" to powieść, która od samego początku zapowiadała się bardzo obiecująco. Przyciągnęła moją uwagę swoją okładką, ale również opisem, który mnie zaintrygował na tyle, aby sięgnąć po tę pozycję. Życie innych ludzi może być dla nas inspirujące oraz w wielu przypadkach może nas czegoś nauczyć. Zwłaszcza jeżeli są to prawdziwe wspomnienia, a nie fikcja. Autorka swoją książką pod tytułem "Monologi waginy" pokazała ... że ludzkie ciało nie jest dla niej tematem tabu i nie boi się o nim pisać. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie wrażenie zrobiła na mnie lektura "W trzewiach świata. Wspomnienia" zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji, z której na pewno się tego dowiecie.

Eve Ensler po przejściach z przeszłości jest pewna, że już nic jej nie zadziwi. To co zobaczyła w Kongu - jak okropne życie mają tamtejsze kobiety - nie jest jej obojętne. Autorka bardzo dokładnie opisuje przemoc, gwałty i wszelkie inne okrucieństwa wobec tych kobiet. Jednak kiedy dowiaduje się o swojej chorobie zwycięża lęk i przerażenie. Chociaż życie bywa niezwykle okrutne i trudne znajduje w sobie siłę, aby walczyć ze swoją chorobą w niekonwencjonalny sposób. Jej życie zmienia się absolutnie. Czy to co doświadczyła oraz wiedza jaką posiada okażą się przydatne w życiu codziennym?

Główna bohaterka jest kobietą, która przeszła naprawdę bardzo dużo w swoim życiu. Jest niezwykle wyrazista i bezpośrednia. Jej wyrozumiałość względem wyrządzanych krzywd innym kobietom jest godna podziwu. Pomimo ciężkiej przeszłości bohaterka potrafi udźwignąć ciężar innych ofiar co tylko podwaja odwagę i determinację tej postaci. Główna postać jest świetnie wykreowana. Może dlatego, że jest to historia prawdziwa, a może dlatego, że autorka jest świadoma tego co chce przekazać czytelnikowi, gdyż to właśnie ona była świadkiem tych wszystkich wydarzeń.

Język jakim operuje autorka jest bezpośredni, prosty i zrozumiały, ale trafia w punkt dokładnie podkreślając to najważniejsze. Wszystko jest opisane zgodnie z prawdą, a Eve Ensler niczego nie przerysowuje, jednak pomimo tego czyta się to naprawdę lekko i bardzo szybko. Autorka opisuje drastyczny świat, o którym na co dzień nie mówi się głośno i sprawia, że mamy rzeczywisty obraz cierpienia, walki, a czasami również bezradności ubrany w słowa, które do każdego dotrą.

Tyle czytałam na temat tej powieści, że osobiście spodziewałam się czegoś mocniejszego. Cała akcja niestety nie była, aż na tyle rozwinięta, żeby obudzić we mnie to przerażające wrażenie. Książka niewątpliwie jest bardzo dobra, ale moim błędem było czytanie innych opinii przez co nastawiłam się na coś zupełnie innego i trochę się rozczarowałam. Jednak historia oparta na faktach bezsprzecznie wywołuje mnóstwo emocji i skłania do refleksji.

Podsumowując - "W trzewiach świata. Wspomnienia" to ciekawa powieść, ale jakoś specjalnie nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Jeśli ludzie problemy nie są dla Was obojętne to myślę, że twórczość Eve Ensler zrobi na Was wrażenie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena