Koszyk 0
Opis:
Co przydarzyło się pięknej Grace? Gdy Grace, elegancka, urodziwa młoda kobieta, spotyka Charlesa, wydaje się, że stworzą najszczęśliwszą parę pod słońcem. On jest przystojny, spokojny, cierpliwy i naprawdę ją kocha. Ona bardzo chciałaby odwzajemnić to uczucie, ale coś ją blokuje, przeraża, nie pozwala... Skąd w niej rany i zahamowania? Czy Charlesowi uda się namówić ukochaną, by otworzyła się i zdradziła swoje tajemnice? Jak ma pomóc Grace? Krzepiąca opowieść o przezwyciężaniu traumy ... która potrafi powrócić w najmniej oczekiwanej chwili. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Danielle Steel
  • 2011
  • 318
  • 205
  • 130
  • 978-83-247-1586-2
  • 9788324715862
  • ZATIG

Recenzje czytelników

Danielle Steel+pióro=genialny romans

Ocena:
Autor:
Data:
O Danielle Steel nie trzeba chyba nikomu opowiadać. Jej książki są czymś więcej niż tylko martwymi przedmiotami i miłym urozmaiceniem czasu. Dla wielu czytelniczek stają się przyjaciółkami o których pamięta się przez bardzo długi czas. Wprowadzają do naszego życia wartości, dzięki którym łatwiej stawiamy czoło wielu trudnościom życia codziennego. Są podporą i ostoją każdego dnia. W wielu sytuacjach przypominamy sobie bohaterki wyjęte spod pióra autorki i zdajemy sobie sprawę ... że nasze problemy w porównaniu z ich trudnościami są błahostkami, z których szybko znajdziemy jakieś wyjście. Nie bez powodu Daniele Steel nazywana jest królową romansu. Dorównuje królowi tej tematyki, jakim jest Nicholas Sparks. Z każdą książką udowadnia, że zasługuje na to miano. Spod jej berła, jakim jest pióro, wychodzą powieści, dzięki którym w tak cudowny sposób możemy spędzić swój wolny czas.

„W sieci” jest książką mówiącą o problemie przemocy seksualnej. O śladach pozostawionych nie tylko na ciele, ale także na psychice ludzkiej. Autorka w swojej książce napomina, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę, która często może mieć miejsce tuż obok nas. Mówi, abyśmy wzięli w swoje ręce los ludzi z rodzin patologicznych i nie przyglądali się ich krzywdzie z daleka, tylko wykonali w ich stronę gest, który pomoże im uciec i zapomnieć o chwilach o których nie śniło nam się nawet w najśmielszych koszmarach. Książka mówi także o niesprawiedliwości świata, przez które niewinne osoby ponoszą ciężar odpowiedzialności za wyrządzone im krzywdy. Najbardziej szanowany i na pozór najmilszy i najsympatyczniejszy człowiek, może okazać się osobą nie posiadającą jakichkolwiek zasad moralnych, sumienia i poczucia bezkarności.

Siedemnastoletnia Grace od czterech lat przeżywa prawdziwy koszmar. Po śmierci matki ma już dosyć „opiekowania się” ojcem i postanawia uwolnić się z tego przeklętego koszmaru. Nic nie idzie jednak po jej myśli, a sprawa przybiera przerażający obrót. Jej czyn zmienia całe jej życie. Czując, że zdradziła matkę postanawia nie mówić całej prawdy. Jednak kiedy na przesłuchanie przychodzi sympatyczny Dawid, postanawia wyjawić całą prawdę. Jednak nikt poza Dawidem i Molly nie wierzy w jej słowa. Przecież jej ojciec nie mógł być takim okrutnikiem. Nie mógł gwałcić swojej córki przez cztery pełne lata, dzień po dniu. To nie możliwe, przecież to taki sympatyczny człowiek… Grace zostaje skazana do więzienia na dwa lata. Kiedy jej wyrok dobiega końca jej życie powoli przybiera normalny rytm. Na swojej drodze spotyka różnych ludzi. Tych, którzy za wszelką cenę chcą jej zaszkodzić, ale także takich, którzy pragną jej szczęścia. Jednym z nich jest Charles, przy którym Grace zaczyna wierzyć, że i ona może być szczęśliwa.

Styl pisania autorki od zawsze mi się podobał. W prosty i zwyczajny sposób Daniele Steel umie przekazać najważniejsze problemy i wartości. Dzięki odpowiednio dużej czcionce, bez problemu możemy zatracić się w powieści.

Cena książki wynosi 34,90zł, jednak bez trudu można znaleźć ją w każdej bibliotece. Jednak, jeżeli miałabym dostęp do niej jedynie w księgarni z pewnością powiem, że warto byłoby za nią tyle zapłacić.

Książka została wydana w wydawnictwie Świat Książki. Forma w jakiej została wydana jest korzystna dla czytelnika, ponieważ czyta się ją z łatwością.

„W sieci” jest powieścią, po którą z całą pewnością powinno się sięgnąć. Czyta się ją szybko i z niebywałą przyjemnością. Według mnie każda powieść wyjęta spod pióra Daniele Steel jest idealna w każdym aspekcie. Każda jej książka daje mi nadzieję, że istnieją jeszcze pisarze o prawdziwym talencie. Powieść ta jest według mnie świetna i nie potrafię znaleźć w niej jakiegokolwiek błędu. Po prostu nie da się do niczego przyczepić. Z każdą stroną chciałam coraz więcej i więcej. Nie sposób się od niej oderwać. Po przeczytaniu ostatniego słowa czuje się satysfakcję z jej przeczytania, a zarazem niedosyt, że już się skończyła. Osobiście przywiązuje się do każdego bohatera powieści autorki, co spowodowane jest niezwykłą realnością, co wśród pisarek na polskim rynku czytelniczym jest bardzo rzadkie. Powieść wciąga i sprawia, że z każdym słowem coraz bardziej można zakochać się w samej autorce. Zdecydowanie polecam nie tylko fanom Daniele Steel, ale także każdemu czytelnikowi, który w przyjemny sposób chce spędzić czas z dobrą lekturą. Z całego serca POLECAM! Życzę miłego czytania Zapewniam, że takie będzie…
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena