Koszyk 0
Opis:
Hope w stanie Montana to spokojna miejscowość, w której żyją farmerzy zajmujący się wypasem bydła. Pewnego dnia miasteczko paraliżuje wiadomość o wilku, który próbował zaatakować dziecko. Informacja trafia do federacji obrony zwierząt, skąd zostają przysłani specjaliści mający stwierdzić, czy rzeczywiście napadu dokonał wilk i czy istnieje dalsze zagroż ... enie atakami ze strony tych zwierząt. Do Montany przybywa Helen Ross, młoda biolog, której zadaniem jest wytropienie wilków, ocena ich zachowania i ewentualna decyzja co do przeniesienia ich na inne tereny. Zaczyna się wojna obrońców zwierząt z farmerami, którzy za wszelką cenę próbują pozbyć się ze swojego terytorium wilków, rzekomo atakujących ich zwierzęta i tym samym powodujących ogromne straty finansowe. Wilki są jednak pod ścisłą ochroną, więc zabicie jakiegokolwiek z nich wiąże się z surowymi karami, łącznie z pozbawieniem wolności. Walka, którą prowadzi Helen, przeobraża się w batalię o przetrwanie, o własną godność i o obronę zakazanej miłości do młodszego mężczyzny, który jest synem jej najzacieklejszego wroga – brutalnego i charyzmatycznego farmera, Bucka Caldera. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicholas Evans
  • 2015
  • 1
  • 480
  • 195
  • 123
  • 9788378856924
  • 9788378856924
  • ZCAZW

Recenzje czytelników

"W pętli" czyli z wilkami za pan brat

Ocena:
Autor:
Data:
„W pętli” to kolejna powieść autora „Zaklinacza koni”, którą z chęcią przeczytałąm. Byłam niemal pewna, że mi się spodoba i muszę przyznać, że pan Evans kolejny raz mnie nie zawiódł.

Rzecz dzieje się w Hope, małym miasteczku, w którym głównym problemem ranczerów są wilki. Co jakiś czas napadają one na bydło siejąc spustoszenie.

Prym wśród mieszkańców wiedzie Buck Kalder, autorytet i postrach, a zarazem największy ranczer w okolicy. Nikt mu się nie przeciwstawia, z tej racji ... że zazwyczaj swoją postawą rozstawia wszystkich po kątach.

Sprawy komplikują się, gdy na psa Kathy Hicks (córki Bucka) napada wilk. Kathy stanowczo utrzymuje, że celem ataku był jej malutki synek Buck Junior, który leżał w kołysce na werandzie. Do akcji wkraczają federalni, a do Hope zostaje sprowadzona Helen Ross, która ma zająć się zakładaniem obroży z nadajnikami wilkom, by można było je chronić przed ludźmi, ludzi natomiast przed stratami bydła.

Do całej sprawy swój udział włącza również syn Caldera – Luke, który chcąc ratować wilki, które kocha, stara się za wszelką cenę uniemożliwić Helen odnajdywanie tych zwierząt. Co może z tego wszystkiego wyniknąć?

Przede wszystkim znów zostałam oczarowana cudownymi opisami zwierząt, jakimi są wilki. Zachwycały również opisy przyrody, Evans za każdym razem bezbłędnie ukazuje nam otoczenie, które w jego książkach gra ważną rolę.

Dowiedziałam się również wielu szczegółów dotyczących życia wilków, ich zwyczajów, co zdecydowanie nie było jakąś przeszkodą w czytaniu, a jedynie je urozmaicało.

Wprowadzenie do opowieści Luka, również jest dobrym posunięciem, bez niego książka nie miałaby tej nutki tajemnicy w sobie, no i przede wszystkim straciłaby wiele na fabule. Chłopak był moim ulubionym bohaterem z tego względu, że się jąkał, a nigdy wcześniej nie czytałam o takim bohaterze.

Książka jest dosyć długa, bo ma 480 stron, ale czyta się ją bardzo szybko i na pewno z przyjemnością. To ten typ, który wprawia, jeśli nie w dobry nastrój, to może troszkę w odprężenie. Nie brakuje jednak momentów, powiedziałabym stresowych, w których chcemy jak najszybciej poznać rozwiązanie zagadki, czy ciąg dalszy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

wielki powrót

Ocena:
Autor:
Data:
Długo czekałam na książkę na miarę 'Zaklinacza koni' - i doczekałam się. Ten sam autor daje nam kolejną powieść o splatających się losach ludzi i zwierząt, przyjaźni i nienawiści. Zatyka z wrażenia przy czytaniu, naprawdę. Mocna proza, która każe zastanowić się nad wieloma sprawami.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena