Koszyk 0
Opis:
Najpilniej strzeżoną tajemnicą Pipera Hechta jest jego umiejętność zabijania bogów. Tajemnicą poliszynela jest, iż potrafi też wygrywać wojny. Siostra Hechta, Heris, oraz jego wciąż żyjący przodek, Dziewiąty Nieznany, wciągnęli go w swoją walkę mającą zapobiec powrotowi mrocznego boga Kharoulke. Z kolei zdradzająca początki obłędu Imperatorowa Katrin chce, aby Hecht poprowadził armie Imperium Graala na wschód, w krucjacie przeciwko jego dawnym współwyznawcom, pramanom. Glen Cook (ur ... 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Najbardziej znane cykle autorstwa Cooka to: „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury nocy” (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie. W cyklu DELEGATURY NOCY dotychczas ukazały się: „Tyrania nocy” „Pan Milczącego Królestwa” „Cook idzie szlakiem swej sławnej militarnej fantazji serii o Czarnej Kompanii w kolejnej niemniej wyrazistej, osadzając wartką akcję w surowym, wiarygodnym świecie konfliktów religijnych, zachłannych arystokratów oraz walczących o przetrwanie uchodźców” VOYA o „Panu Milczącego Królestwa” Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Glen Cook
 • 2014
 • 1
 • 616
 • 203
 • 132
 • 9788375105629
 • 9788375105629
 • ZBC75

Recenzje czytelników

Wciągające jak i poprzednie tomy, ale....

Ocena:
Autor:
Data:
Czekałem na trzeci tom Delegatur Nocy z wielką niecierpliwością. Niedużo brakowało a kupiłbym go w języku angielskim. W końcu doczekałem się.

Świat się zmienia i kurczy. Lód jest coraz bliżej. Delegatury skupiają swoje zmysły na Piperze Hechcie, który musi zmagać się z nadciągającą Nocą korzystającą ze wszelkich możliwych sztuczek mających go wyeliminować. W tle klasyczne dla serii rozgrywki polityczno-kościelne. Lektura przyjemna i jak poprzednie tomy nie należy do prostych ... jednodniowych książek. Widać, że świat ewoluuje niekoniecznie w pożądanym przez ludzi kierunku.

W tym tomie rozwinięty został wątek pozostałych z oddziału Else'a sha-lugów i Nassima Alizarina prowadzących wojnę przeciw Gordimerowi.

Ogólne wrażenia z lektury są pozytywne.

Dlaczego zatem tylko 3/5? No cóż... tłumaczenie tomu "W okowach mroku" w wykonaniu Pana Jarosława Rybskiego pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do dwóch pierwszych tomów tłumaczonych przez Pana Jana Karłowicza. Już po kilku stronach trafił mnie szlag. Pan Rybski chyba nie zadał sobie trudu bodajże przeglądnięcia tłumaczeń dwóch poprzednich tomów.

I tak zamiast Titusa Consenta pojawia się nam Titus Zgoda, Zamiast Clovena Lutego natomiast, mamy Clovena Februaren. Zamiast Prowincjała Delariego mamy Księcia Delariego i analogicznie sytuacja ma się z niejednym bohaterem. Helspeth staje się Księżniczką Prawowitą (zamiast Księżniczką Apparent). Na całe szczęście potknięcia dotyczą głownie nazw własnych i postaci i nie mają wpływu na całość akcji. Niemniej jednak jest do diabelnie drażniące.

Moim zdaniem tłumaczenie na siłę i bez zapoznania się z poprzednim. Jeżeli wydano poprzednie tomy w tłumaczeniu Pana Jarosława Rybskiego to ich posiadaczom nie będzie to prawdopodobnie przeszkadzać, ale dla tych posiadających tłumaczenie Pana Jana Karłowicza może okazać się niestrawne.

W mojej opinii nie powinno zmieniać się tłumacza w czasie wydawania jednej serii. Tworzy to niepotrzebne i często głupie pomyłki, bo ktoś chce pokazać swoje tłumaczenie i swoją wizję, zamiast dopasować się do już istniejącego.

Mam nadzieję, że mimo mojego narzekania sięgniecie po tę pozycję, ponieważ lektura naprawdę jest dobra. Musiałem jednak napisać o tłumaczeniu żeby wszyscy, którzy sięgną po trzeci tom Delegatur Nocy nie czuli się tak jak ja. (czyt. ciśnienie 250/150 po zauważeniu pozmienianych imion). Może zareagowałem na to tak mocno dlatego, że zanim sięgnąłem po ten tom przeczytałem dwa poprzednie w jednym ciągu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena