Koszyk 0
Opis:
Część druga wielotomowej serii o rasie Psi i zmiennokształtnych. Przyzwyczajona do zimnej Ciszy, Faith NightStar nagle zaczyna być torturowana mrocznymi wizjami krwi i morderstwa. To zły znak dla każdego, ale jeszcze gorszy dla Faith, J-Psi z wysoce pożądaną umiejętnością przewidywania przyszłości. Wizje ukazują jej coś jeszcze bardziej niepokojącego... Lecz tak jak jej wizje są potężne, tak kruchy jest jej umysł i emocje, których pragnie doświadczyć. Mogą oznaczać jej koniec ... Zapierająca dech w piersiach powieść pełna pasji, przygody i wątków paranormalnych! Gena Showalter, bestsellerowa autorka "Mrocznej żądzy" Świat przedstawiony w książce "W ogniu uczuć" został znakomicie obmyślony, wspaniale rozwinięty i doskonale zrealizowany. „Bristol Herald Courier” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nalini Singh
  • 2012
  • 0
  • 440
  • 195
  • 125
  • 97883-7839-0749
  • 9788378390749
  • ZAHTH

Recenzje czytelników

Uczucia mogą wyzwolić

Ocena:
Autor:
Data:
Nalini Singh urodziła się na Fidżi, a wychowała w Nowej Zelandii. Autorka uwielbia podróżować, w swoim życiorysie ma także trzy lata w czasie, których mieszkała i pracowała w Japonii, w wolnych chwilach zwiedzając Azję. Teraz już z powrotem mieszka w Nowej Zelandii, gdzie pracuje nad kolejnymi książkami. W ogniu uczuć to drugi tom z serii Psi i zmiennokształtni pierwszej, jaką napisała w całej swojej karierze pisarskiej.

Faith NightStar jest J-Psi, czyli jasnowidzącą ... której zdolności rasa wykorzystuje do pomnażania swoich majątków. Od pewnego czasu kobieta miewa jednak niepokojące sny i wizje, w których widzi morderstwa, ból i cierpienie ofiar. Kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego zaczęła miewać te widzenia i do czego mogą one doprowadzić. Wie jednak, że odpowiedzi na jej pytania nie udzieli jej nikt z niej klanu, czy ogólnie z całej rasy. Zdobywa się, więc na odwagę i wyrusza na spotkanie z Saschą Duncan. Renegatką, która wypadła z sieci Psi i od tamtej chwili żyje na terytorium zmiennokształtnych, a dokładniej sfory lampartów – DarkRiver.

W tym samym czasie jedyny jaguar – Vaughn D’Angelo; w całej sforze lampartów DarkRiver, odczuwa ogromne przyciąganie do domu stojącego w zupełnym odosobnieniu od zabudowań miejskich. Nie spodziewa się, że spotka tam kobietę, która nieświadomie zacznie go przyciągać. Czy jaguar pomoże Faith? Jak rozwiąże się sytuacja pomiędzy tą dwójką? O tym przekonacie się sami.

Jest to drugi tom serii, ale na szczęście nie trzeba znać pierwszego, aby zrozumieć całą treść książki. Autora wykreowała zupełnie nowych bohaterów, nowe problemy postawione na ich drodze i nowe ich rozwiązania. Oczywiście przewijają się tu również najważniejsze wątki i bohaterowie poznani w W niewoli zmysłów. Co do wątków to są one wyjaśnione w najważniejszych swych założeniach, a bohaterowie stanowią tym razem drugoplanowe tło dla historii Faith i Vaughn’a.

Z pozoru powieść Nalini Singh wydaje się być bardzo schematyczna i niczym niewyróżniająca się z pośród innych książek powstałych w gatunku romansu paranormalnego. Nic bardziej mylącego. Sam fakt, że autorka stworzyła zupełnie nową rasę, w której łącza się mentalne umiejętności wampirów, ludzkiego ciała i doskonałego komputerowego umysłu, sprawia, iż książka przyciąga i intryguje czytelnika. Kolejnym jej atutem są zmiennokształtni, a dokładniej sfora lampartów z jedynym jaguarem, który jest niczym brat dla alfy – Lucasa. Do tej pory mieliśmy do czynienia głównie z wilkołakami, a inni zmienni byli jedynie pobieżnie wspominani.

Fabuła powieści jest bardzo prosta, ponieważ skupia się głównie na wątku romansowym, a wszystkie inne tworzą dla niego doskonałe tło. Równocześnie wszystkie te wątki tworzą doskonałą całość, a gdy dodamy do tego dynamiczną akcję to otrzymamy powieść, która sprawia, że czytelnik nie może się od niej oderwać.

Narracja w W ogniu uczuć występuje w formie trzecioosobowej z tym, iż ukazuje nam wydarzenia naprzemiennie, raz z punktu widzenia tego, co dzieje się wokół Vaughn’a, a raz Faith. Są również momenty, gdy czytamy o tym, co się dzieje na spotkaniu głównej Rady Psi, która rządzi całą rasą. Dzięki temu czytelnik jest lepiej zorientowany we wszystkich ważnych informacjach.

Podsumowując. W ogniu uczuć to ciekawa, ale niezachwycająca powieść. Jednak warto ją poznać nawet dla samej rasy Psi i zmiennokształtnych. Z całą pewnością jest to doskonała lektura na leniwe, letnie wieczory.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Warto przeczytać

Ocena:
Autor:
Data:
Na pierwszą część serii trafiłam całkiem przypadkiem, ale od razu po przeczytaniu pierwszej, wzięłam się za drugą i by to naprawdę świetny wybór. W książkach Nalini Singh, a szczególnie w tej serii najbardziej wciągające są odczucia głównych bohaterek, które dopiero po poznaniu zmiennokształtnych tak naprawdę odkrywają prawdziwe życie. Książka wciąga od pierwszej strony i nie puści aż do ostatniej. gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena