Koszyk 0
Opis:
Mitford jest jednym z tych miejsc, o których marzymy. To piękna wieś niczym z obrazka wszyscy mieszkańcy mają czas, by przystanąć i porozmawiać. Właśnie tam oddany swej parafii pastor, ojciec Tim, zaczyna odczuwać potrzebę odmiany, a wtedy jego życie niespodziewanie nabiera rumieńców. Zabłąkany pies wielkości luksusowej limuzyny chodzi za nim krok w krok i wprowadza się do jego domu, nie mając zamiaru się wynieść. Ojciec Tim musi także (dodajmy ... niezbyt ochoczo) sprawować nadzór nad młodocianym wyrzutkiem, wrogo nastawionym zwłaszcza wobec opiekuna, a nowa atrakcyjna sąsiadka nieustannie wydeptuje ścieżkę do drzwi duszpasterza, budząc uczucia, których nie było mu dane zaznać już od lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jan Karon
  • 2008
  • 528
  • 195
  • 125
  • 978-83-7298-864-5, 97883-7298-8645
  • 9788372988645
  • W3658

Recenzje czytelników

Książka idealna na chandrę!

Ocena:
Autor:
Data:
Ciepła, pogodna i bardzo optymistyczna opowieść o mieszkańcach tytułowego miasteczka, w którym czas płynie powoli, co nie znaczy, że jest tam nudno.
Każdy z bohaterów przeżywa radości i smutki, czasem nawet wielkie dramaty, ale nawet ci, którzy wydają się stać na życiowej krawędzi, potrafią w końcu odnaleźć szczęście i zacząć cieszyć się z drobnych, codziennych rzeczy.
Urok świata opisanego przez Jan Karon, polega na tym, że jest w nim miejsce dla każdego człowieka - z jego zaletami i wadami ... optymistycznym i pesymistycznym stosunkiem do świata. Są tu wierzący i poszukujący Boga, są i tacy, którzy go odrzucili. Nad wszystkimi czuwa wspaniały pastor Tim, który jednak jest człowiekiem z krwi i kości, miewa swoje gorsze dni i grzeszy jak każdy.

Pięknie pokazana jest w książce idea religijnej tolerancji i ekumenizmu - bohaterowie należą do różnych Kościołów, co nie przeszkadza im się spotykać, szanować, przyjaźnić, kochać, a nawet zawierać małżeństwa.

Jestem zauroczona miasteczkiem Mitford i przyznam, że chętnie bym je odwiedziła:). Ponieważ jednak nie jest możliwe, muszę czym prędzej zaopatrzyć się w kolejne tomy tej niezwykłej i pogodnej opowieści - na nadchodzące jesienne dni będzie to idealna lektura!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena